Zákruta.cz  >  

Shell hlídá svým zákazníkům stav oleje ve vozech

18. září 2007

Čerpací stanice Shell opět rozšířily zákaznický servis o novou výjimečnou službu na českém trhu. Nejnovějším přírůstkem mezi nimi je možnost nechat si na vybraných čerpacích stanicích otestovat stav motorového oleje ve voze. Pověřený pracovník stanice pomocí speciálního zařízení na místě vyhodnotí z odebraného vzorku oleje stupeň opotřebení a naléhavost jeho výměny.

Test kondice motorového oleje je novou službou nabízenou návštěvníkům vybraných čerpacích stanic Shell. Testování provádí vyškolení pracovníci čerpacích stanic speciálním přístrojem na vzorku oleje (3-5 ml), který je odebrán extraktorem přímo z motoru vozidla a vypuštěn do testovacího zařízení. Barevná 3-bodová stupnice jasně a přehledně identifikuje výsledek měření. Zelená barva znamená, že olej je ve velmi dobrém stavu a pracuje efektivně, tzn. plní své funkce a chrání motor.

Žlutá barva indikuje uspokojivý stav oleje, který jeví mírné známky opotřebení, hromadí se v něm nečistoty, produkty oxidace a kyselé částice. Červená barva značí, že olej již vykazuje výrazné opotřebení – obsahuje značné množství nečistot a úsad – což může způsobovat zvýšenou hlučnost a vibrace a vést k poškození motoru. Přístroj umožňující identifikaci stavu oleje v motoru byl vyvinut díky zkušenostem z výzkumu technologií v oblasti olejů a maziv, jemuž se společnost Shell intenzivně věnuje.

„Důvodem, proč jsme začali nabízet tuto nadstandardní službu našim zákazníkům, je upozornění na důležitost sledování stavu motorového oleje. Nikdo by se přeci nechtěl dostat do situace, kdy kvůli nedbalosti poškodí motor svého vozu opotřebeným olejem,“ říká Dušan Nedorost, ředitel čerpacích stanic Shell Czech Republic a.s.

Z bleskového průzkumu provedeného na našich čerpacích stanicích jsme zjistili, že přibližně polovina řidičů olej v motoru vůbec nekontroluje nebo je kontrola nedostatečná. „Současné moderní motory kladou vyšší nároky na kvalitu oleje a vyžadují jeho častější kontrolu a doplňování než tomu bylo dříve. To je ovšem kompenzováno možností delší životnosti oleje v motoru,“ dodává Aleš Holan, obchodní ředitel Shell Czech Republic a.s.

Po otestování oleje může zákazník obdržet kondiční kartu, na níž je zaznamenán zjištěný stav oleje v jejich voze. Jestliže ukazatel stanoví významné znehodnocení oleje, je zákazníkovi obsluhou doporučena výměna oleje. Dle typu a stáří vozu společně s jízdními podmínkami (jízdy na krátké vzdálenosti, častá zastavování a rozjezdy nebo naopak delší trasy atp.) je řidičům doporučen některý z řady olejů Shell Helix, které rozpouštějí usazeniny v motoru a brání před vznikem nových nečistot. Díky nim je pak motor čistší, tišší a pracuje plynuleji.

-pr-

Další články

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

celý článek >
Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

BMW Motorrad R 5 Hommage: Nová motorka je esencí krásy a jednoduchosti

BMW Motorrad R 5 Hommage: Nová motorka je esencí krásy a jednoduchosti

BMW R 5 Hommage přenáší esence motocyklů jako takových do moderní éry. Kombinuje totiž prvky používané na historických motocyklech, které propojuje s moderním světem tzv. customů, tedy motocyklů stavěných na zakázku.

reklama
reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK