Zákruta.cz  >  

V Hrádku se sejde skvělá a početná konkurence

7. května 2008

I když „zlí jazykové“ na diskusích některých motoristických www stránek hovořili o tom, že posádek přijede do Hrádku nad Nisou málo a seznam přihlášených se nevyrovná Vyškovu, počet zájemců předčil i ty nejodvážnější předpovědi organizačního výboru.

Oficiálně se k 11. ročníku Thermica rally Lužické hory 2008, který se koná 17. května, přihlásilo 143 dvojic a další čtyři do rally pravidelnosti z pěti zemí Evropy.

A že je seznam přihlášených opravdu pestrý, dokazuje i to, že své přihlášky zaslali nejen Ti, kteří znají hrádeckou soutěž ještě z osmdesátých let minulého století - A. Eliáš, P. Petr, J. Roubíček, Vl. Berger, K. Dawson, J. Hendrich, V. Donát, L. Henzl, T. Singer, K. Macek, ale také velice početná skupina kvalitních závodníků převážně s vozy Mitsubishi, případně Subaru – Trnovec, Pantálek, Mifka, Sýkora, Firla, Běhálek, Knajzl, Mikulenka, Kožmín, Ducháček, Hozák, Minařík, Z. Vlček, R. Michalík.

Start v Trojmezí si nenechají ujít ani jezdci, kteří patří do absolutní české špičky - Josef Semerád, Karel Trojan, Jiří Tošovský, Josef Peták, všichni samozřejmě se svými spolujezdci a tři bonbónky na závěr - vozy kategorie WRC Škoda Fabia WRC s loňskými vítězi Trněným a Kafkou a posádka slovenských matadorů Igor Drotár - Vlado Bánoci se Škodou Octavia WRC ze stáje bývalého úspěšného soutěžáka Věroslava Cvrčka doplní jako další favorit také polský špičkový jezdec Beltowski se Subaru. Zahraničních posádek je patnáct, více jak padesát dvojic se přihlásilo do druhého ročníku Lužického poháru - Lausitz Cupu.

Mezi zajímavosti patří také návrat, po tříleté odmlce, „čechofrancouze“ Dominika Laurenta, kterého bude ve voze Peugeot 206 RC navigovat Jiří Venuš a start berou jako přípravu na Rally Bohemia. Ani vůz s předjezdcem nebude nezajímavý - bude ho řídit druhý muž aktuálního pořadí MM ČR a jezdec známý svým atraktivním stylem jízdy Pavel Valoušek junior. Na sedadlo spolujezdce by měli usednout hráči úspěšného hokejového týmu HC Bílí tygři Liberec. Další, neméně významnou skupinu tvoří jezdci z regionu - J. Halala, P. Košek, T. Grega, L. Picek, J. Brož, P. Donát jr., P. Hlaváč, Z. Václavík, M. Vítovec.

Podle slov ředitele soutěže Jana Krečmana, se na zdárných přípravách letošního ročníku podílejí a při samotné soutěži budou podílet velkou měrou hrádecká radnice v čele s panem starostou Martinem Půtou a sponzoři Thermica, Autorent s.r.o, Galaxy High Technology, Pronton, Oma.cz, Frog&Frog, Ateliér Švébiš a stovky pořadatelů, záchranářů a činovníků na různých postech.

Program soutěže bude možno zakoupit v předstihu už od úterý 13. května na deseti místech, která budou zveřejněna na stránkách Thermica rally Lužické hory.

Pavel Vydra

Další články

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

Kupujete si nové nebo bazarové auto? A sjednali jste si havarijní pojištění? Podívejte se na 5 situací, ve kterých dáte za nepojištěné auto majlant.

celý článek >
Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Nehody se čas od času zkrátka stanou. V kterých případech vám pojišťovny ale nebudou chtít vyplatit peníze. Vyvarujte se chyb, které mohou mít zásadní vliv na to, jestli po nehodě dostanete finanční kompenzaci.

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
SOUHLASÍM Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies najdete zde.