Zákruta.cz  >  

V Hrádku se sejde skvělá a početná konkurence

7. května 2008

I když „zlí jazykové“ na diskusích některých motoristických www stránek hovořili o tom, že posádek přijede do Hrádku nad Nisou málo a seznam přihlášených se nevyrovná Vyškovu, počet zájemců předčil i ty nejodvážnější předpovědi organizačního výboru.

Oficiálně se k 11. ročníku Thermica rally Lužické hory 2008, který se koná 17. května, přihlásilo 143 dvojic a další čtyři do rally pravidelnosti z pěti zemí Evropy.

A že je seznam přihlášených opravdu pestrý, dokazuje i to, že své přihlášky zaslali nejen Ti, kteří znají hrádeckou soutěž ještě z osmdesátých let minulého století - A. Eliáš, P. Petr, J. Roubíček, Vl. Berger, K. Dawson, J. Hendrich, V. Donát, L. Henzl, T. Singer, K. Macek, ale také velice početná skupina kvalitních závodníků převážně s vozy Mitsubishi, případně Subaru – Trnovec, Pantálek, Mifka, Sýkora, Firla, Běhálek, Knajzl, Mikulenka, Kožmín, Ducháček, Hozák, Minařík, Z. Vlček, R. Michalík.

Start v Trojmezí si nenechají ujít ani jezdci, kteří patří do absolutní české špičky - Josef Semerád, Karel Trojan, Jiří Tošovský, Josef Peták, všichni samozřejmě se svými spolujezdci a tři bonbónky na závěr - vozy kategorie WRC Škoda Fabia WRC s loňskými vítězi Trněným a Kafkou a posádka slovenských matadorů Igor Drotár - Vlado Bánoci se Škodou Octavia WRC ze stáje bývalého úspěšného soutěžáka Věroslava Cvrčka doplní jako další favorit také polský špičkový jezdec Beltowski se Subaru. Zahraničních posádek je patnáct, více jak padesát dvojic se přihlásilo do druhého ročníku Lužického poháru - Lausitz Cupu.

Mezi zajímavosti patří také návrat, po tříleté odmlce, „čechofrancouze“ Dominika Laurenta, kterého bude ve voze Peugeot 206 RC navigovat Jiří Venuš a start berou jako přípravu na Rally Bohemia. Ani vůz s předjezdcem nebude nezajímavý - bude ho řídit druhý muž aktuálního pořadí MM ČR a jezdec známý svým atraktivním stylem jízdy Pavel Valoušek junior. Na sedadlo spolujezdce by měli usednout hráči úspěšného hokejového týmu HC Bílí tygři Liberec. Další, neméně významnou skupinu tvoří jezdci z regionu - J. Halala, P. Košek, T. Grega, L. Picek, J. Brož, P. Donát jr., P. Hlaváč, Z. Václavík, M. Vítovec.

Podle slov ředitele soutěže Jana Krečmana, se na zdárných přípravách letošního ročníku podílejí a při samotné soutěži budou podílet velkou měrou hrádecká radnice v čele s panem starostou Martinem Půtou a sponzoři Thermica, Autorent s.r.o, Galaxy High Technology, Pronton, Oma.cz, Frog&Frog, Ateliér Švébiš a stovky pořadatelů, záchranářů a činovníků na různých postech.

Program soutěže bude možno zakoupit v předstihu už od úterý 13. května na deseti místech, která budou zveřejněna na stránkách Thermica rally Lužické hory.

Pavel Vydra

Další články

Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

celý článek >
Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK