Zákruta.cz  >  

Nové pneu se prezentovaly v pozitivním světle

18. dubna 2008

Závodní pneumatiky Silverstone Competition Tyres jsou po odchodu značky Matador cenově nejpříznivější variantou závodních pneumatik na českém a slovenském trhu. Vzhledem k tomuto faktu jsou velmi diskutovaným tématem, přesto přirozená nedůvěra jezdců k novým produktům bránila jejich rozšíření bez konkrétních zkušeností na českých tratích.

A protože českým pilotům nestačí reference v podobě např. čtvrtého a šestého místa v P-WRC Rally of Ireland v listopadu loňského roku (Campedelli na těchto pneumatikách dojel před Štěpánem Vojtěchem, Jones na stejných pneumatikách těsně za ním), rozhodl se český dovozce pneumatik Silverstone uspořádat prezentační test s možností vyzkoušet si je tzv. 'na živo'.

Po sobotním testu rallycrossových pneumatik v Sedlčanské kotlině se uskutečnil v neděli 6. dubna na zkušebním polygonu v Kopřivnici oficiální test závodních pneumatik Silverstone Competition Tyres určených pro rally. Dva testovací vozy Mitsubishi Lancer EVO poskytli Roman Michalík (EVO IX) a Tomáš Kubiš (EVO VII). Testu se v roli pozorovatelů zúčastnili další přední jezdci českých rally a vrchů, jako například Pavel Valoušek, Jaromír Tomaštík, Lumír Firla, Martin Vlček, Ivo Klestil, Radim Kuběna a další.

Překvapivě teplé a suché nedělní počasí nedovolilo představení mokrých pneumatik, od kterých si výrobce, díky jejich kvalitám, sliboval velký ohlas. Testovaly se tak suché pneumatiky v základní středně tvrdé směsi. Teplé počasí však jistě přivítali všichni účastníci a pozorovatelé testu.

Krátký test za specifických podmínek jistě nenahradí zkušenosti z opravdové rally a další poznatky jezdců tak jistě přinese teprve použití na tratích českých a slovenských rally, nicméně většina zúčastněných se shodla na velmi zajímavém poměru cena/výkon u všech pneumatik Silverstone a projevili zájem o její použití při nejbližší rally.

-pr-

Další články

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

celý článek >
Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

BMW Motorrad R 5 Hommage: Nová motorka je esencí krásy a jednoduchosti

BMW Motorrad R 5 Hommage: Nová motorka je esencí krásy a jednoduchosti

BMW R 5 Hommage přenáší esence motocyklů jako takových do moderní éry. Kombinuje totiž prvky používané na historických motocyklech, které propojuje s moderním světem tzv. customů, tedy motocyklů stavěných na zakázku.

reklama
reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK