Zákruta.cz  >  

Štajf výsledkem na Šumavě překročil plán

15. dubna 2008

Čtvrtá příčka v cíli Rally Šumava a k tomu bonusové body za umístění v první čtveřici ve výsledcích jednotlivých etap - s takovou bilancí odjížděla z Klatov posádka Rally Teamu Subaru ČR Vojtěch Štajf - Jiří Černoch.

Se startovním číslem 5 vyrazilo na tratě Rally Šumava Subaru Impreza STI N12B v bílomodrých barvách Rally Teamu Subaru ČR a s posádkou Vojtěch Štajf - Jiří Černoch. No a právě umístění v nejlepší pětce bylo vytouženým umístěním týmu. Od počátku se Štajf s Černochem pohybovali v první desítce průběžného pořadí, v závěru první etapy se posunuli dokonce na čtvrtou příčku, kterou až do cíle udrželi. Nebylo divu, že po přejetí cílové rampy z posádky vyzařovala spokojenost. Vůz s číslem 5 byl v cíli i nejrychlejším vozem značky Subaru, nejúspěšnějším byl i ve srovnání s ostatními soupeři používajícími také pneumatiky Pirelli.

„Před startem bylo zřejmé, že pátek bude sice těžký, ale také že po něm nás čeká ještě i náročná sobota. Této jednoduché matematice jsme přizpůsobili svou taktiku a v úvodu nejeli úplně na doraz,“ popisuje první etapu pražský jezdec. „Asi se mírné taktizování i vyplatilo, naopak někteří naši soupeři doplatili na své vysoké tempo a už v úvodu po haváriích odstoupili. My jsme měli na trati jediný problém, když nás na konci rychlostní zkoušky Nuzín - Čkyně potkal dvojitý defekt a my dojeli do cíle na dvou prázdných kolech. Ale bylo to opravdu nedaleko před cílem, a tak časová ztráta nebyla velká. Po výměně jsme i stihli následující časovou kontrolu bez penalizace, dokončili zbytek etapy a po výpadku Václava Pecha poskočili až na čtvrtou příčku. Zatímco na Valašce jsme s novým autem dost bojovali, teď už šlapalo téměř dokonale. Jediným problémem byly drobnosti kolem elektroniky, ale ty jsme snad definitivně dořešili v závěru páteční etapy.

Telefonicky jsme doladění konzultovali dokonce s inženýry v Anglii, stálo to ale za to a v sobotu už byla Impreza opravdu perfektní. Tempo tria Kresta - Valoušek - (v pátek) Pech bylo nad naše síly, ověřili jsme si však, že všem ostatním ze špičky včetně našeho tradičního soupeře Karla Trojana rozhodně stačíme. S chutí jsme si po dlouhé době i pěkně zaskákali na některých horizontech, no a už teď se moc těšíme na další bitvy v národním šampionátu a v Evropském poháru - central.“

Do obou zmíněných seriálů teď získal Vojtěch Štajf cenné body, pro MMČR díky čtvrtému a třetímu místu v jednotlivých šumavských etapách získal i bonusové body a posunul se už na sedmou příčku průběžného pořadí mistrovství. Spolujezdec Jiří Černoch se zastavil nad letošní tratí Rally Šumava: „Ač byla letošní klatovská soutěž harmonogramem trochu rozvláčná a na testech místy dost svižná, nám se její tratě docela líbily. Výhrady jsme měli jen k až příliš rychlé a nebezpečné jinínské rychlostce, kde jsme jeli radši na jistotu bez většího riskování. No a plzeňský test, to byla kapitola sama pro sebe. Některé úseky byly spíše slalomem a lépe by se na nich hodilo závodění modelů aut tak v měřítku 1:2 a menších. Pokud tato zkouška měla být předvedením rally jako sportu obyvatelům města, nevím jak se to povedlo. Tohle nemělo s opravdovou rally mnoho společného...“

Těžkou soutěž dokončil také druhý vůz Rally Teamu Subaru ČR s posádkou Jiří Vacek - Otto Slezák. Po delší pauze si chvíli zvykali na tratě i na nová osmnáctipalcová kola, postupně se ale rozjížděli, bavili diváky krásnými smyky a ve druhé etapě se i přiblížili bodovaným příčkám.

„Bohužel jsme nakonec z první dvacítky vypadli, když nám na předposledním testu praskla hřídelka v převodovce a my nemohli v závěru jet na vyšší rychlosti než na dvojku,“ vysvětluje čtyřiatřicetiletý pilot. „Nic to ale nemění na tom, že jsme si Šumavu krásně užili a zase se na těžkých testech něco naučili. V Českém Krumlově bychom rádi tentokrát také uviděli cílovou rampu, nechceme udělat podobnou chybu jako loni.“

Na tradičně krásnou jihočeskou soutěž se těší celý tým, protože pokud Josef Vyštejn překoná své zdravotní problémy, měl by se Rally Team Subaru ČR už tentokrát doopravdy objevit v třívozovém obsazení.

Karel Špaček

Další články

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

celý článek >
Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

BMW Motorrad R 5 Hommage: Nová motorka je esencí krásy a jednoduchosti

BMW Motorrad R 5 Hommage: Nová motorka je esencí krásy a jednoduchosti

BMW R 5 Hommage přenáší esence motocyklů jako takových do moderní éry. Kombinuje totiž prvky používané na historických motocyklech, které propojuje s moderním světem tzv. customů, tedy motocyklů stavěných na zakázku.

reklama
reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK