Zákruta.cz  >  

K favoritům Horácké rally patří Odložilík, Jakeš...

7. září 2011

Kvalitní startovní pole se představí na 22. Horácké rally v Třebíči, která se pojede o víkendu (9. - 10. září 2011) jako šestý podnik osmidílného seriálu ECOSUN Mistrovství České republiky ve sprintrally, dále se soutěž započítává do Mistrovství České republiky v rally historických automobilů a K4 Poháru České republiky v rally 2011.

Pořadatelům z AK elektrárna Dukovany v AČR se přihlásilo celkem 113 posádek z České republiky, Slovenska a Rakouska. K největším favoritům patří Roman Odložilík, Miroslav Jakeš, Jaromír Tarabus a Jan Sýkora.

Sprintovému šampionátu vévodí po pěti odjetých podnicích Pavel Valoušek (Škoda Fabia WRC), nicméně havárie na Barum Czech Rally Zlín a následné zranění ruky mu vystavily stop v účasti na Horácké rally. Otrokovický jezdec stáhl ze zdravotních důvodů přihlášku do Třebíče a jeho návrat na soutěžní tratě je neurčitý. Největší favority najdeme v popředí seznamu přihlášených posádek. Se startovním číslem 1 se představí jednadvacetiletý vsetínský talent Miroslav Jakeš (Mitsubishi Lancer EVO IX), který startuje pod hlavičkou projektu Junior Sport Talent s vozem připravovaným ve stáji Kresta Racing. Rodák z Hutiska-Solance vyhrál v rámci rallysprintového mistrovství úvodní podnik Rally Lužické hory, na Kopné měl technickou závadu hned na úvodní rychlostní zkoušce a poté dojel třikrát do cíle na bronzové pozici. Velké ambice na prvenství má Roman Odložilík (Citroën Xsara WRC), který vyhrál Rallysprint Kopná, kde pilotoval vůz Škoda Fabia S2000.

Na předchozí soutěži v Pačejově odstoupil z vedoucí pozice s téměř půlminutovým náskokem na své pronásledovatele kvůli technickým problémům xsary. Letos skvělé výkony podává Jan Sýkora (Mitsubishi Lancer EVO IX R4), jenž v Hrádku nad Nisou prohrál s Jakešem o pouhých osm desetin vteřiny a při posledním sprintu v Pačejově dojel druhý, což bylo první pódiové umístění vozu specifikace R4 v České republice. Letošní smůlu hodlá prolomit v Třebíči Jaromír Tarabus (Fiat Grande Punto S2000). Tarabus je zatím na páté příčce průběžného pořadí rallysprintového mistrovství, neboť po slibném rozjezdu sezony přišla havárie v Krkonoších a poté technická závada na Vysočině. K dalším aspirantům na přední příčky patří Jaromír Tomaštík, Igor Drotár (oba Subaru Impreza WRC), Jan Dohnal (Peugeot 207 S2000) a Karel Trněný (Škoda Fabia WRC). Silná plejáda jezdců se představí na vozech Mitsubishi Lancer EVO IX, za volanty japonských vozů se třemi diamanty ve znaku se objeví Martin Bujáček, Jan Jelínek, Lumír Firla (sedmá evoluce), Milan Pantálek, Martin Březík, Petr Trnovec, Martin Hudec a další. Poměřit síly s českými posádkami přijedou ze Slovenska bratři Lukáš a Július Lapdavští (Peugeot 207 S2000). Favoritem dvoukolek je Jan Černý (Renault Clio R3) a zpestřením startovního pole bude start Josefa Petáka na dieslové fabii. Diváci se mohou těšit i na další jezdce, své umění předvedou Lubomír Tenkl (BMW M3), Jiří Navrátil (Ford Sierra RS Cosworth), Jiří Vrkoslav (Škoda Felicia Kit Car), Jiří Vlček (Peugeot 206 Kit Car), Pavel Mika (Renault Clio R3 Max) a další.

Ze sedmičky přihlášených do českého šampionátu v rally historiků patří k favoritům Zdeněk Tichý (Opel Kadett Coupé) a Jiří Petrášek (Opel Ascona B). V hodnocení K4 Poháru České republiky je přihlášeno do Třebíče celkem 33 soutěžících. Největší šance na medailové stupně mají lídr šampionátu Andrij Čepil, Miloš Dvořák (oba Mitsubishi Lancer EVO IX) a Jiří Hendrich (Mitsubishi Lancer EVO VII). Kartami na předních příčkách zamíchají i Jiří Svoboda (Škoda Octavia Kit Car), Josef Zimmerman (Citroën C2 R2 MAX), Miloslav Jirsa (Škoda Felicia Kit Car), Martin Vopatřil (Škoda Falicia), Aleš Padrián (Škoda 130 LR) nebo Jiří Daněk (Škoda Favorit 136 L).

Letošní Horácká rally startuje v sobotu 10. září v 9 hodin z Karlova náměstí v Třebíči. Pořadatelé připravili 211 km dlouhou trať, která obsahuje 6 rychlostních zkoušek na třech úsecích v celkové délce 75 km. První posádka se objeví na cílové rampě krátce před sedmnáctou hodinou (16:59 hod). Kvalitní seznam přihlášených posádek slibuje pro diváky hodnotný motoristický zážitek během sobotního dne v okolí Třebíče a Náměště nad Oslavou.

Roman Ordelt

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK