Zákruta.cz  >  

Štajf na Valašsku s novým vozem

28. března 2008

Rally Team Subaru ČR o nadcházejícím víkendu představí hned několik novinek. Tou nejzásadnější je zbrusu nově postavený vůz Subaru Impreza STI specifikace N12B, se kterým pojedou Vojtěch Štajf a Jiří Černoch. S jejich loňským vozem oslaví premiéru v týmu posádka Josef Vyštejn – Miroslav Staněk.

Ač už má Mezinárodní mistrovství ČR v rally za sebou svůj lednový rakouský prolog, pro většinu posádek i fanoušků opravdová sezóna 2008 začíná právě teď. Poslední březnové páteční odpoledne se všechny smysly soutěžáckých fanoušků upřou směrem na samý východ naší republiky, do okolí Valašského Meziříčí, kde tradiční Valašská rally zahájí domácí část nejvýznamnějšího domácího šampionátu. Se startovním číslem 5 vyrazí na tratě i vůz Subaru Impreza STI modelu 2007, v jehož kokpitu uvidíme Vojtěcha Štajfa s Jiřím Černochem. Právě od nich Rally Team Subaru ČR tradičně očekává umístění na velmi vysokých postech. To si uvědomuje i čtyřiatřicetiletý pilot.

„Samozřejmě si nemůžeme klást menší cíle, než bojovat o co nejvyšší příčky. Tradice našich posledních sezón nás zavazuje, navíc jsme přezbrojili a s novým autem bychom určitě naši jízdu chtěli ještě trochu zrychlit. Na druhou stranu je nám jasné, že to bude tentokrát velmi těžké. Startovní listina je nabitá a velice vyrovnaná, o první patnáctku se bude chtít poprat možná polovina závodníků. My ale rozhodně nedáme svou kůži lacino, a to přestože nás bude provázet i myšlenka na to, že už za čtrnáct dní je další podnik šampionátu. Na Rally Šumava bychom totiž v žádném případě nechtěli chybět třeba kvůli tomu, že bychom si tady vytvořili problémy s autem.“

„Už máme za sebou i testovací jízdy a z vozu máme docela dobrý pocit, hlavně podvozkově bychom měli být zase o krok dál. Na testování se nám měnilo počasí, takže jsme si vyzkoušeli jízdu po suché i mokré trati, to by také mělo být pro nás přínosné. Podobně proměnlivé podmínky mohou klidně panovat i teď v pátek a sobotu, čeká nás asi docela těžká zkouška...“

Spolujezdec Jiří Černoch doplňuje: „U nás na Valašsku jsou tratě tradičně obtížné, na krajnicích bude i spousta vytahaného bláta. A tak abychom obstáli, musíme jet nejen velmi svižně, ale i s rozumem. Naše fanoušky určitě svou přítomností potěší i patron týmu Petr Čtvrtníček, který opět neodolal vábení jeho i našeho oblíbeného sportu a měl by se ukázat u tratí i v zázemí našeho Rally Teamu Subaru ČR.“

Loni obsadil Vojtěch Štajf v Evropském poháru – central třetí příčku a jeho loňský úspěšný vůz bude poprvé na mistrovském podniku k vidění v rukou ostřílené posádky Josef Vyštejn – Miroslav Staněk. Šestačtyřicetiletý pilot k tomu poznamenává: „Jsme si vědomi, že s autem se dá jet hodně rychle a bude teď na nás, abychom s ním nalezli co nejdřív společnou řeč. Něco jsme se naučili už na podzim při naší premiéře se Subaru a s pneumatikami Pirelli na kralovické rally, něco jsme vyzkoušeli na úterním testu, teď ale půjde opravdu do tuhého. Pro nás bude proto Valašská rally především dalším zvykáním a i přizpůsobováním si vozu našim potřebám, tak abychom už třeba příště mohli od prvních kilometrů jet opravdu naplno.“ Dodejme ještě, že druhou týmovou pražsko-zlínskou posádku uvidíme na trati se startovním číslem 36.

Karel Špaček

Další články

Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

celý článek >
Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK