Zákruta.cz  >  

Černý jede do Německa bez srny, ale s Kohoutem

15. srpna 2011

Honza Černý s Pavlem Kohoutem minulý víkend závodili v Čechách na Rally Pačejov, kde se postavili na start s dvoulitrovým Renaultem Clio R3. Před závodem si posádka dělala oprávněné ambice být nejrychlejší dvojicí mezi dvoukolkami, ale to ještě netušili, že během pačejovské rally zažijí to, co ještě nikdy před tím.

Hned v úvodní rychlostní zkoušce dobře rozjetému Renaultu Clio R3 zkřížila cestu srna. „Z vysoké trávy vedle silnice nám skočila srna přímo do čelního skla. Byl to docela šok, protože chvíli trvalo, než jsem si vůbec uvědomil, co se stalo. Bylo to navíc v docela vysoké rychlosti a čelní sklo přede mnou bylo téměř neprůhledné. Oba s Pavlem jsme měli nějaké úlomky skla v očích, což bylo hodně nepříjemné, ale dojeli jsme rychlostní zkoušku až do cíle. Tam jsme čelní sklo vykopli a pokračovali dál bez něj,“ popisuje Jan Černý incident, který se stal hned na úvodní rychlostní zkoušce Rally Pačejov.

Posádka se následně rozhodla soutěž dokončit alespoň do prvního servisu, kde se mechanici týmu zatím pokoušeli sehnat náhradní čelní sklo. To se nakonec podařilo. „Chtěl bych poděkovat mechanikům našeho týmu DEFRS, kterým se podařilo ve vymezeném čase sklo vyměnit a také klukům Bryndům, kteří nám sklo půjčili. Je fajn, že v rally stále funguje pomoc i mezi týmy, které spolu na trati soupeří,“ děkuje Jan Černý, který spolu s Pavlem Kohoutem vyrazili do dalších kilometrů rychlostních zkoušek Rally Pačejov s cílem, posunout se co nejvýše v pořadí dvoukolek.

V dalších rychlostních zkouškách se to bezchybně jedoucí posádce dařilo a zajížděli jeden nejrychlejší čas mezi dvoukolkami za druhým. Ve třetí RZ navíc chyboval dosud vedoucí Vrkoslav a Renault Clio R3 Jana Černého byl opět ve vedení. Už se zdálo, že ranní problém se srnou bude zapomenut na rampě při oslavě vítězství, ale následovala ještě poslední rychlostní zkouška, kde si Černý s Kohoutem vypili pačejovský kalich hořkosti až do dna. „Někde v průběhu rychlostní zkoušky zřejmě došlo k pomalému defektu, který jsem nezpozoroval. Prázdné kolo se projevilo až při prudkém brzdění před retardérem, kam jsem už nestačil zatočit a poslední řadu sudů jsem zcela srazil. Byli jsme za to odměněni penalizací 30 vteřin, což nás spolu se ztrátou způsobenou defektem posunulo až do hloubi pole,“ uzavírá zklamaný Jan Černý. Na Pačejov 2011 bude tedy chtít posádka Jan Černý - Pavel Kohout co nejdříve zapomenout. Pomůže jim k tomu jejich přesun o zhruba 700 kilometrů na západ do oblasti kolem města Trier.

Právě zde se totiž budou od pondělí Jan Černý s Pavlem Kohoutem připravovat na Německou Rally, soutěž zařazenou do mistrovství světa a současně do WRC Academy, kde česká posádka po třech odjetých soutěžích hájí průběžné páté místo. Německé vinice tak budou svědky souboje nadaných a hodně divokých mladíků, kteří závodí s identickými vozy Ford Fiesta R2. „Na Německo se moc těšíme a chtěli bychom tady uspět. Kolem trati bývá vždy obrovské množství českých fanoušků a ti nás určitě poženou dopředu. Asfalt je mi stále bližší než šotolina, a proto bych rád v Německu ukázal, co ve mně je. Nebude to ale vůbec jednoduché, protože i ostatní jezdci ve WRC Academy nejsou žádná ořezávátka, která by neuměla na asfaltu zajet. Podle toho, co jsem v Německu viděl jako divák, tak je to hodně záludná soutěž složitá hlavně na volbu pneumatik a rozpis a není vůbec snadné tady jet rychle a bez chyb. Pro mě je to ale výzva a chci se s tím poprat,“ říká před cestou do Německa Jan Černý.

Německá Rally odstartuje v pátek 19. srpna a o působení jediné české posádky ve WRC Academy v Německu vás budeme dál informovat.

-pr-

Další články

Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

celý článek >
Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK