Zákruta.cz  >  

Trať Vysočiny letos čítá devět "erzet"

15. července 2011

Zdá se, že přestože počasí závodníky trochu potrápí v průběhu seznamovacích jízd, samotná Rally Vysočina by se ale opět měla odehrát v pravém letním počasí. Ve středu byla odhalena i mapa soutěže, která odstartuje v sobotu 16.7. a všechny důležité informace k ní je možné nalézt na stránkách www.rallyvysocina.com.

Již jen desítky hodin nás dělí od startu letošního ročníku Rally Vysočina. Posádky se chystají na zahájení seznamovacích jízd, diváci spřádají plány pro nashromáždění co největšího množství zážitků, pokusme se jim tedy všem pomoci a představme trať letošního ročníku soutěže.

Centrum Rally Vysočina se letos přesunulo do Českého Rudolce, který bude soutěží vpravdě žít. A to natolik, že kromě startu a cíle soutěže se přímo na okraji obce nachází i cíl jedné z rychlostních zkoušek. Diváci tak budou mít možnost své favority pozdravit na slavnostní startovní rampě (ze které první vůz odjede na trať přesně v 9 hodin ráno), a pak jim dojít fandit přímo do míst, kde budou zápolit s nástrahami tratě a s časomírou. No a pokud budou posádky v tomto zápase úspěšné, opět budou moci být odměněny svými fanoušky, kteří bez problémů dojdou i pěšky k rampě cílové, kde budou před 17.hodinou první vozy očekávány. Dojdou-li pak závodníci ocenění cennými poháry, i k místu jejich předávání to bude, coby kamenem dohodil. Bude se totiž konat opět v Českém Rudolci, konkrétně od 19. hodiny v místním kulturním domě.

Co se týče míst zápolení o vteřiny, tedy rychlostních zkoušek, ty jsou letos na trati připraveny tři různé. Vesměs vycházejí z těch loňských, které prošly určitými úpravami, na každé z nich pak čekají posádky tři průjezdy. RZ 1,4,7 „Radíkov“ je ze všech nejkratší a v každé sekci bude působit tak trochu jako zahřívací. Startuje nedaleko Markvarce a hned blizoučko za startem čeká na diváky levé odbočení, kde budou moci sledovat, zda některou z posádek nevytrestají málo zahřáté pneumatiky obávaným „kouzlem první zatáčky“. Poté je zkouška vedena přes Horní Radíkov do obce, podle které je zkouška pojmenována. Tam budou moci fanoušci pozdravit své oblíbence v pravém odbočení na konci obce, ze kterého se soutěžní vozy vydají do cíle umístěného na konci obce Nový svět.

Rychlostní zkouška 2,5,8 „Klenová“ startuje pod kopcem Vysoký Kámen, probíhá obcí Kaproun (proslavenou také českým velikánem Járou Cimrmanem), za Kaprounem lze sledovat soutěžní vozy v blízkosti levého odbočení na křižovatce. Brzy poté se soutěžní vozy zanoří do lesa, který opět na chvíli opustí u odbočení nedaleko Rožnova, které bude jistě také bohatě navštívené fanoušky. Z něj už závodníky trasa dovede až do cíle, který je situován nedaleko Matějovce. Závěrečný test každé sekce (RZ 3,6,9 „Stálkov“) startuje za stejnojmennou obcí a svých necelých šest kilometrů rozvine po silnici k Českému Rudolci, kde diváci mohou soutěžící vidět jednak na křižovatce u Stoječína, kde bude připraven zajímavý průjezd retardérem, jednak v pravém odbočení na okraji Českého Rudolce, nedaleko před cílem rychlostní zkoušky. Poté se posádky vypraví za svými mechaniky do areálu firmy Wotan Forest do Slavonic, kde se nachází servisní zóna, no a až tato kolečka po České Kanadě zvládnou tři, čeká je v Českém Rudolci vytoužená cílová rampa.

Celkem má trať letošní Rally Vysočina délku 186,37 km, přičemž přes 71 km z toho činí celková délka rychlostních zkoušek. „Vzali jsme za základ loňskou trať a snažili jsme se jí trochu optimalizovat,“ říká k tomu ředitel soutěže Petr Tušer. „Z rychlostních zkoušek jsme většinu ponechali a ještě se je pokusili trochu vylepšit, centrum soutěže se k nim posunulo tak blízko, že lze z rampy dojít k závodní trati i pěšky. Servisní areál se nachází ve Slavonicích, přičemž právě cesta k němu je jedinou odbočkou z velmi kompaktní oblasti, kde se soutěže pojede. Doufáme, že se takovýto formát soutěže ukáže jako vyhovující a že účastníci se budou dobře bavit. A to jak při závodech, tak i na slavnostním vyhlášení a zábavě, která bude bezprostředně po něm v Českém Rudolci následovat.“

Karel Špaček

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK