Zákruta.cz  >  

Jozef Béreš v Lubeníku až za WRC

12. července 2011

Aj napriek špičkovej príprave auta Škoda S2000 a maximálnemu výkonu posádky skončili Jozef Béreš - Róbert Müller na III. Rally Lubeník štvrtí absolútne. Miestne rýchle trate vyhovovali predovšetkým špeciálom kategórie WRC. Druhá štartujúca posádka tímu Styllex motorsport, legenda Jozef Béreš st. so spolujazdcom Tomášom Klímom na Audi Quattro Coupé získali 1. miesto vo svojej triede a celkovo skončili na 10. mieste absolútne.

„My sme už nemali kde zrýchliť. Išli sme na maximum, ale na wéercéčka sme nemali. Vedeli sme, že budú rýchlejšie, pretože väčšinou tie rýchlostné skúšky boli do kopca,“ povedal pilot Jozef Béreš ml. „Skončili sme štvrtí, pred nami len vozidlá kategórie WRC. Ťažko bolo s nimi zápasiť, robili sme, čo sme mohli, no fyzika nepustí. RS boli pekné, rýchle, plné adrenalínových horizontov. Do majstráku máme 19 bodov a sme radi, že auto aj my sme prišli v poriadku,“ zhodnotil súťaž spolujazdec Róbert Müller.

„Výsledok posádky Béreš - Müller na Rally Lubeník hodnotím ako objektívnu nevyhnutnosť vzhľadom k tomu, že po 3 rokoch rôznych experimentov sú dnes piloti s vozidlami WRC naprosto skonsolidovaní, disponujú kvalitným 'náradím' a tiež našimi najväčšími súpermi o titul absolútneho majstra SR v rally sú dnes kvalitní piloti,“ povedal tím principál Peter Koči.

Výkon druhej posádky tímu v cieli zhodnotil jazdec Jozef Béreš st. „Nám sa išlo prakticky v pohode, lebo sme hneď na začiatku urobili v rámci triedy 2,5 min. náskok a potom sme išli aj pomaly, už sme veľmi nemali motiváciu jazdiť, tak sme trošku jazdili pre divákov. S autom neboli problémy a teší má, že prvé miesto v triede sme získali tento rok už po piatykrát,“ povedal Béreš st.

Anna Podlesná

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK