Zákruta.cz  >  

Vysočina hlásí rekord - 126 přihlášených posádek!

11. července 2011

Zatímco jiní organizátoři stále žehrají na ubývající počet startujících, letošní ročník Rally Vysočina může slavit - dosud nikdy se na tuto soutěž v její novodobé historii nepřihlásilo tolik posádek jako letos. Soutěž startuje v sobotu 16.7. a všechny důležité informace k ní je možné nalézt na stránkách www.rallyvysocina.com.

Jak vidno, letní termín Rally Vysočina se mnoha týmům zalíbil a závodníci letos poslali přihlášku zkrátka proto, že se tu zkrátka cítí dobře. Na startu bychom tak měli vidět dokonce pět vozů kategorie WRC, které jsou sice již poněkud na ústupu ze slávy, stále jsou ale právem považovány za technický vrchol mezi vozy, které kdy na tratích světových rally startovaly. Se startovním číslem 1 povede vůz Škoda Fabia WRC úřadující mistr republiky Pavel Valoušek z Otrokovic, který je také největším favoritem soutěže. Dvojku bude mít na dveřích vozu Mitsubishi Lancer Evo 9 Valouškův krajan Miroslav Jakeš. Tento mladý talent po triumfu v Mistrovství Evropy závodů do vrchu přesedlal do rally a v současné době je průběžně vedoucím jezdcem národního šampionátu ve sprintrally.

Číslo 5 bude na letošní Rally Vysočině patřit nejznámějšímu ze zahraničních účastníků, Polákovi Tomaszi Kucharovi. Bývalý tovární jezdec týmu Hyundai seriálu mistrovství světa si do Českého Rudolce přiveze poněkud starší vůz Mitsubishi Lancer Evo 5 upravený do skupiny A. Vůz ani pilot však zdaleka do starého železa nepatří - vždyť na minulé polské rally společně porazili i talentovaného Chuchalu, který byl se svým novým vozem Subaru nejlepším juniorem nedávné Rally Bohemia. A co přivedlo Tomasze Kuchara k nápadu startovat v Českém Rudolci? „Rozhodli jsme se zúčastnit Rally Vysočina proto, že jsme o tomto podniku slyšeli mnoho slov chvály. Navíc jsme hledali vhodné místo pro otestování našeho vozu, no a není lepší možnosti k testování, než je boj přímo na trati v konkurenci jiných pilotů. Samozřejmě bychom rádi bojovali o vítězství, hlavním cílem ale bude vyzkoušet na našem voze některé vylepšené věci tak, aby byly připraveny do dalšího podniku polského šampionátu se startem tři týdny po Vysočině. Doufáme, že v České republice strávíme čas produktivně a příjemně,“ nechal se slyšet vratislavský pilot.

Z dalších zahraničních účastníků budeme mít možnost vidět například oblíbeného Francouze Dominique Laurenta, čerstvě osmnáctiletého Poláka Huberta Ptaszeka či Slováka Lukáše Lapdavského, který bude startovat s vozem Peugeot 207 Super 2000. S vozy této kategorie pojedou i Jaromír Tarabus, Roman Odložilík či Jan Dohnal, kteří v průběžném pořadí národního šampionátu stíhají lídra Jakeše. O domácí titul má velký zájem i průběžně čtvrtý Jan Sýkora, jenž představí svůj vůz Mitsubishi Lancer Evo 9 upravený do nové kategorie R4 a určitě se bude chtít stát prvním českým jezdcem, který vůz plně vybaven touto specifikací doveze až do cíle. Na startu bude i účastník WRC Academy (konané v rámci světového šampionátu) Jan Černý, naopak jeho odvěký rival a souputník soutěžemi mistrovství světa Martin Semerád bude, podobně jako loni, asistovat při startu svého otce Josefa. Přihlášeny jsou také tři vozy s mladými dámami za volantem - vévodí jim téměř domácí Martina Daňhelová, tradičně podporovaná velkým houfem svých příznivců. Z mužů, kteří to budou mít z cíle blízko domů, je nejvýše ve startovní listině Martin Hudec, kterého uvidíme se startovním číslem 12.

A co na startovní listinu říká ředitel Rally Vysočina Petr Tušer? „Mám velkou radost, že naše soutěž láká pořád víc a víc závodníků. Chceme se jim za důvěru odměnit a přichystat pro jejich zápolení co nejlepší podmínky. Zároveň si moc přejeme, aby se na nás usmívalo sluníčko a připravilo natolik příjemné počasí, aby si všichni diváci i závodníci mohli Rally Vysočina krásně užít.“

-pr-

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK