Zákruta.cz  >  

Štajf na Bohemii ve hře o medaili

8. července 2011

Propršená Rally Bohemia měla letos vítěze v každém, kdo viděl její cíl. Posádka Subaru Czech Rally Teamu Vojtěch Štajf - Petra Řiháková tento základní úkol splnila, veze si navíc domů pořádnou kupu mistrovských bodů i dobrý pocit ze svého výkonu.

Ilustrační foto

Počasí si letos s Mezinárodním mistrovstvím ČR v rally zahrává. Obě soutěže dlouhá léta vyhlášené azurovou oblohou, tedy Český Krumlov a Rally Bohemia, byly letos silně poznamenány chladem a deštěm. Jejich tratě se tak pro mnohé závodníky proměnily v noční můru. Vojtěch Štajf s Petrou Řihákovou, vodící po tratích modrý hatchback Subaru Impreza WRX STI, však nástrahy obou rally zdárně zvládli a z obou dovezli šesté příčky v absolutním pořadí (na Bohemii to znamenalo důležité body dokonce za čtvrtou příčku v rámci MMČR). Ve své třídě 3 vybojovali, po jihočeském stříbru, v okolí Mladé Boleslavi cennou třetí příčku v pořadí národního šampionátu. Pražský pilot tak byl v cíli unaven, ale spokojen:

„Bylo to trochu hektické, ale v souhrnu myslím, že jsme si za náš výkon slušné umístění i zasloužili. Měli jsme napilno už před soutěží, kdy po minulé havárii náš tým dokončoval opravy vozu na poslední chvíli. Stihli jsme to, ale velkou zásluhu na tom mají naši partneři, kteří nám hodně pomohli a patří jim tak za to naše velké poděkování. Totéž ale musím směřovat k mechanikům, neboť jak se ukázalo i na našich časech ze shakedownu, auto připravili opravdu výtečně. Vyšla nám pak i páteční superspeciálka, kde jsme se ujali vedení ve třídě 3 a náš čas byl jen o pár desetinek vteřiny za Pechem, jedoucím s vozem vyšší specifikace R4. V sobotu jsme se rozhodli, že nesmíme opakovat chybu z minulých soutěží a ´zaspat začátek´, no a výsledkem byla sice jedna velká krize hned na úvodním testu, také ale tři dílčí prvenství ve třídě a náskok dvaceti vteřin na naše největší soupeře.“

„Průběžně čtvrtá příčka v absolutním pořadí, to už bylo skoro nad plán, vypadalo to zkrátka skvěle a také pneumatiky Pirelli prokazovaly svou kvalitu. Pak jsme ale udělali chybu a příliš zariskovali právě ve volbě obutí - měli jsme předpověď takovou, že pršet začne až na posledním testu sekce. Proto jsme nasadili mírně prořezané tvrdé sliky a dvě mokré gumy uložili do rezervy. No a jak se ukázalo, na trati bylo všechno úplně jinak a my museli přezouvat už před startem úvodní zkoušky sekce. Stejně se ale na divoké kombinaci obutí nedalo jet rychle a bezpečně zároveň, a tak jsme na soupeře ztráceli vteřinky a navíc dvakrát opustili trať. Paní Štěstěna nad námi ale opět podržela ochrannou ruku - jednou jsme se na louce zdrželi jen krátce, no a když jsme se zavěsili v lese za hranu, byli v dosahu ochotní diváci, kteří nám po pár desítkách vteřin pomohli zpět na cestu. I jim patří náš veliký dík, vlastně nám zachránili závod. Klesli jsme sice až na třináctou příčku pořadí, nechtěli jsme se přesto vzdát. Následoval tradiční ´Vinec´, kde se jelo na suchu a my opět třídu o pár vteřinek vyhráli. Na divácké Sosnové nám ale plány na protiútok zhatily drobné technické potíže, které jsme definitivně vyřešili až před poslední nedělní sekcí soutěže. To už ale byly karty rozdány tak, že jsme se raději rozhodli neriskovat a vyčkat, jak se situace před námi vyvine. Na nástrahy tratě skutečně někteří naši soupeři doplatili a my se posunuli až na šestou příčku. Třešničkou na dortu pak byl nejlepší čas ve třídě z posledního testu soutěže, rádi jsme i za vítězství v Pirelli Cupu a za post nejlepší smíšené posádky v cíli. S Petrou už nám spolupráce v autě klape velmi dobře, takže na cenném výsledku má i ona velikou zásluhu.“

Vojtěch Štajf se po Rally Bohemia posunul už na sedmou příčku průběžného pořadí MMČR a zároveň na bronzový stupínek ve třídě 3. Díky tomu, že také Petr Kačírek s Jaroslavem Jugasem dojeli zdárně do cíle (pro jezdce to bylo dokonce premiérové bodované umístění v rámci MMČR), mohou si mechanici Subaru Czech Rally Teamu konečně trochu odpočinout. Brzy ale začnou všechna tři týmová auta chystat na náročnou srpnovou Barum Rally, kde by Štajf opět chtěl bojovat o prvenství ve své třídě.

Karel Špaček

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK