Zákruta.cz  >  

Bujáček úspěšně na dvou frontách

24. června 2011

Na třetím podniku malého českého mistrovství, kterým byla Rally Krkonoše, se představila také stabilní posádka týmu BH CAPO Car Racing Martin Bujáček - Marek Omelka. Pro Martina to byla závodní premiéra na této krásné soutěži, tak se těšil na nové tratě, které si chtěl náležitě užít.

Jelikož před soutěží na erzetách pršelo, bylo na trati hodně zrádných míst, takže velmi důležitou byla volba pneumatik. Na první rundu zvolila posádka měkký slick, což se neukázalo jako úplně ideální řešení, ale i tak dokázal Martin postupně zrychlovat. Po prvních čtyřech erzetách figurovala posádka Bujáček - Omelka na celkovém 10. místě.

V servisu se Martin rozhodl pokračovat na měkkém slicku, jelikož si myslel, že pro něj přeci už jen budou lepší podmínky - tzn. více nečistot na trati. Ani tato volba nebyla ideální, ovšem i tak Martin s Markem dokázali udržet nastolené tempo. Kromě velmi rychlé Starobucké RZ se pokaždé umístili v první desítce absolutního pořadí, což jim v cíli vyneslo celkové deváté místo s malou ztrátou na Honzu Jelínka. Martin se na poslední RZ nevyvaroval menších chybiček, ale pokud jezdec opravdu závodí, občas se to stane.

Martin ovšem v tomto období také čekal na výsledky státní maturity. Tento týden se dozvěděl, že patří do úspěšné poloviny třídy, která zkoušku dospělosti složila. Následujících pár otázek se tak nevztahuje pouze k rally, ale i k tomu, co vlastně bude Martin dělat mimo rychlostní zkoušky.

Jak se ti líbila Krkonošská rally? Svedls pěkný souboj s Honzou Jelínkem... Byly na trati i nějaké chybičky?

„Do Krkonoš jsem jel závodit poprvé a těšil jsem na se na nové tratě a hezké souboje, které vyrovnanost sprintů slibuje. Od začátku jsme bojovali s Honzou o třetí místo ve skupině 3 a nakonec jsme s Markem tento souboj prohráli o necelých 8 vteřin. Do poslední rz jsme dali úplně vše ve snaze ještě zdramatizovat závěr, ale v jízdě na hraně jsem udělal dvě chyby a to rozhodlo. I tak by to ale asi nestačilo, protože i Honza zajel moc pěkně.“

Co říkáš na RZ, které pořadatelé připravili?

„Zkoušky byly velice náročné a navíc si s náma hodně pohrálo počasí, takže závod byl opravdu velmi náročný. Hlavně lesní úseky byly opravdu uklouzané a bylo těžké zvolit ideální pneumatiky. Na první sekci byla volba na měkký slick a to nebylo úplně ideální. Ve druhé sekci jsem v očekávání nečistot zvolil stejně, ale odpoledne bylo teplej a gumy dost klouzaly.“

Další závod, který tě čeká bude Rally Bohemia, považovaná za nejnáročnější závod u nás. Objevíš se tam podruhé. Sedí ti tamnější erzety?

„Bohemka bude jedním z vrcholů sezony a moc se na tento závod těším, protože tratě jsou tam opravdu velice krásné a náročné. Konkurence se sejde letos asi největší, takže to bude velký boj a my si budeme hlídat hlavně hodnocení MMČR a budeme se snažit získat nějaké body do šampionátu a do skupiny 3.“

S jakým umístěním bys byl v nabitém poli spokojen?

„Loni se nám podařilo dokončit na 20 místě absolutně, takže pokud se nám letos podaří skončit do patnáctého místa, bude to úspěch. Hlavní cíl je ale dokončit a získat na této těžké soutěži další zkušenosti.“

Musím se zeptat také na maturitu. Máš vůbec nějaký čas na oslavy? Asi ses připravil poctivě, když jsi to zvládl :-) Co budeš mimo závodění teď dělat?

„Poslední dva měsíce byly díky škole a maturitě velmi náročné a jsem rád, že jsem vše zvládl a nemusím v září na opravky, bylo to sice i trošku se štěstím, ale mám to :-) Co bude dál ještě nevím, aktuálně je na programu Bohemka a pak se uvidí.“

Na závěr nezbývá než Martinovi jménem celého týmu a všech fanoušků pogratulovat k maturitě i k předvedenému výkonu v Krkonoších. Je nutné také poděkovat všem sponzorům, bez nichž by se na start rychlostních zkoušek nemohl postavit. Jak již bylo řečeno, dalším startem posádky Bujáček - Omelka bude legendární Rally Bohemia. Přijďte tuto nadějnou posádku podpořit přímo k trati!

Libor Hladiš

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK