Zákruta.cz  >  

Kresta pojede mezinárodní české mistrovství

15. února 2008

Dvojnásobný český šampion Roman Kresta se letos pokusí získat třetí titul mezinárodního mistra země. S osvědčeným navigátorem Petrem Grossem bude v tuzemských soutěžích bojovat s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX připraveným v dílnách společnosti Charouz Racing System. Výjimkou bude Barum rally Zlín, v níž by se Roman měl představit s automobilem kategorie S2000, hlavní třídy série IRC.

Nejbližší soutěží, v níž se luhačovický závodník představí, bude Valašská rally. Druhá bitva sezony odstartuje 28. března ve Valašském Meziříčí, cíl bude tamtéž o den později. Roman pojede pod hlavičkou týmu Mogul Racing Team. V Barum Rally Zlín pak nastoupí za Tescoma Rally Team s vozem třídy S2000. Přesný typ bude upřesněn později.

Charouz Racing System, úpravce vozu Romana Kresty, je výhradním zástupcem společností Mitsubishi Motors a Ralliart pro ČR.

Roman Kresta: „Jsem moc rád, že se nám podařilo zajistit účast v Mezinárodním mistrovství České republiky v rally. Naším hlavním partnerem pro sezonu je značka Mogul, pro Barum rally pak zlínská společnost Tescoma. Oběma firmám i dalším partnerům patří můj velký dík. S jejich podporou bychom chtěli bojovat o nejvyšší příčky v šampionátu. Stejně jako loni budu tvořit posádku s Petrem Grossem, shodný bude i typ vozu, Mitsubishi Lancer Evo IX. Technici společnosti Charouz Racing System pro nás ovšem připraví zcela nové auto. Výjimkou bude Barumka, v níž bychom měli startovat se speciálem kategorie S2000. O konkrétním typu se stále jedná. Vedle závodění pokračuji v roli technického šéfa týmu Martina Prokopa v mistrovství světa, ve kterém bych s ním měl absolvovat deset až jedenáct soutěží, takže když to sečteme, čeká mě vcelku náročná sezona.“

Antonín Charouz: „Bohužel se nám nepodařilo Romanovi sehnat angažmá v mistrovství světa, Evropy či sérii IRC, takže bude závodit v našem šampionátu. Nicméně stále jednáme, takže změny jsou možné. Vzhledem k tomu, že služeb společnosti Charouz Racing System tradičně využívá i Václav Pech, budou fanoušci svědky souboje dvou pilotů s naší technikou, což samozřejmě není ideální. Jiná možnost ale na stole zatím bohužel není. Kdyby jel jen Roman nebo jen Václav, neměli by ve stávajícím startovním poli žádnou konkurenci. Doufám, že se nám také podaří prodlužovat šňůru soutěží s minimálním počtem poruch. Naše vozy odjely od roku 1998 121 soutěží a jen pětkrát je postihla technická závada.“

Renata Marková, vedoucí marketingu a komunikace společnosti Paramo: „Soutěžní stáj Mogul Racing Team spojuje značku našich motorových olejů a soutěžního jezdce Romana Krestu. Jde o propojení maximálního výkonu a kvality. Náš pilot je úspěšný nejen na závodních tratích, ale také při testování nového motorového oleje MOGUL 5W-50 Extreme.“

Petr Chytka, výkonný ředitel společnosti Tescoma: „Naše letošní spolupráce s Romanem je pokračováním dohody z roku 2006, kdy jsme náš kontrakt oznámili. Věřím, že i letos bude Roman bojovat v Barum Rally Zlín, podniku IRC, o nejvyšší příčky. Stejně tak i v celém českém šampionátu. Pro domácí scénu bude mít vynikající Mitsubishi Lancer Evo IX, v případě slavné Barumky počítáme s nasazením vozu třídy S2000, kategorie, která v mistrovství IRC hraje prim.“

-pr-

Další články

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

Kupujete si nové nebo bazarové auto? A sjednali jste si havarijní pojištění? Podívejte se na 5 situací, ve kterých dáte za nepojištěné auto majlant.

celý článek >
Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Nehody se čas od času zkrátka stanou. V kterých případech vám pojišťovny ale nebudou chtít vyplatit peníze. Vyvarujte se chyb, které mohou mít zásadní vliv na to, jestli po nehodě dostanete finanční kompenzaci.

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
SOUHLASÍM Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies najdete zde.