Zákruta.cz  >  

Jan Kopecký se premiérově představí v Mexiku

7. února 2008

Jan Kopecký, pilot týmu Motorsport Kopecký, se poprvé ve své kariéře zúčastní rallye v Severní Americe. „Corona Rally México“ je třetí soutěží seriálu Mistrovství světa v rallye 2008. Česká posádka Jan Kopecký - Petr Starý bude mít k dispozici pro start v této atraktivní soutěži vůz specifikace S2000. Právě vůz zmíněné specifikace považuje tým Motorsport Kopecký za vhodný soutěžní automobil, se kterým může Jan Kopecký navázat na své předchozí starty ve vybraných soutěžích světového šampionátu.

Tým se rozhodl startovat v Mexiku kvůli velmi dobrému zázemí Jana Kopeckého v tomto regionu. Především však účast v Rally Mexiko výrazně podporují společnosti Federal Mogul a Fila, které mají v oblasti obchodní zájmy. Federal Mogul je americkou společností vyrábějící kvalitní produkty pro automobilové odvětví. Italská značka Fila je známá atraktivním sportovním oblečením a obuví.

Tým Motorsport Kopecký stanovil termín vydání oficiální tiskové informace o startu posádky Jan Kopecký - Petr Starý tak, aby byla odborné i laické veřejnosti k dispozici před předpokládaným zveřejněním seznamu přihlášených posádek v Corona Rally México (8.února 2008). Zároveň chtěl tým představit alespoň základní návrh designu soutěžního vozu pro tuto soutěž. Pořadatelé však uvolnili seznam přihlášených o několik dnů dříve a vzhledem k přípravě designu vozu se o startu Jana Kopeckého v Mexiku dozvěděla veřejnost dříve od pořadatelů.

„Posádka Jan Kopecký - Petr Starý zahájí oficiálně soutěžní sezónu 2008 svým prvním společným startem v atraktivní destinaci, kterou Mexiko zcela určitě je. Jan s Petrem absolvovali oficiální seznamovací jízdy před Rallye Monte Carlo a Švédskou rallye, ale pilot pochopitelně potřebuje pro svůj další jezdecký růst především starty v soutěžích.“

„Možnost startu v Rallye Mexiko jsme využili s ohledem na obchodní zájmy našich partnerů v tomto regionu a velmi dobrému zázemí Jana v Mexiku,“ dodal ke startu v Mexiku vedoucí týmu Josef Kopecký.

Motorsport Kopecký

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK