Zákruta.cz  >  

Aigner a Orsák hvězdami Jänner Rallye

17. ledna 2011

Hned na polovině rychlostních zkoušek obnovené rakouské Jänner Rallye dosáhly nejlepšího času vozy poháněné palivem VP Racing Fuels. Moravský pilot Jaroslav Orsák byl nejrychlejší na dvou testech, domácí Andreas Aigner dokonce na šesti.

Dva velké středoevropské talenty, Andreas Aigner a Jaroslav Orsák, se staly velkými postavami rakouské Jänner Rallye, jejíž 28. ročník zahájil soutěžní sezónu 2011. Aigner je mistrem světa kategorie PWRC z roku 2008, kdy zúročil několikaleté zkušenosti ze světového šampionátu. Letošní Jänner Rallye byla pro něj přípravou na slavnou Rallye Monte Carlo, kde se mladý Rakušan představí za pár dní. Na rakouské soutěži Aigner v úvodu špatně zvolil pneumatiky, poté však již nechal svůj talent naplno rozvinout. Nejrychlejším časem na třetím testu se posunul na pátou příčku průběžného pořadí, obdobné úspěchy na tratích RZ 6 a 7 jej katapultovaly dokonce na stříbrnou pozici. Poté jej ze zápolení prvního dne vyřadily potíže s převodovkou, v rámci ´superrally´ se však na tratě vrátil v druhé etapě. I tam bylo jeho Mitsubishi Lancer Evo X k nepřehlédnutí - na polovině sobotních testů byl Aigner vůbec nejrychlejší, na zbytku se vždy vešel mezi nejrychlejší trojici.

Po zmíněných potížích už ale ani vysoká rychlost nemohla pomoci rakouskému jezdci k zápisu do konečných výsledků soutěže. Výsledková listina naopak měla po celou dobu trvání rally jinou hvězdu - Aignerova vrstevníka Jaroslava Orsáka. Šampión České republiky z jednodenních soutěží z roku 2009 byl dalším z pilotů, kteří na Jänner Rallye závodili s palivem VP Racing Fuels. Začal natolik zostra, že čas hned z úvodního testu zaskočil snad i jezdce samotného. Orsák se v těžké konkurenci ujal vedení, přičemž za zády nechal o mnoho zkušenější jména jako Pech, Valoušek, Baumschlager, Waldherr či Harrach. Pech a Valoušek pak záhy po jezdeckých chybách soutěž opustili, ani místní hvězdy ale nadále na talentovaného Orsáka nestačily. Pilot vozu Mitsubishi Lancer Evo IX vyrovnanou jízdou neustále navyšoval svůj náskok, přičemž jej o vítězství připravily až technické potíže ze samotného závěru soutěže. I konečná třetí příčka byla ale pro Orsáka povzbuzením před Rallye Monte Carlo, kde byl loni v cíli překvapivě devátý.

Z vystoupení ´svých jezdců´ na Jänner Rallye tak byl právem nadšen i Martin Popilka, představitel společnosti FRESH ENERGY, SE, pověřené distribucí paliv VP Racing Fuels: „S týmem Pawla Dytka spolupracujeme už delší dobu, a tak nás nezaskočil ani jeho zájem o naše palivo před Jänner Rallye. Velice nás ale potěšila skutečnost, že díky tomu dostal možnost vyzkoušet kvality benzínu VP Export mistr světa Andreas Aigner. Z jeho slov i z dosažených časů bylo navíc zřejmé, že byl s jízdou velmi spokojen. Podobně se vyjadřoval i Jaroslav Orsák, který svou rychlostí překvapil soupeře i nás. Kromě těchto hvězd bych se ale určitě rád zmínil i o dalších dvou pilotech, kteří používali naše palivo a těžkou soutěž zdárně dokončili. Radek Mifka se po skvělém výkonu dokonce vešel do první desítky, Tomáš Kurka skončil jen kousek za jejími branami. Z Rakouska odjíždíme opravdu s dobrým pocitem a doufáme, že se podobně radostně budeme vracet také z nadcházející Rallye Monte Carlo. Tam kromě Aignera a již tradičního odběratele našeho paliva, továrního týmu Proton, pojedou s pomocí veškerého servisu barev VP Racing Fuels také další posádky ať už s vozy kategorie R3, Super 2000 nebo skupiny N. Čeká nás tak na jihu Francie zjevně velká spousta práce, vždyť tam budeme zajišťovat doplňovací služby ve všech tankovacích zónách, na místě navíc budeme již v pondělí 17.1. Už teď se na práci ale těšíme, je totiž vidět, že o naše benzíny mezi závodníky neustále roste zájem. Ještě před Monte Carlem i proto budeme prezentovat naše produkty na mezinárodní výstavě Autosport International v Birminghamu.“

VP Racing Fuels

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK