aktuálně: 30 uzavírek, 4 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Škoda na Rallye Monte Carlo se silným týmem a novým designem

7. ledna 2011

Celkem 10 vozů Fabia Super 2000 se představí na startu legendární Rally Monte Carlo. Tato Rally otevírá zároveň novou sezonu Intercontinental Rally Challenge (IRC), ve které bude Škoda obhajovat titul šampionů jak mezi značkami, tak mezi jezdci.

Na startu se objeví tovární tým Škoda Motorsport s oběma úspěšnými posádkami - loňskými vítězi IRC Juho Hänninenem se spolujezdcem Mikko Markkulou a druhými v pořadí šampionátu Janem Kopeckým s Petrem Starým. Podpora projektu Škoda Motorsportu Fabia Super 2000 našla v jeho průběhu pozitivní odezvu také u zastoupení Škody na mnoha zahraničních trzích. Na Rally Monte Carlo se tak s Fabií Super 2000 představí například nová posila týmu Škoda UK Motorsport Andreas Mikkelsen, IRC šampion roku 2008 Nicolas Vouilloz, vítěz loňských tří závodů IRC Freddy Loix či Mark Wallenwein z týmu Škoda Auto Německo. Další Fabie Super 2000 budou o výsledek v jedné z nejnáročnějších rally světa bojovat díky nasazení privátních týmů.

Tým Škoda Motorsport přijede do Monte Carla s inovovaným designem soutěžního speciálu, jehož charakteristickým rysem je zvýrazněný zelený barevný tón, tolik typický pro značku Škoda. Oproti designu z let minulých bude zelenobílá kombinace v „reverzní“ podobě. Na předních dveřích bude významným doplňkem logo 110 let motosportu, jehož výročí Škoda Motorsport v letošním roce slaví.

Rally Monte Carlo startuje 19. ledna v okolí francouzského města Valence a končí nočními erzetami v horách u Monte Carla 22. ledna v brzkých ranních hodinách. Na závodníky čeká celkem 13 rychlostních zkoušek čítajících 337 soutěžních kilometrů a přes tisíc km přejezdů včetně pro toto období nevyzpytatelného počasí.

Škoda Motorsport

Další články

Najeli jste do výmolu? Kdo zaplatí škodu na autě a kdy pomůže pojištění?

Rozbité silnice a výmoly jsou každoroční realitou hlavně po zimě. Stačí chvíle nepozornosti a místo klidné jízdy řešíte proraženou pneumatiku nebo poškozený podvozek. Kdo za takovou škodu odpovídá a kdy vám pomůže pojištění? Odpověď není tak jednoduchá, jak by se mohlo na první pohled zdát.

zobrazit článek >

Jak si užít rodinné cestování - návod pro bezpečné kilometry

Dlouho očekávaný rodinný výlet je za dveřmi. Na jedné straně je to skvělá příležitost, jak si odpočinout, poznat nová místa a strávit společný čas jinak než doma. Na druhé se může změnit v nečekané komplikace. Aby byla vaše cesta bezpečná a bez nepříjemných překvapení, připravili jsme pro vás seznam věcí, na které nesmíte před delší cestou zapomenout.

zobrazit článek >

Správa vozového parku podle dat aneb kde ve firmě tiše unikají peníze

Většina firem tuší, že jejich vozový park stojí víc, než by musel. Málokterá ale přesně ví, kde a kolik. Data z GPS sledování přitom odhalí každý zbytečně najetý kilometr, i veškeré jalové minuty volnoběhu i řidiče, který šlape na plyn, jako by závodil v rallye. Přečtěte si, jak proměnit surová čísla v reálné úspory díky chytré správě vozového parku.

zobrazit článek >