Zákruta.cz  >  

Daniel Běhálek zahájí sezónu 2011 na Jänneru

3. ledna 2011

Poslední soutěží Dana Běhálka a Petra Černohorského byla loňská Rally Bohemia. Po vydařeném nástupu do závodu přišla v závěrečné rychlostní zkoušce havárie, a tím i velká časová ztráta.

Nebyl to v sezóně 2010 první případ, kdy snížená koncentrace zhatila na poslední chvíli šance v jinak slibně rozjetém závodě. Pražský jezdec se tak rozhodl si na čas od závodění odpočinout. Máme tu však nový rok 2011, a s ním i návrat posádky Daniel Běhálek a Petr Černohorský. Tato dvojice se tradičně objeví za volantem modrého vozu Subaru Impreza STI N12B. Prvním startem bude rakouská Jänner Rally s centrem ve Freistadtu.

Naposledy se Běhálek s Černohorským zúčastnili této rakouské zimní soutěže před dvěma lety. Účinkování to bylo více než úspěšné. I přes některé problémy obsadil osmé místo absolutně. Z českých jezdců byl rychlejší pouze mladý Jan Černý, který startoval rovněž se Subaru Impreza STI N12B týmu Běhálek Sport, se kterým Dan pojede letos.

Jelikož do startu závodu chybí již necelý týden, rozhodl se tým Běhálek Sport, jehož partnerem je olejářská společnost Millers Oil, natestovat co nejvíce tréninkových kilometrů. K tomuto účelu posloužil testovací úsek u Bukové na Příbramsku.

„U Bukové jsme najezdili přibližně 70-80 kilometrů. Během testu proběhla změna nastavení všech tří diferenciálů, s čímž nám mimo jiné pomáhal konstruktér a výrobce naší řídící jednotky elektronického mezinápravového diferenciálu Pavel Skácel. Přední a mezinápravový diferenciál jsme oproti našemu startu na Jänneru v roce 2009 ztvrdili, a zadní naopak změkčili. Zároveň jsme změnili geometrii na zadní nápravě. Impreza je nyní sice více neotáčivá, ale na druhou stranu má lepší trakci na výjezdu ze zatáček a je daleko klidnější. K tomu bude potřeba také přizpůsobit také můj jezdecký styl, tak uvidíme, jak se mi to v Rakousku podaří. Během testu jsme používali obyčejný benzín, stooktanový od OMV. Stejný bychom měli používat i v Rakousku. To bude určitá nevýhoda, kterou se pokusíme kompenzovat koncentrací a jezdeckým nasazením. Z auta jsem měl ke konci testu již dobrý pocit. Horší to bylo se mnou. Se svým výkonem jsem nebyl příliš spokojený. Určitě byla znát půlroční odmlka. Naposledy jsem seděl v závodním autě v létě při Rally Bohemia. Cíle útočit na nejvyšší příčky tedy na úvod sezóny nemáme. Určitě se ale chceme poprat o TOP 10, pokud to nepůjde, nebudeme zbytečně riskovat. Naším cílem je se pořádně rozjet a připravit na letošní sezónu. I když na druhou stranu, sníh mám rád, rád si hraji... a miluju, když auto letí smykem, samozřejmě řízeným,“ dodává Dan Běhálek.

Co se týká servisního týmu a zázemí, tak to zůstává letos beze změny. V naší Příbramské dílně připravuje dva závodní vozy Subaru Impreza WRX STI N12B Dalibor Moravec, známý spíše jako Saigon. Do Rakouska kromě Saigona odjedou jako mechanici rovněž Petr Brynda, Petr Malík, Petr Matějovský, Robert Průša a další členové týmu Martin Knajzl a Tomáš Verner.

Rakouská Jänner Rally startuje již v pátek. Tímto tedy zveme všechny české fanoušky, aby přijeli podpořit nejen naši posádku, ale i další české dvojice, které se v rámci této zimní soutěže představí.

Marek Felt

Další články

Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

celý článek >
Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK