Zákruta.cz  >  

Karel Trojan v cíli Jänner Rallye

7. ledna 2008

V sobotu 5. ledna v odpoledních hodinách byla slavnostně zakončena Jänner Rallye, první podnik letošního MMČR. Na startu stanula takřka kompletní česká soutěžácká špička a do bojů samozřejmě silně promlouvala i plejáda místních borců.

Do závodu odstartovali i vicemistři republiky pro rok 2007, Karel Trojan a Petr Řihák z týmu Korno Motorsport. Loni na zdejších tratích při absenci sněhu vybojovali šestou pozici v cíli. Letošní tratě byly více či méně pokryty sněhem či ledem a tak bylo opravdu na co se dívat.

I přes některé peripetie, které Karla v průběhu závodu postihly, nakonec v závěru zabojoval a zaznamenal sedmé místo v cíli, což lze vzhledem k nesmírně silné konkurenci považovat za velmi slušný výsledek a dobré vykročení do nové sezóny.

Karel Trojan k tomu říká: „V pátek večer jsme neviděli situaci nijak růžově. Naši soupeři jeli opravdu velmi rychle a my jsme navíc v RZ 10 chybovali a vyletěli do pole. Následkem tohoto nechtěného výletu mimo trať bylo poškození jedné z hadic od turba a s tím související ztráta výkonu a následná ztráta časová.“

„Sobota již byla celkem v poklidu i když jsme se opět nevyvarovali drobných chyb, což u nás jinak není zvykem. Kousek od místa, kde havaroval Tarabus jsme točili hodiny a na jedné z dalších vložek jsme ještě jednou couvali. V průběhu dne jsme se posouvali pořadím vzhůru a ke konci jsme za to opravdu pořádně vzali.“

„Soutěž to byla opravdu nesmírně náročná a jsme rádi, že jsme celí v cíli. Naše nové Mitsubishi Lancer EVO IX samozřejmě utrpělo pár drobných šrámů, ale toho se na zdejších tratích vyvaroval opravdu jen málokdo. Velmi cennou pomocí pro nás byla práce ledových špiónů, které nám dělali Jarda Vančík s Danem Vodičkou. Doufám také, že náš výkon nikoho nezklamal a že i nové zbarvení vozu lahodí oku.“

Navigátor Petr Řihák po závodě uvedl: „Jsme velmi spokojení s výsledkem a zejména i s tím, že auto dojelo bez vážnějšího poškození a je vcelku. Snažili jsme se jet opatrně, ale rozhodně ne pomalu. Páteční výsledky pro nás proto byly celkem překvapivé a nedokázali jsme rozluštit, proč si nestojíme v hodnocení lépe. V sobotu jsme byli rozhodnutí trochu více zabrat a výsledkem byly zhruba po půl kilometru první sobotní vložky nedobrovolné hodiny. Opravdu rychle jsme pak jeli v závěrečných dvou rychlostkách a také to přineslo kýžený posun směrem vzhůru.“

Další soutěží, kde bude posádka Korno Motosport ve složení Karel Trojan Petr Řihák startovat, je Valašská Rally, odehrávající se 28.3.-29.3.-2008 v okolí Valašského Meziříčí.

Karel Koldovský

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
SOUHLASÍM Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy.
Více informací o nastavení cookies najdete zde.