Zákruta.cz  >  

Subaru CRT na domácí soutěži v trojici

2. prosince 2010

Pražský rallysprint je podnikem, který již tradičně v Čechách završuje soutěžáckou sezónu. Letos se na jeho start postaví hned tři vozy, které jsou v péči Subaru Czech Rally Teamu. Budou to dva špičkové hatchbacky Subaru Impreza WRX STI a také jeden starší vůz stejného modelu ve specifikaci ´N11´.

Už jsme si zvykli, že jakmile přijde zima, vozy se znakem Subaru ožívají a z těžkých podmínek se společně se svými majiteli radují. A to jak v civilním provozu, tak také v rally. Kluzko bytelným čtyřkolkám svědčí a zejména na severských soutěžních tratích Imprezy často nenacházejí přemožitele. Letos přišla už na konci listopadu tuhá zima i do střední Evropy a mrazivý bude zjevně také nadcházející Pražský rallysprint. Na ten se chystá hned trojice vozů připravovaných Subaru Czech Rally Teamem. Ten má sídlo v Praze, navíc značka Subaru je dlouholetým partnerem Pražského rallysprintu, a tak pro Subaru CRT je tento podnik vlastně domácím závodem.

Petr Kačírek tady loni poprvé usedl do soutěžního vozu: „Bylo to sice na sedadle spolujezdce, ale i tak mne to natolik uchvátilo, že ve mně uzrálo rozhodnutí začít v rally startovat pravidelně. No a na jaře už jsem stál na startu prvního mistrovského sprintu. Teď to bude pro mne tak trochu do roka a do dne...“ Petr Kačírek bude navigován známým sportovním komentátorem Jaromírem Bosákem, který zná kabinu soutěžního vozu zatím jen z testování na chuchelském závodišti, takže pro změnu to bude soutěžní premiéra pro něj. Odhodlání nezklamat z něj ale čiší, to však mají společné všechny posádky Subaru Czech Rally Teamu. Bílý hatchback znovu provětrá Milan Sameš, pro nějž to bude první rally v zimních podmínkách. Zkušenosti mu bude dodávat ostřílený Jaroslav Novák, dobře známý jako spolujezdec Daniela Landy.

Nově složená posádka pojede i v modrém hatchbacku. Vojtěcha Štajfa bude totiž navigovat Tomáš Pardubický, generální ředitel developerské společnosti FINEP. „Mým velkým koníčkem je parašutismus, tohle bude ale zase jiný adrenalinový zážitek. Moc se těším, určitě to bude moc zajímavá nová zkušenost.“ Těší se ale i řidič: „Tomáš se nechce jen vézt, chce si vyzkoušet i čtení rozpisu. To já velice vítám, zejména na těžké klasické zkoušce Karlík - Roblín bych se totiž bez toho těžko obešel. Určitě to bude moc pěkná zimní soutěž, navíc se přitom budeme moci setkat s fanoušky, ale také poděkovat partnerům, díky jejichž podpoře můžeme po celý rok závodit. Po ujištění od ředitele závodu, že i na sněhu a ledu se soutěž uskuteční podle harmonogramu, jsme se vrhli do příprav a přestaveb našich vozů na zimu. Budeme tedy dobře nachystáni, pro mne to navíc bude i skvělý trénink na obě lednové soutěže, kterých bych se rád zúčastnil. Zejména na Monte Carlu, kde se často střídají rozličné povrchy, se budou zkušenosti s jízdou na kluzku bez hřebů asi moc hodit. Pokud seženeme dostatek prostředků na start.“

Velký fanda značky Subaru a rally vůbec, Petr Čtvrtníček, letos díky problémům se zády nemůže startovat, o to má ale víc času na vymýšlení kulišáren: „Myslím, že bych měl dát do vozu Petra Kačírka nějaké záznamové zařízení a zařídit, aby se zapomnělo vypnout za cílem rychlostní zkoušky. Míra Bosák určitě nezklame a my pak nějak zařídíme i únik informací,“ potutelně se usmíval populární bavič. Bylo to ale ve chvíli, kdy slova zaslechl i Vojtěch Štajf. Toho to nejprve trochu zarazilo, ale pak se s tím smířil: „No snad nás kluci nebudou moc pomlouvat. Já vím, že moje havárie týmu zpestřily sezónu víc, než bychom si přáli, ale moje konečná sedmá příčka v národním šampionátu, s tou snad můžeme být spokojeni. Petr se navíc postupně v sezóně hodně zlepšoval, auto mu fungovalo celkem dobře, a tak by nemuselo být moc důvodů ke stížnostem. Ale kdo ví?“

Dodejme ještě, že vozy připravované Subaru Czech Rally Teamem pojedou na Pražském rallysprintu se startovními čísly 6, 38 a 40. Pro diváky bude v servisní zóně opět připravená tombola, kde cenami bude jak svezení s Vojtěchem Štajfem, tak i zapůjčení sériového vozu Subaru na celý víkend i s plnou nádrží, také ale hodnotná autokosmetika SONAX. Proto jsou všichni zájemci zváni ke stanu Subaru CRT, kde mohou celé dopoledne vhazovat vyplněné kartičky se svými jmény do osudí, ze kterého v pravé poledne Jaromír Bosák vylosuje šťastné výherce.

Karel Špaček

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK