Zákruta.cz  >  

Na Jänneru také atraktivní předjezdci

27. prosince 2007

Celkem 134 posádek je možné najít na seznamu přihlášených k IQ Jänner Rallye, zahajovacímu podniku mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Kromě toho však na diváky čeká také zajímavá sestava bezpečnostních vozů.

V souladu s tím se dostává do popředí zajištění bezpečnosti podél trati rallye. Zde bude nasazeno 1 200 osob. Mezi nimi je mimo jiné 300 traťových komisařů a osob na radiových bodech, více než 300 osob z řad hasičů, záchranářů a policie a téměř 100 osob z oblasti interní organizace či pro zajištění průběhu podniku.

Pro bezpečnost na trati jsou velmi významné také vozy předjezdců, které vyjíždějí na trať před samotnými účastníky a upozorňují na začátek příslušné rychlostní zkoušky. Přitom je důležité, aby sem byli vybráni takoví, kteří jsou nejen velice dobrými jezdci, ale mají také stále na zřeteli bezpečnostní aspekty. Ve voze předjezdce S1 tak pojede legenda rallye Sepp Haider. Tento závodník ze Saalbachu stále ještě umí být na trati velice rychlý. Na Waldviertel rallye obsadil letos v celkové klasifikaci vynikající celkové deváté místo.

Také následující bezpečnostní vozy jsou obsazeny zkušenými jezdci z regionu. Jména jako Karim Pichler, Bernhard Spielbichler nebo matador Karl Schiefermüller jsou zárukou kvality.

Zde uvádíme také přesné časové údaje, kdy budou tyto vozy před startovním číslem 1, Václavem Pechem, na trati v Mühlviertelu.

C=Čas před 1. vozemC=OznačeníPosádkaAutomobil
32 minutInformační vůz s reproduktoremPeter & Peter
30 minutSafety car
22 minutS 5Karel SchiefermüllerCitroën C4
21 minutS 4Bernhard SpielbichlerVW Golf TDI
20 minutS 3Peter HinkerToyota Celica Turbo
19 minutS 2Karim PichlerSubaru Impreza
14 minutS 1Sepp Haider
13 minut000německá posádkaAudi TT
12 minut00Gerhard ReindlPeugeot 206 RC
10 minut0Vladimír Malina (CZ)Škoda Octavia RS
Armin Holenia

Další články

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

celý článek >
Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

BMW Motorrad R 5 Hommage: Nová motorka je esencí krásy a jednoduchosti

BMW Motorrad R 5 Hommage: Nová motorka je esencí krásy a jednoduchosti

BMW R 5 Hommage přenáší esence motocyklů jako takových do moderní éry. Kombinuje totiž prvky používané na historických motocyklech, které propojuje s moderním světem tzv. customů, tedy motocyklů stavěných na zakázku.

reklama
reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK