Zákruta.cz  >  

Dvojkou Fordu pro rok 2008 bude Latvala

17. prosince 2007

Také v sezoně 2008 zůstává pro evropskou část automobilky Ford hlavní aktivitou v motoristickém sportu šampionát WRC. Ford dnes oznámil některé důležité kroky, směřující k udržení konkurenceschopnosti i v nadcházejícím roce.

Odchod Marcuse Grönholma a Tima Rautiainena, kteří prošli posledními dvěma sezonami ve skvělé formě, postavil tovární tým Fordu před nelehký úkol. Strategií týmu je však rovněž výchova mladých talentů. Není proto žádným překvapením, že po vítězství v závěrečném podniku letošní sezony ve Velké Británii, přebírají pozici, uvolněnou Marcusem a Timem, jejich krajané Mikko Hirvonen a Jarmo Lehtinen. Ford dále s potěšením oznamuje, že druhou posádkou pro sezonu WRC 2008 budou Jari-Matti Latvala a Miikka Anttila.

Lewis Booth, výkonný místopředseda Ford of Europe a Premier Automotive Group, říká: „Mužem, který držel tým BP-Ford po celou sezonu na špici tabulek, je bezesporu Marcus Grönholm. Nebýt vyrovnaných výkonů Marcuse a Tima, nemohli bychom získat titul mistra světa ve dvou letech po sobě. Bylo pro nás opravdu velkým štěstím, že jsme je měli v týmu a jsme velmi hrdí na to, čeho se jim podařilo pro Ford dosáhnout. Marcus s Timem odcházejí jako jedna z nejúspěšnějších dvojic tohoto sportu – jejich 30 vítězství je vyneslo na druhé místo v historické tabulce vítězů všech dob. Z těchto důvodů bychom nechtěli s Marcusem ztratit kontakt a požádali jsme ho, aby pro příští rok přijal roli ambasadora Ford of Europe.“

Podle Iana Slatera, viceprezidenta pro komunikaci Ford of Europe a Premium Automotive Group, je nová jezdecká sestava klíčovým aspektem budoucí strategie Fordu. „Evropský Ford si chce dlouhodobě udržet úspěšnou bilanci v šampionátu WRC. Naše mladá, ale zkušená jezdecká dvojice je toho jasným důkazem. Věříme, že Mikko Hirvonen i Jari-Matti Latvala jsou budoucími hvězdami tohoto sportu a jsme rádi, že jim můžeme dát příležitost k dalšímu růstu. Během několika následujících sezon by se tak měl Ford opírat o tolik důležitou stabilitu a vyrovnanost uvnitř týmu.“

„Jari-Mattimu je teprve 22 let. Přesto už startoval ve více než padesáti světových soutěžích a má více zkušeností, než leckterý starší jezdec. Pod Malcolmovým dohledem se během posledních dvou sezon v privátně nasazovaném Focusu RS WRC rychlým tempem vyvíjel. Před koncem letošního roku jasně ukázal – a nejen svým třetím místem v Irsku, že je připraven k postupu na pozici továrního jezdce. Poprvé se v našich barvách představí na lednové Rallye Monte Carlo.“

Výkonný ředitel týmu M-Sport Malcolm Wilson se ohlíží za právě skončivší sezonou. „Především bych chtěl poděkovat Fordu za důvěru, kterou v nás vkládá. Dále patří můj dík týmu Stobart za péči, kterou v letošním roce věnoval Jari-Mattimu. Jeho sebedůvěra rostla každým dnem a vyrostl z něj jeden z nejslibnějších talentů WRC. Jeho výkony, zejména ve druhé polovině sezony, ho jasně pasovaly do role hlavního uchazeče o uvolněné místo v továrním týmu. Nyní ho čekají dlouhé testy a tak jsem si jist, že jeho forma může jít pouze nahoru.“

„Marcus a Mikko spolupracovali skvělým způsobem. Věřím, že Mikko předá Jari-Mattimu všechny zkušenosti, které se mu podařilo během této spolupráce načerpat. Když se ohlédnu zpět, mám radost z toho, že oba jezdci přišli před pěti lety do M-Sportu na zkušenou a nyní se potkávají jako týmoví kolegové pro sezonu 2008,“ dodává.

Nový ředitel evropského Fordu pro oblast Motorsportu, Mark Deans, který bude mít na starosti program automobilky od začátku příští sezony, neskrývá své nadšení. „S tímto neuvěřitelným autem a týmem se již nemohu dočkat úspěchů v sezoně 2008.“

Ford

Další články

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

Kupujete si nové nebo bazarové auto? A sjednali jste si havarijní pojištění? Podívejte se na 5 situací, ve kterých dáte za nepojištěné auto majlant.

celý článek >
Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Nehody se čas od času zkrátka stanou. V kterých případech vám pojišťovny ale nebudou chtít vyplatit peníze. Vyvarujte se chyb, které mohou mít zásadní vliv na to, jestli po nehodě dostanete finanční kompenzaci.

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
SOUHLASÍM Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies najdete zde.