Zákruta.cz  >  

Pražský rallysprint se stal kořistí Karla Trněného

10. prosince 2007

Když se dva perou, třetí se směje. Tak by se dal charakterizovat průběh letošního třináctého ročníku Pražského rallysprintu. Od počátku bojovali o vítězství Václav Pech a Emil Triner, smolná předposlední rychlostní zkouška však oba připravila o šance na vítězství.

To si tak připsal Karel Trněný, vedle něhož tentokrát usedl europoslanec Jan Březina. Jeho stájová Škoda Fabia WRC startovala ve stejném termínu v Polsku, meclovský jezdec tak musel vzít zavděk speciálem, se kterým letos jezdíval v Itálii Felice Re. Trněný hodně poztrácel na průjezdech letos hodně uklouzanou zkouškou u Řeporyjí, naopak na okruhu kolem Strahova se mu dařilo úspěšně.

Hlavní souboj o prvenství sváděli Václav Pech, který opět startoval s českým premiérem Mirkem Topolánkem a Emil Triner, vedle kterého seděl Tomáš Krčmář. Před pátou rychlostní zkouškou byl mezi oběma pětivteřinový rozdíl ve prospěch Trinera, oba tedy vlítli na trať s velkou vervou.

Na známém diváckém místě na parkovišti u Strahovského stadionu trefil Václav Pech obrubník pravým předním kolem své Corolly WRC opět zapůjčené z Maďarska. Zvládl ještě obkroužit půl kola, ale s polámaným kolem se pokračovat nedalo. Tradičním způsobem pracující česká média pak udělala z tohoto faktu senzaci, při které málem šlo o život...

O mnoho lépe nedopadl ani Emil Triner. Také jeho Octavie WRC měla problémy s pravým předním kolem, na rozdíl od Pecha se však jednalo pouze o defekt. V tu chvíli bylo jasné, že šance na vítězství jsou ztraceny. Emil Triner místo výměny pneumatiky a následného bavení diváků raději obkroužil zbývající kola na defektu, čímž nejen že ztratil více než dvě minuty, ale také poškodil poloosu tak významně, že nebyl schopen pokračovat.

Za vítězným Trněným se sváděl další napínavý souboj o nejrychlejšího jezdce ve skupině N. Od začátku o toto prvenství bojovali překvapivě Jan Štěpánek a rallycrossař Pavel Koutný, který usedl do Pechova mistrovského Lanceru. Nakonec byl i díky Koutného penalizaci za pozdní příjezd do ČK 4C rychlejší kroměřížský Štěpánek. Po delší době tak na českých tratích odešlo Mitsubishi poraženo.

Hned za nimi se seřadily dva speciály S2000. Josef Peták poprvé představil svůj nový speciál Peugeot 207 S2000 a od začátku bylo patrné, že ho jízda s tímto speciálem baví. Přestože nakonec skončil 'až' pátý, svou jízdou bavil diváky a naznačil, že by v nadcházející sezóně mohl patřit k černým koňům českého šampionátu.

Čtvrté místo pak obsadil Tomáš Kostka. Tento okruhový pilot již několikrát naznačil, že je schopen konkurovat české špičce, na Pražském rallysprintu se poprvé objevil ve voze specifikace S2000. Za volantem Fiatu Grande Punto S2000, se kterým Michal Kościuszko absolvoval minulý týden Wales Rally GB a v nadcházející sezóně by jej měl po českých tratích prohánět Jaromír Tarabus, dokázal zajíždět špičkové časy, za což si po zásluze odnesl poháry za čtvrté místo.

Hlavním smyslem celé akce však nebyly výsledky, ale pobavení početných diváků, svezení osobností z různých odvětví případně sponzorů, setkání s přáteli. V tomto duchu se nesl celý závod s nebývale vysokým počtem odstoupených. Naštěstí jedinou havárii zaznamenal na úvodním testu Michal Fiala, ostatní odstoupení byly buď vinou technických závad, obrubníků nebo špatným počítáním kol u spolujezdců.

AutoSport.CZ

Další články

Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

celý článek >
Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK