Zákruta.cz  >  

Štěpán Vojtěch si z Britské rally odváží bod do PWRC

4. prosince 2007

Posádka OMV Bixxol Rally Teamu Štěpán Vojtěch - Michal Ernst dokončila Britskou rally, závěrečný podnik letošní sezóny mistrovství světa, na osmém místě hodnocení PWRC. Své bodové skóre tak ve Walesu rozšířila o další bod na celkový počet osmi.

Itinerář závěrečné etapy Britské rally tvořily dva průjezdy dvěma téměř 30kilometrovými rychlostními zkouškami. Podmínky na trati zůstaly i poslední den stejně náročné jako v předchozích dvou etapách. V oblasti konání rally pršelo, místy dokonce velmi vydatně, a rychlostní zkoušky byly zejména při druhých průjezdech velice rozbité. I v nedělní etapě waleského podniku tedy hrozily na každém kilometru defekty a jednomu se nevyvaroval ani Štěpán Vojtěch.

„Charakterem nám zdejší rychlé tratě vyhovovaly, výrazně méně však podmínky na nich,“ uvedl v cíli Britské rally Štěpán Vojtěch. „Na předposlední vložce jsme opět udělali defekt, ale časovou ztrátu už nemělo smysl ani počítat.“

S týmiž problémy jako posádka OMV Bixxol Rally Teamu se však potýkali rovněž její soupeři. I tato okolnost přispěla k tomu, že si Štěpán Vojtěch s Michalem Ernstem v průběhu třetí etapy polepšili o dvě příčky a v cíli obsadili osmé místo v klasifikaci PWRC, které jim zaručilo zisk dalšího bodu do absolutního hodnocení světového šampionátu produkčních vozů.

„Na to, že postupujeme pořadím tak trochu bez svého přičinění si už pomalu zvykáme. V PWRC se začíná stávat pravidlem, že na to, aby si posádka dojela pro jeden, dva body za osmé, sedmé místo, teoreticky stačí soutěž přežít bez využití SupeRally,“ říká Štěpán Vojtěch. „To ale není náš styl a to, co nás uspokojuje. Posouvat se pořadím tímto způsobem mi nečiní velkou radost. Nicméně všechna odstoupení a propady před námi se odehrály v důsledku podobných problémů, jaké jsme měli i my.“

V sezóně 2007 při účasti ve světovém šampionátu produkčních vozů PWRC pod hlavičkou OMV Bixxol Rally Teamu si Štěpán Vojtěch s Michalem Ernstem připsali na konto celkem osm bodů.

„Body jsme získali na třech soutěžích z pěti - v Mexiku, Irsku a v Británii. Některé body nám tak trochu ´napadaly´ a raději bychom bodovali více a zaslouženěji. Ale tak to chodí. Musíme zohlednit i to, že na většině soutěží jsme startovali poprvé. Snad budeme moci v PWRC pokračovat i v dalších sezónách a dále se zlepšovat. Je to pro nás výzva,“ zhodnotil sezónu 2007 Štěpán Vojtěch.

OMV Rally Team CZ

Další články

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

Kupujete si nové nebo bazarové auto? A sjednali jste si havarijní pojištění? Podívejte se na 5 situací, ve kterých dáte za nepojištěné auto majlant.

celý článek >
Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Nehody se čas od času zkrátka stanou. V kterých případech vám pojišťovny ale nebudou chtít vyplatit peníze. Vyvarujte se chyb, které mohou mít zásadní vliv na to, jestli po nehodě dostanete finanční kompenzaci.

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
SOUHLASÍM Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies najdete zde.