Zákruta.cz  >  

Vychází magazín Rally 09/2007

22. listopadu 2007

Martin Prokop testoval Citroën Xsara WRC

Když na začátku roku vyhlásil Citroën Sport motivační program C2 Junior Experience, určitě každý z domácích fanoušků doufal, že by jednu ze tří zajímavých cen mohl získat i jihlavský pilot Martin Prokop. Ostrý start s vozem Citroën WRC mu sice proklouzl mezi prsty, nicméně cenu za třetí místo, testovací den s týmem Citroën Sport, si mohl náležitě užít.

Würth Partr Rally Vsetín - Sníh, problémy, ale drama

Würth Partr Rally Vsetín a sněhová nadílka zřejmě k sobě patří. V loňském roce se překvapivá kalamita postarala o nejednu vrásku na čelech pořadatelů, jenž organizaci s vypětím sil a změnami v harmonogramu zvládli. Pro letošní sezonu si vsetínští pořadatelé termín závodu posunuli. Hlavním důvodem byla snaha vyhnout se prvním poslům zimy či dokonce sněhové nadílce. Sníh ovšem opět napadl a zapříčinil komplikace.

MČR historiků - Triner poprvé mistrem

Setkání mistrů Sosnová - Buginy pokořily konkurenci

První listopadovou sobotu přivítal okruh v Sosnové u České Lípy již šestý ročník Setkání mistrů. Tradiční klání mezi účastníky rally, rallykrosu a autokrosu přilákalo řadu zvučných jmen. Diváci se těšili především na výkon Jana Kopeckého.

Lubomír Minařík - Mým vzorem byl Jiří Sedlář

Když se poprvé ocitl na startu rychlostní zkoušky svého domácího Rallysprintu Kopná, bylo mu teprve patnáct let. Tehdy usedl za volant historického „embéčka“, v nestřeženém okamžiku vklouzl mezi předjezdce a v plném tempu si projel rychlostní zkoušku Kopná. Na svoji první neoficiální závodní zkušenost má dodnes nezapomenutelné vzpomínky a třebaže jeho další starty probíhaly v poněkud pokojnějším duchu, veliká bojovnost mu zůstala. Po několik sezon patřil k nejuznávanějším pilotům kitových felicií, jeho největší úspěch však přišel až po přechodu do speciálu kategorie Super 1600.

Volný pohár ČR v rallye - Pongratz rallye Kralovice

Během posledního říjnového víkendu proběhl závěrečný závod Volného poháru 2007 Pongratz rallye Kralovice. Soutěž se jela jako memoriál Martina Vodehnala, jenž zde právě před rokem nešťastně zahynul.

Šampionáty

Rally du Valais

42. Rallye d'Antibes - Cote d'Azur

Dani Solá - Vzestupy a pády

Hvězda španělského pilota Daniho Solá zazářila velmi rychle. Z neznámého mladíka se stal juniorským mistrem světa 2002 - pouhý rok po triumfu Sébastiena Loeba. Jeho kariéra však nenabrala takové obrátky, jak se mohlo předpokládat. Letos se proto objevil na zlínské Barumce a ani na chvíli nepochyboval o správnosti svého rozhodnutí zúčastnit se IRC a ME s vozem Honda Civic Type R italského týmu JAS Motorsport.

Ford Fiesta S2000 - Druhá šance pro fiestu

Neúspěšný soutěžní model Ford Fiesta S1600 se stal základem pro stavbu prvního soutěžního vozu nové kategorie Super 2000 s modrým oválem ve znaku. Projekt vznikl na sklonku loňského roku u protinožců. Ambiciozní australský tým Pirtek zatím postavil dva exempláře Fordu Fiesta S2000 pro národní šampionát.

Mitsubishi Lancer Evo CNG - Na plný (zemní) plyn

Rakousko je pionýrem v použití alternativních paliv v rally. Po naftě a bionaftě je poslední novinkou stlačený zemní plyn. Po roce vývoje jsou upravené lancery týmu Stohl Racing schopny vyhrávat soutěže. Vítězstvím na říjnové Rallye Ostarrichi se do historie zapsal Beppo Harrach, na Waldviertel rally vévodil startovnímu poli Manfred Stohl.

Ferrari v rally - Driftující rudý plnokrevník

Nejslavnější světový výrobce sportovních a závodních vozů se vzpínajícím se koníkem ve znaku se po dlouhé přestávce objevuje na soutěžních tratích. Atraktivní kategorii GT obohatil rudý plnokrevník Ferrari 360 Modena Challenge připravený renomovaným španělským týmem Piedrafita Sport.

Soutěžácké skvosty zaplnily San Marino

Závod Rallylegend i letos potvrdil své nezastupitelné místo pro fanoušky historických automobilů. První říjnový víkend se v Serravalle (San Marino) uskutečnil již pátý ročník akce, která láká stále více jezdců ze všech koutů Evropy a to samé platí i o fanoušcích. Prvotním posláním tohoto závodu bylo setkání majitelů soutěžních Lancií s bývalými továrními jezdci. Dnes však i přes zvýšené startovné (600 Euro) pořadatelé musí čelit obrovskému přílivu přihlášek. Letos jich bylo celkem kolem dvou set, na startu se nakonec objevilo 137 historických skvostů.

Rally Japan - Zaváhání jedniček

Finská dvojice Mikko Hirvonen - Jarmo Lehtinen se v Japonsku dočkala druhého letošního prvenství. Na extrémně náročné trati se vyvarovala větších chyb a při výpadcích Grönholma i Loeba si nenechala vzít radostné okamžiky na cílovém rampě. Druhou příčku obsadil Dani Sordo, třetí místo při premiérovém startu v Japonsku vybojoval Henning Solberg.

Irsko - izolovaný ostrov

Zařazení Irské rally do seriálu mistrovství světa lze považovat za historickou událost z mnoha důvodů. Kalendář MS doplnila specifická asfaltová soutěž s typickými úzkými uskákanými a věčně mokrými silnicemi lemovanými kamennými zídkami. Zelený ostrov je navíc second-handem speciálů WRC. Jurským parkem, kde si rally žije svým vlastním životem. Teprve letos, kdy do Irska poprvé zamířily v rámci testů největší světové hvězdy Grönholm a Loeb, došlo ke srovnání.

Prototypy zn. McRae

Příjmení McRae je stále v soutěžáckých kruzích pojmem. Ač Colin a Alister byli bez stálého angažmá, jejich snaha vrátit se na soutěžácké výsluní je zainteresovala do stavby a vývoje unikátních sportovních speciálů, jejichž prezentace se uskutečnila v průběhu letošního roku.

-ric- ; Rally

Další články

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

Kupujete si nové nebo bazarové auto? A sjednali jste si havarijní pojištění? Podívejte se na 5 situací, ve kterých dáte za nepojištěné auto majlant.

celý článek >
Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Nehody se čas od času zkrátka stanou. V kterých případech vám pojišťovny ale nebudou chtít vyplatit peníze. Vyvarujte se chyb, které mohou mít zásadní vliv na to, jestli po nehodě dostanete finanční kompenzaci.

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
SOUHLASÍM Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies najdete zde.