Zákruta.cz  >  

Martin Prokop v Irsku neodstartoval

16. listopadu 2007

Český pilot Martin Prokop do asfaltové Irské rally neodstartoval. Neprošel totiž technickou kontrolou. Podle dostupných informací neodpovídal homologaci ochranný rám v jeho Lanceru Evo IV.

Přesto, že se český mladík velice těšil na asfaltovou rally, nakonec naše barvy hájit nemůže. Do závodu tak vyrazil pouze jediný český zástupce Štěpán Vojtěch, který také usedl do Mitsubishi Lanceru Evo IV. Jeho vůz ale technickou kontrolou bez potíží prošel.

Mladík, který letos skončil v kategorii Super 1600 v mistrovství světa na třetím místě po trénincích řekl: „Ta soutěž je o poznání náročnější, ale i pro nás více nezvyklá než jsem očekával.“ Škoda jen, že si to nemohl nakonec vyzkoušet na vlastní kůži...

Oficiálně od týmu Jipocar Racing:

Martin Prokop s Janem Tománkem se podle původního plánu nezúčastní předposledního závodu světového šampionátu – Irské Rally. Jejich vůz Mitsubishi Lancer Evo IX neprošel technickou přejímkou.

Posádka týmu Jipocar Racing zdárně absolvovala seznamovací jízdy Irské rally, která si podle jejich slov nezadá s žádným asfaltovým podnikem šampionátu. Její trať je nesmírně rychlá, záludná a místy až nebezpečná.

Nemilé překvapení však čekalo na členy jihlavského týmu na technické přejímce. Bez komplikací prošel vůz Štěpána Vojtěcha (světová premiéra vzájemné spolupráce), na novém lanceru Martina Prokopa však techničtí komisaři nenašli všechny komponenty odpovídající platné homologaci.

„Techničtí komisaři pořádají na produkční vozy hon, což je patrné nejen na závodech MS, ale také v IRC či evropském šampionátu. Ani přejímka před startem Irské rally nebyla výjimkou. Na našem voze se jim nelíbila úprava části karosérie. Abychom vše dali do vyhovujícího stavu, potřebovali bychom více času než bylo k dispozici. Proto jsme se raději rozhodli v Irsku nestartovat a auto kompletně připravit na Britskou rally, která je pro mě osobně důležitější.“

„Obdobný problém mělo mnohem více aut a každý to řešil po svém. Navíc vzhledem ke zdravotním problémům sestry Petry, která zajišťuje vedení týmu a musela neodkladně odcestovat zpět do Česka, se tým rozhodl stoprocentně se soustředit na zajištění startu Štěpána Vojtěcha v rámci PCWRC,“ objasnil neúčast Martin Prokop.

Vůz jihlavského pilota projde v příštím týdnu přímo na britských ostrovech potřebnou úpravou, takže by startu na Wales Rally GB nemělo nic bránit.

Richard Vlček ; Zakruta.CZ

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK