Zákruta.cz  >  

Na Bohemii Štajf naposledy poveze Dolečkovou

2. července 2010

Hned při své středočeské premiéře s vozem Subaru Impreza dokázal v roce 2005 Vojtěch Štajf zvítězit v oblíbené Rally Bohemia. Pět let po tomto prvenství se na start staví opět s vozem stejné značky v barvách Subaru Czech Rally Teamu, ač mnohem modernějšího provedení. Na sedadlo spolujezdce se, jako již tradičně, posadí Marcela Dolečková.

Pořádné horko už při seznamovacích jízdách letošní Rally Bohemia zažila posádka Subaru Czech Rally Teamu Vojtěch Štajf - Marcela Dolečková. Bylo to hned z několika důvodů, netrvalo to všechno ale zase až tak dlouho. „Ani jeden ten důvod ale nespočíval v tom, že bychom jeli příliš rychle a vytvořili si nějakou ´krizovku´,“ vysvětluje vítěz Bohemie 2005. „Seznamovací jízdy jsme ale začali v autě bez klimatizace, takže při současných teplotách jsme si léta užívali skutečně naplno. Pak jsme se ještě víc zapotili, když naší ´cvičku´ postihly problémy s převodovkou. Naštěstí máme ale roztažené sítě ´spolupracujících osob´ po celé republice, a tak jsme den dojezdili v jiném voze značky Subaru, než jsme jej zahájili - a to má navíc právě klimatizaci.

Seznamovací jízdy jsou tu vůbec zvláštní kapitolou – jsme díky GPS pod stálým dozorem, a tak se občas víc zajímáme, zda jsme nebo nejsme za hranicí roztáhlých a málo obydlených obcí či nikoliv, než na vlastní psaní rozpisu. Díky tomu už teď vím, že všechny první průjezdy při soutěži pojedu raději s větší rezervou než obvykle a budu částečně kontrolovat, zda máme opravdu správně napsané ´noty´. Píšeme je nové, ony třeba ty z loňska by se používaly těžko, přece jen těch ledových ploten na trati je letos o hodně míň než při minulém ročníku. Když mluvím o rezervě v naší jízdě, neznamená to samozřejmě, že pojedeme pomalu. Ani nemůžeme, chceme bodovat a uspět i v boji s našimi sousedy v tabulce mistrovství republiky Petákem či Arazimem. Zejména tomu druhému máme z minula co oplácet, porážka z Hustopečí o pouhou vteřinu nás doteď mrzí. Zajímat se budeme ale určitě i o časy Poláka Kajetanowicze, který jede obdobné auto jako my, navíc v té nejnovější možné specifikaci. Čeká nás zajímavý závod a doufám, že si jej patřičně užijeme.“

Dodejme, že v blízkosti zázemí Subaru Czech Rally Teamu se bude nacházet i servis norské posádky Aasen - Haldammen a protože jejich patronem bude známý Johny Haugland, bude i on mít možnost využít některých vymožeností našeho týmu - například v horkém počasí se zchladit v týmovém bazénu, který se tolik osvědčil v Hustopečích a který opět najde v servisní zóně modrých barev své místo. Do vody se už teď těší i navigátorka Marcela Dolečková, u které se spekulovalo i o tom, že na tým zanevřela a hodlá jej opustit. Nebo jak je to tedy? Jak vysvětlit titulek tohoto článku? „Mno, ono je to trochu jinak - totiž já snad pojedu s Vojtou i dál, jen už nebudu Dolečková,“ pýří se Východočeška. „Tyhle změny nastanou ale až v srpnu, teď se soustředím na náročnou Bohemii. Loni to byla soutěž krátká a pořádně studená, teď bude podstatně delší a určitě na ní bude pekelné horko. Snad jsme ale na všechno nachystáni dobře, jen se trochu obávám, aby nás při soutěži nepřepadla náhlá bouřka jako při seznamovacích jízdách. To by se totiž silnice mohla proměnit velmi rychle v nebezpečné kluziště a bylo by to na pneumatikách do sucha docela nebezpečné...“

Pro Subaru Czech Rally Team je Rally Bohemia domácí a oblíbenou soutěží, a tak se na ní moc těší a hodlá si jí notně užít. Samozřejmě všichni příznivci týmu jsou tradičně zváni i do servisní zóny, kde bude posádka Štajf - Dolečková k vidění v hatchbacku Subaru Impreza WRX STI i v modrém bazénu. Přípravy finišují a nálada v týmu je už teď, dva dny před startem, skvělá, leč bojovná!

Karel Špaček

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK