Zákruta.cz  >  

Z Krkonoš se Hájek historic rally team přesune za McRaem

18. června 2010

Náročný program čeká v příštích dnech Hájek historic rally team. Pod jeho hlavičkou vyrazí absolutní vítězové Historic Vltava Rallye Miroslav Janota s Pavlem Stráským již tuto sobotu na trať čtvrtého ročníku Rally Krkonoše, ihned po skončení soutěže se potom přesunou do belgického Ieperu. Tam se totiž v závěru příštího týdne uskuteční legendární Ypres Historic Rally, pátý podnik FIA Mistrovství Evropy v rallye historických automobilů. A jejich Opel Kadett C GTE nebude na startu této legendární rallye chybět.

Svěřenci Ctirada Hájka si zvolili trutnovskou soutěž jako další část testování přes zimu postaveného kadettu, se kterým dokázali vyhrát předchozí díl republikového mistrovství historiků v Českém Krumlově. „Do Krkonoš jedeme jednak otestovat pozměněné nastavení nového auta, které jsme po květnové rallye na jihu Čech dále vyvíjeli, zároveň to bude pro celý tým generálka před dalším startem v Evropě,“ uvedl jezdec a duchovní otec soutěžních opelů Hájek historic rally teamu Miroslav Janota těsně před odjezdem do východních Čech.

Charakter soutěže jedoucí se v nejvyšší tuzemské vrchovině je sice oproti podmínkám na západě Evropy poměrně odlišný, simulovat podmínky skutečného závodu je však při jakémkoliv běžném testování velmi obtížné, ba přímo nereálné. „Stejně jako v Českém Krumlově budeme chtít pobavit diváky. A pokud se nám povede nějaký dobrý výsledek, nebudeme se vůbec zlobit,“ dodal navigátor Pavel Stráský.

Janota se Stráským by totiž v případě dalšího bodového zisku udělali důležitý krok za domácím titulem, který jim vloni unikl jen o vlásek. „Rozhodně to ale není naše priorita,“ připomněl majitel týmu Ctirad Hájek a zároveň doplnil: „Jak už jsme avizovali, potřebujeme především testovat, protože Krkonoše jsou jednou z posledních možností, jak si vyzkoušet druhé auto před dalšími závody evropského šampionátu.“

Bez ohledu na výsledek z Trutnova se naše posádka přesune bezprostředně po cíli soutěže 1100 kilometrů směrem na západ do Belgie. Ypres Historic Rally napíše letos již osmnáctou kapitolu, ve které se objeví i české stopy. Kromě dvojice Hájek historic rally teamu se tam představí Ladislav Veselý se Zdeňkem Ježkem v kokpitu Fiatu 850 Sport coupé. Soutěž se navíc pojede po stejných tratích jako podnik Intercontinental Rally Challenge, kterého se zúčastní mimo jiné tovární tým Škoda Motorsport a několik dalších Čechů.

„Kluci dostali od organizátorů přidělené startovní číslo 222, které povezou na dveřích vítězného auta z Vltavy,“ uvedl Hájek. Do první etapy tedy vyrazí Janota se Stráským na hranici třetí desítky. „Z mého pohledu je startovat jako dvaadvacátý nádherný pocit. V San Remu jsme měli číslo 86 ¨- a teď jedeme de facto hned za evropskou elitou. Zdá se, že už s námi počítají,“ dodal s nadsázkou vždy usměvavý Miroslav Janota, jenž pokorně vzhlíží ke svým soupeřům, kteří na něj v Belgii čekají.

„Jména jako Jimmy McRae, Björn Waldeg-rd, Robert Droogmans, Marc Duez, Enrico Brazzolli nebo Pierangello Rossi zaručují kvalitní podívanou. My se na takovou konkurenci těšíme!“ řekl Ctirad Hájek. „Pokud uhájíme startovní pořadí i v cíli, budeme maximálně spokojeni. Konkurence je neuvěřitelná! Už se nemůžu dočkat, až tam budeme,“ netajil se svými upřímnými pocity Janota.

Zástupci Hájek historic rally teamu vyrazí do belgické soutěže jako průběžně třetí nejúspěšnější dvojice letošního Mistrovství Evropy v kategorii 2. Zda se jim podaří vylepšit si svoji dosavadní bilanci, se dozvíme v sobotu 26. června těsně před půlnocí. „Držte nám palce!“ vzkazuje Ctirad a jeho svěřenci Mirek s Pavlem.

Pavel Kacerovský

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK