Po absenci v Českém Krumlově se posádka Jaroslav Orsák - Karel Vajík zúčastnila další soutěže mezinárodního mistrovství České republiky v Hustopečích. Příprava na čtvrtý díl seriálu MMČR byla poněkud zkomplikována předchozí havárií v Maďarsku. Během tří týdnů mechanici týmu K.I.T. Racing dokázali Orsákův Mitsubishi Lancer Evo 9 nejen opravit, ale také důkladně zkontrolovat do nejmenších detailů.
Valašská posádka měla před soutěží opět náročný cíl umístit se do paté příčky za dominujícím kvartetem Valoušek, Pech, Kresta a Tarabus. Úvodní sekci absolvoval pětadvacetiletý Orsák klidnějším tempem a v průběžných výsledcích figuroval na šesté příčce. Ve druhé polovině páteční etapy, která odstartovala s příchodem tmy, Jarek zrychlil. Pravidelně zajížděl páté časy a postupně snižoval náskok svého tradičního rivala Vojtěcha Štajfa, jedoucího se zánovní produkční imprezou.
Na RZ6 Orsák pražského jezdce předstihl a zabydlel se na „své“ páté příčce. Bohužel nikoliv nadlouho. Dva kilometry po startu následujícího měřeného úseku začal stávkovat zadní diferenciál a posádka Orsák - Vajík musela ze slibně rozjeté soutěže odstoupit. Na vině byla hnací hřídel diferenciálu. Znovu se ukázalo, že sportovní Štěstena je vrtkavá paní a ani pečlivá kontrola mechanických dílů není zárukou úspěchu.
„Je to velká škoda,“ poznamenal valašský jezdec. „Auto opět fungovalo perfektně. Mechanikům jsem se chtěl po jejich třítýdenní práci odvděčit výborným výsledkem a naše časy napovídaly, že to nebylo nereálné.“
Na řadě je nyní nová soutěž Rally Krkonoše, součást rallysprintového šampionátu, ve kterém Jaroslav Orsák obhajuje titul. Při obou letošních startech v seriálu zabodoval druhým místem v Třebíči a pátým na domácí Rally Kopná. Také tentokrát bude bojovat o stupně vítězů a rád by si upevnil svoji bronzovou příčku v tabulce.
Rozbité silnice a výmoly jsou každoroční realitou hlavně po zimě. Stačí chvíle nepozornosti a místo klidné jízdy řešíte proraženou pneumatiku nebo poškozený podvozek. Kdo za takovou škodu odpovídá a kdy vám pomůže pojištění? Odpověď není tak jednoduchá, jak by se mohlo na první pohled zdát.
zobrazit článek >Dlouho očekávaný rodinný výlet je za dveřmi. Na jedné straně je to skvělá příležitost, jak si odpočinout, poznat nová místa a strávit společný čas jinak než doma. Na druhé se může změnit v nečekané komplikace. Aby byla vaše cesta bezpečná a bez nepříjemných překvapení, připravili jsme pro vás seznam věcí, na které nesmíte před delší cestou zapomenout.
zobrazit článek >Většina firem tuší, že jejich vozový park stojí víc, než by musel. Málokterá ale přesně ví, kde a kolik. Data z GPS sledování přitom odhalí každý zbytečně najetý kilometr, i veškeré jalové minuty volnoběhu i řidiče, který šlape na plyn, jako by závodil v rallye. Přečtěte si, jak proměnit surová čísla v reálné úspory díky chytré správě vozového parku.
zobrazit článek >Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.