aktuálně: 30 uzavírek, 3 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Preview: Irská rally 2007

5. listopadu 2007

Organizátoři Irské rally obdrželi vloni od FIA kladnou zprávu, která chválila organizaci celé soutěže, včetně bezpečnosti. Rally Ireland se jela v březnu jako kandidátský podnik do seriálu mistrovství světa a kandidatura se později proměnila nominaci, ve které Irsko uspělo.

Letos se tak pojede soutěž vůbec poprvé jako součást seriálu mistrovství světa. Nemění se ani povrch a tím bude uklouzaný asfalt, který je navíc často skrápěn deštěm, jelikož v Irsku je velmi nestabilní počasí, které se každou chvíli mění.

Ve zprávě se tehdy psalo, že Irsko by soutěž mistrovství světa rally pořádat mohlo. Vše dopadlo na výbornou včetně hodnocení bezpečnosti. Také lékařské zabezpečení bylo dle FIA vynikající.

„Jsme opravdu potěšeni takovou zprávou od FIA, protože to jasně ukazuje, že naše úsilí nebylo zbytečné. Podle zprávy jsme schopni uspořádat podnik mistrovství světa,“ řekl tehdy promotér Rally Ireland, Ronan Morgan. „Máme tu v Irsku obrovskou podporu, takže doufám, že se nám v budoucnu podaří splnit náš cíl.“

Všechny týmy se tak snažily letos dostat do Irska své jezdce, aby si na tamější povrch alespoň částečně zvykli. Velkou výhodu má v tomto směru Chris Atkinson, který na Irské rally v loňském roce startoval.

Letos se pojede v Irsku celkově devatenáct rychlostních zkoušek, které měří 345.25 kilometrů.

Richard Vlček

Další články

Najeli jste do výmolu? Kdo zaplatí škodu na autě a kdy pomůže pojištění?

Rozbité silnice a výmoly jsou každoroční realitou hlavně po zimě. Stačí chvíle nepozornosti a místo klidné jízdy řešíte proraženou pneumatiku nebo poškozený podvozek. Kdo za takovou škodu odpovídá a kdy vám pomůže pojištění? Odpověď není tak jednoduchá, jak by se mohlo na první pohled zdát.

zobrazit článek >

Jak si užít rodinné cestování - návod pro bezpečné kilometry

Dlouho očekávaný rodinný výlet je za dveřmi. Na jedné straně je to skvělá příležitost, jak si odpočinout, poznat nová místa a strávit společný čas jinak než doma. Na druhé se může změnit v nečekané komplikace. Aby byla vaše cesta bezpečná a bez nepříjemných překvapení, připravili jsme pro vás seznam věcí, na které nesmíte před delší cestou zapomenout.

zobrazit článek >

Správa vozového parku podle dat aneb kde ve firmě tiše unikají peníze

Většina firem tuší, že jejich vozový park stojí víc, než by musel. Málokterá ale přesně ví, kde a kolik. Data z GPS sledování přitom odhalí každý zbytečně najetý kilometr, i veškeré jalové minuty volnoběhu i řidiče, který šlape na plyn, jako by závodil v rallye. Přečtěte si, jak proměnit surová čísla v reálné úspory díky chytré správě vozového parku.

zobrazit článek >