Zákruta.cz  >  

Černý triumfoval i v Krumlově

26. května 2010

V Citroën Racing Trophy padl rekord a se tentokrát rozdalo v historii české CRT absolutně nejvíce - 15 500 Euro! Na Valašce potvrdil roli favorita, stejné tomu bylo i v rámci Rallye Český Krumlov, a tak si posádka Jan Černý a Pavel Kohout, startující s vozem Citroën C2 R2 Max odváží letošní druhé prvenství v Citroën Racing Trophy CZ.

Foto: Sharkie

Celkem sedm posádek Citroën Racing Trophy CZ přijelo na jih Čech bojovat s ostatními dvojicemi startující s vozy A6 (vyjma S1600) a A7. Do role favorita byla před startem krumlovské soutěže pasována posádka Jan Černý a Pavel Kohout. Ti svoji úlohu zvládli skvěle a dokázali zvítězit v rámci CRT CZ a připsat si finanční prémii 5000 Euro.

Příbramský jezdec však neměl cestu za vítězstvím jednoduchou. Na startu třetího podniku, který je součástí Mediasport MMČR v rally se totiž objevil další příbramský jezdec Petr Brynda, jenž startoval s Renaultem Clio R3 třídy A7. Ten také zvládl nejlépe úvod soutěže, ale na páté RZ chyboval a musel ze soutěže kvůli poškozenému chladiči odstoupit. Na první místo se tak posunul Černý s téměř dvouminutovým náskokem před debutantem v rámci CRT CZ Miroslavem Březíkem. Třetí místo po páteční etapě patřilo posádce ve složení Tomáš Pletka a František Rajnoha.

Ani ve druhé etapě, která obsahovala zbývajících sedm měřených úseků z celkového počtu dvanácti RZ nenašli Černý s Kohoutem přemožitele a dokázali zvítězit v rámci Citroën Racing Trophy CZ. Posádce se však dařilo i v celkové klasifikaci Rallye Český Krumlov, kde obsadila výborné 17. místo absolutně a především druhou příčku ve skupině A.

„Do Krumlova jsme přijeli bojovat o vítězství v rámci CRT CZ. To se nám nakonec i podařilo, takže jsem maximálně spokojený. Vše je navíc podpořené i druhým místem celkově ve skupině A, takže super. Krumlovská soutěž byla velmi náročná, především pak první etapa, kterou ovlivnil déšť. Na rychlostních zkouškách bylo vytaháno hodně nečistot od posádek startujících před námi a při nočních druhých průjezdech to bylo ještě těžší. Navíc spolu s mlhou to bylo opravdu neskutečně obtížné. Tentokrát to však bylo všechno v pohodě. Jsme rádi, že jsme asi už definitivně vyřešili problémy s poloosami a jiný technický problém nás už nepotkal. Jediné, co nám dělalo trochu potíže, byly brzdy. Nejednalo se o žádnou závadu, ale brzdy u naší cé dvojky se přehřívaly. Způsobeno to však bylo spíše mým razantním stylem jízdy. Ve druhé etapě jsme chtěli na Malontech zaútočit na soupeře ve skupině A, což se nám také při druhém průjezdu byť i díky problémům našich soupeřů podařilo a získali jsme cenné stříbro mezi áčky. Obrovskou radost mám však především z vítězství v Citroën Racing Trophy CZ,“ zhodnotil krumlovskou soutěž vítězný Jan Černý.

Ze zisku finanční prémie 4000 Euro za druhé místo se hned při premiérovém startu v rámci CRT CZ raduje Miroslav Březík s Martinem Běhulou. Moravská posádka se na stříbrné pozici držela od závěru úvodní etapy. Jejich pozici neohrozil ani Antonín Matys s Alešem Vaněčkem. Pražský jezdec sice ve druhé etapě dokázal Březíka stahovat, přesto mu však na druhé místo chybělo více než pětadvacet vteřin. I tak třetí místo a především zisk finanční prémie 3000 Euro; je po nevydařené Valašce pro tuto dvojici zaslouženým úspěchem.

Na pátém místě krumlovské soutěže skončil v rámci CRT CZ Tomáš Pletka s Františkem Rajnohou a získal tak finanční prémii 2000 Euro. Posádka však měla na dosah lepší umístnění. Bohužel při druhém průjezdu Malonty je postihl defekt pneumatiky a posádka tím ztratila více než dvě minuty, což znamenalo propad ze třetího na konečné páté místo.

Finanční prémii 1500 Euro za šesté místo si z Krumlova odváží Jakub Koudela. Nezabránila tomu ani minutová penalizace za předčasný příjezd do časové kontroly před dvanáctou rychlostní zkouškou.

Naopak velkou smůlu měli Pavel Přibyl a David Stavjaník. Prvně jmenovaný se držel po předposlední rychlostní zkoušce na výborném čtvrtém místě. Bohužel na poslední RZ jej zradila poloosa a posádka ve složení Přibyl/ Pilný musela ze soutěže odstoupit. Podobně na tom byl také David Stavjaník. Po šestém měřeném úseku figuroval na čtvrtém místě se ztrátou necelých dvou vteřin na třetího Matyse. Na osmé RZ však skončil mimo trať a ztratil téměř sedm minut. Tím však jeho smůla neskončila. Na desáté RZ ztratil přes deset minut kvůli defektu a kalich hořkosti si vypil až do konce, když na závěrečné RZ urazil kolo a musel odstoupit. Další, už třetí soutěží Citroën Racing Trophy bude v polovině června Agrotec Rally Hustopeče.

Martina Bedrnová

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK