Zákruta.cz  >  

Zkušební závod v Laponsku pro Dani Sorda a Kimi Räikkönena

27. ledna 2010

Citroën Racing Technologies nasadí do Laponské rally (28. – 30. ledna) dva vozy C4 WRC. Svěří je posádkám ve složení Dani Sordo / Marc Marti a Kimi Räikkönen / Kaj Lindström. Tento závod, který proběhne dva týdny před startem Švédské rally, zahajující novou sezónu mistrovství světa v rallye FIA 2010, bude pro Citroën a obě jeho posádky znamenat poslední generálku.

Rovaniemi je pro spoustu lidí místem, kde bydlí Santa Claus. Pro milovníky rallye je to však především místo, kde se koná úvodní závod finského mistrovství v rallye. Jak je patrné z jeho názvu, odehrává se Arctic Lapland Rally na hranici polárního kruhu v Laponsku. V tomto ročním období zde slunce vychází v 10 hodin a zapadá před 15. hodinou a teploty se snadno pohybují pod -20 °C!

Tento závod umožní oběma týmům jedoucím ve vozech Citroën získat dva týdny před švédskou rallye (11 – 14. února) další zkušenost při jízdě na ledu a sněhu. Pro Dani Sorda a Marca Martiho to bude skvělá příležitost nabrat po tříměsíční pauze opět rytmus.

„Doba od konce října se mi začíná zdát dlouhá a těším se, až se zase postavím na start rallye!“ přiznává Dani. „Zatím jsem se účastnil jen pěti závodů na sněhu a ledu. Tím, že před Švédskem najedu na tomto povrchu další kilometry, získám větší zkušenost. Rád jezdím na ledu, ale myslím, že se musím ještě dostat na vyšší úroveň, abych se mohl za těchto podmínek poměřovat s těmi nejlepšími. V kalendáři WRC je jen jedna zimní rallye a chci na ni být dobře připravený!“

Před Kimim Räikkönenem stojí mnohem více novinek, se kterými se musí seznámit: „Vůz C4 WRC jsem si vyzkoušel na zkušebním okruhu Citroën Racing. Tato rallye je pro mě výbornou příležitostí, kdy budu moci pracovat s týmem v reálných podmínkách a budu se moci dál seznamovat s autem. Tohoto závodu jsem se zúčastnil s Kajem již vloni a vzhledem k tomu, že trať je prakticky totožná, bude to možná z tohoto hlediska pro mě jednodušší. Celá rallye a atmosféra tradičního závodu finského mistrovství se mi moc líbí.“

„Tato zkušenost bude užitečná jak pro tým, tak pro obě posádky,“ doplnil Benoît Nogier, manažer týmu z Citroën Racing Technologies. „Kimi bude řídit vůz C4 WRC v tom provedení, v jakém ho bude mít k dispozici po celou sezónu. Stejně tak tým, který se objeví v Rovaniemi, ho bude doprovázet po celou sezónu.“

Arctic Lapland Rally se odehrává ve dvou etapách: první se koná v pátek 29. ledna od 12:00 do 20:53, druhá následující den od 8:00 do 18:43. Na trase bude dvanáct měřených úseků v celkové délce 214 km.

-pr-

Další články

Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

celý článek >
Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK