Zákruta.cz  >  

Honza Černý na rakouské Waldviertel Rallye uspěl

3. listopadu 2009

Honza Černý s Pavlem Kohoutem patří v letošní sezóně bezesporu k nejvytíženějším českým posádkám. Mladý příbramský jezdec letos absolvoval vybrané závody Mistrovství Evropy, zůčastnil se obou domácích šampionátů a také několika podniků Zóny Střední Evropy. V rámci zdokonalování na nezpevněném povrchu se talentovaný mladík objevil také na rakouské Waldviertel Rallye.

Dá se říci, že se jednalo o premiéru na šotolinovém povrchu, nepočítáme-li Honzovu rallycrossovou minulost a krátké svezení na letošním Pirelli Star Driver Shootout. „Před závodem jsme si nekladli žádné cíle. Zkrátka jsme sem přijeli sbírat zkušenosti se šotolinou a pobavit se. Již při tréninku nám bylo jasné, že si závod užijeme. Rychlostní zkoušky byly opravdu nádherné a my se nemohli dočkat pořádného svezení na šotolině,“ říká Honza Černý.

Již od prvních kilometrů však bylo jasné, že bude talentovaný mladík velmi rychlý. Na první rychlostní zkoušce mu patřila velmi pěkná šestá příčka, když za sebou nechal i Manfreda Stohla. Na dalších dvouch rychlostních zkouškách se Honzovi příliš nedařilo a tak se na konci první sekce propadl na celkové jedenácté místo. Do druhé sekce, která se celá jela za tmy však Honza vstoupil ve velkém stylu a etapu, kde převažoval asfalt, zakončil na nádherném šestém místě.

V sobotu pak soutěžící čekala především šotolinová etapa, která začínala velmi náročnou a dlouhou rychlostní zkouškou Leonhard, která měřila více než třicet kilometrů. Pro Honzu se jednalo o první skutečnou šotolinovou zkoušku v kariéře a ačkoli podle svých slov jel v bezpečném tempu, zaznamenal na této vložce další šesté místo a v celkovém pořadí se posunul na místo páté. Na další rychlostní zkoušce pak Honza opět skončil šestý, avšak na záda mu pořád dýchal Maďar Rongits. V druhé sekci se tedy očekávala velká bitva o páté místo mezi příbramským mladíkem a Maďarským závodníkem.

Druhá sekce opět začínala dlouhou a náročnou vložkou Leonhard. Honza, který se rozhodl udržet dotahujícího Maďara za svými zády zde nasadil obrovské tempo a dokázal zajet pátý čas. Maďarovi pak při pohledu do výsledků bylo jasné, že je dobojováno. Příbramský mladík mu na této vložce nadělil celých 35 vteřin.

Honza si pak již bezpečně pohlídal svůj odstup a do cíle tak dojel na skvělém pátém místě za Baumschlagerem, Wittmanem, Waldherrem (všichni S2000) a Stohlem. Na závěr tak trochu smolné sezóny tak Honza konečně přidal další úspěch a opět ukázal, že se v Čechách rodí další mladá naděje.

www.honzacerny.com

Další články

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

Kupujete si nové nebo bazarové auto? A sjednali jste si havarijní pojištění? Podívejte se na 5 situací, ve kterých dáte za nepojištěné auto majlant.

celý článek >
Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Nehody se čas od času zkrátka stanou. V kterých případech vám pojišťovny ale nebudou chtít vyplatit peníze. Vyvarujte se chyb, které mohou mít zásadní vliv na to, jestli po nehodě dostanete finanční kompenzaci.

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
SOUHLASÍM Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies najdete zde.