Zákruta.cz  >  

Liqui Moly Weekend of Champions

9. října 2009

A je tu opět definitivní konec sezóny 2009. Poslední možnost natankovat své miláčky mají jezdci všech automobilových disciplín tento víkend na autodromu ve Vysokém Mýtě. International Hill Climb Association, jako promotér mezinárodního seriálu závodů do vrchu KW Berg-Trophy, uzavírá tradičně sezónu při automobilové show nazvané 2°Liqui Moly Weekend of Champions.

Pro jezdce, kteří se věnují celý rok převážně závodům do vrchu, je to velké zpestření na závěr sezóny a ve velkém počtu tuto možnost využívají. I tentokrát bude na startu stovka jezdců z České republiky, Polska, Slovenska a Rakouska, která si to rozdá v hodnocení svých tříd a poté v Superfinále o celkového vítěze závodu.

Mezi největší favority závodu se budou řadit zejména jezdci Liqui Moly Komvet Teamu. Největším esem ve startovní listině je slovák Igor Drotár, který bude startovat se svou skvěle připravenou Škodou Octavií WRC. Dalším členem týmu je absolutní vítěz letošního KW Berg-Trophy a Mistr střední Evropy Marek Rybníček, který bude startovat s výborně fungujícím Mitsubishi Colt Evo 550. Hvězdnou trojici tohoto týmu doplňuje David Komárek, který bude na této akci speciálně startovat s další Škodou Octavií WRC. Další favorité závodu se rekrutují ze skupiny formulových vozů a sportovních prototypů. V loňském závodě si výborně vedl Josef Peták s francouzským speciálem Jema 360 GT. Tentokrát ve Vysokém Mýtě bude s tímto vozem startovat další výborný pilot a to brňák Marek Fried. Vladimír Vitver znovu osedlá prototyp Radical SR3, s jeho Lotusem WR9 vystartuje v barvách SVC Motorsport Náchod premiérově Jan Čermák. Konkurenci bude určitě chtít pozlobit Martin Novotný s dalším prototypem Ligier JS49, formulový jezdci Aleš Mlejnek (Opel Lotus), Miloš Zmeškal (Reynard F3000) či Radek Krakovič (NF Fiks). Velké překvapení mohou přinést do výsledků oba přihlášení vozy Caterham CSR 260 Zbyňka Passera a Martina Čábely. Velmi těžkou obhajobu loňského vítězství bude mít Mistr Evropy v závodech do vrchu 2007 slovák Peter Jureňa s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX.

Zamíchat pořadím mezi nejlepšími bude určitě chtít Roman Bubla a jeho dublér Martin Zeman na silném voze Mitsubishi Lancer Evo VI, Jiří Špalek a Drahoslav Šubert (oba Mitsubishi Lancer Evo IX), Peter Vahančík (Mitsubishi Lancer Evo VIII), rakušan Siegfried Buchegger (KTM X-Bow), Antonín Daniel (BMW M3 VPT) či loňský třetí jezdec absolutního pořadí Radim Mach (Suzuki Swift GTi). Na startu bude mnoho dalších jezdců, kterým může okruhové závodění sednout lépe jak kopcové, takže se můžeme dočkat mnohých překvapení.

Jezdcům začíná víkend již v pátek administrativními a technickými přejímkami, které začínají souběžně s otevřením areálu autodromu od 17,00 hodin. Příjezd pro jezdce je určen bránou od letiště ve směru od Brna. Oba víkendové dny jsou závodní. Začátek je vždy od 8,00 hodin, v sobotu dopoledne se začíná tréninkovými jízdami, nedělní odpoledne vrcholí vyřazovacími boje o absolutní TOP 10. Pokladny pro návštěvníky jsou otevřeny vždy od 8,00 hodin a to obě, jak od města, tak od letiště. Závěrečné vyhlášení celého víkendu proběhne v neděli kolem 17,00 hodin. On-line výsledky z průběhu závodu mohou zájemci sledovat na webových stránkách www.berg-trophy.cz. Na těchto stránkách jsou i další informace k závodu či seriálu KW Berg-Trophy.

Stanislav Firtl

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK