Zákruta.cz  >  

Double ve Španělsku a titul mistrů světa k oslavě 90. let Citroënu

7. října 2009

Dvě vlajky týmu Citroën Total WRT hned vedle sebe dominovaly víkendové Rally RACC Katalánsko! Stalo se tak díky třetímu double posádek Citroënu v této sezoně - prvnímu a druhému místu na stupních vítězů. To první vybojovali už pošesté v této sezoně Sébastien Loeb s Danielem Elenou a posunuli se tak na rozdíl jediného bodu za Mikko Hirvonena v pořadí pilotů WRC 2009, druhé místo Dani Sorda a Marca Martiho značí už dostatečný bodový náskok k obhajobě titulu v Poháru konstruktérů, v pořadí už páté koruny mistra světa pro Citroën! O světovém titulu mezi piloty se tak rozhodně až v posledním podniku kalendáře WRC, na Rally GB 23. - 25. října.

Sébastien Loeb a Dani Sordo končili sobotní program jen s odstupem 1,5 sekundy a tudíž i v pozici, která směřovala ke splnění jejich mise, kterou nastínil před startem Olivier Quesnel, šéf Citroën Total WRT. Ještě než se ale mohlo začít slavit, musely posádky Citroënu potvrdit své postavení v nedělních rychlostních zkouškách, které se jely západně od Salou. Enormní soustředění na výkon, který postrádal sebemenší chybičku, a nadšené davy diváků kolem tratí, to byly průvodní jevy neděle. Dani Sordo vyrukoval do posledního dne podniku nejlepším časem na RZ 13. Pětinásobný mistr světa Sébastien Loeb se vrátil na špici pole na krátké RZ 15, aby na servisu v Salou měl náskok 2,3 sekundy.

Loeb: Nemělo cenu pokoušet osud!

„Musel jsem si dávat pozor, abych zatáčky neřezal příliš ostře ke krajnici a vyhnul se tak nebezpečí proražení pneumatiky. Nemělo cenu pokoušet osud kvůli několika desetinkám sekundy, když to nebylo potřeba,“ uvedl Loeb.

Podle předpokladů se ukázalo, že finálové zkoušky neměly vliv na ostrý konec a Sébastien Loeb s Danielem Elenou putovali ke svému 53. vítězství ve WRC v jejich kariéře. „Dojet první a druhý, to bylo velice důležité právě tady k oživení boje o titul. Všichni v našem týmu odvedli skvělou práci během celého víkendu a oba naše vozy fungovaly perfektně. Rád bych poděkoval Danimu za to, jak do písmene splnil svou roli týmového spoluhráče. Kdyby o tomto víkendu nebylo v sázce tolik, jsem si jist, že by diváci na letošní Rally Katalánsko viděli větší souboj.“

Sordo: Titul je kolektivním dílem

„Jsem pyšný, že jsem mohl přispět k dalšímu světovému titulu pro Citroën,“ přidal se Dani Sordo. „Tento titul je výsledkem týmového úsilí. Úspěch je společným dílem inženýrů, mechaniků a každého z týmu.“

Quesnel: Citroën nejrychlejší na 17 z 16 RZ

„Můžeme si odškrtnout první položku našeho účtu sezony 2009 - vítězství v Poháru konstruktérů,“ podtrhl ředitel Citroën Racing Olivier Quesnel. „Dík patří Danimu a Marcovi za skvělou podporu, proto se nyní Séb a Daniel mohou plně soustředit na jedinou věc - na Rally GB, kde se chtějí pokusit dojet před Mikko Hirvonenem a získat tak šestý titul mistrů světa v individuálním pořadí. Chci rovněž pogratulovat Petteru Solbergovi a Sébastienu Ogierovi za jejich výkon ve Španělsku. Také díky jim byl Citroën nejrychlejší na 17 z 18 rychlostních testů.“

Banzet: Nejlepší oslava 90. narozenin

V cíli ve Španělsku nechyběl ani generální ředitel Citroënu Fréderic Banzet: „Pátá korunka mistrů světa pro Citroën je tím nejlepším, čím jsme mohli o tomto víkendu přispět k vrcholícím oslavám 90. narozenin naší Creative Technology po celém světě. Co se samotného výsledku týče, byl jsem ohromen popularitou a vřelostí této rally. Pozvali jsme do Španělska velké množství hostů z celé Evropy, kterým se naskytl pohled na extrémně vysokou kvalitu. Přál bych si, aby Sébastienu Loebovi a Danielu Elenovi vyšel útok na šestý titul mistrů světa koncem měsíce ve Walesu.“

Citroën Sport

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK