Zákruta.cz  >  

Poděkování patří především mechanikům

11. září 2009

Po těžké havárii v Krkonoších se na tratě rychlostních zkoušek vrátil o uplynulém víkendu Josef Peták, vedle kterého usedla Alena Benešová. Velké uznání však zaslouží tentokráte především mechanici Hroch Rally Teamu, kteří dokázali za krátkou dobu postavit nový vůz Peugeot 207 S2000, se kterým startovala příbramská dvojice v rámci Admiral Rally Vyškov.

Peták s Benešovou zahájili šestý závod rallysprintového šampionátu druhým nejrychlejším časem, když rychlejší byl pouze Roman Odložilík, startující rovněž s vozem Peugeot 207 S2000. „Do Vyškova jsme odjížděli s cílem dokončit soutěž. Před samotným závodem jsem s novým Peugeotem absolvoval třicet kilometrů v rámci krátkého testu, abychom odzkoušeli nejzákladnější věci. Ostrý start tak přišel až na Vyškově a musím smeknout před svými mechaniky, kteří dokázali dát auto tak rychle do kupy. Auto navíc fungovalo naprosto bez problémů, za což vděčím právě jim,“ řekl úvodem Josef Peták.

V dalším průběhu sváděl Peták krásný souboj s Jaroslavem Orsákem, který startoval ve Vyškově se Škodou Fabia S2000. Příbramský jezdec držel stříbrnou pozici až do sedmé, předposlední rychlostní zkoušky. Na tomto úseku však byl rychlejší Orsák o více než čtyři vteřiny a posunul se před Petáka s Benešovou. Nic na tom nezměnil ani poslední měřený úsek, a tak posádka ve složení Josef Peták a Alena Benešová obsadila třetí místo absolutně. „Vyškovská soutěž patří mezi mé oblíbené. I letošní ročník nebyl výjimkou, a tak bych chtěl poděkovat pořadatelům za výborně připravenou soutěž s krásnými rychlostními zkouškami. S výsledkem jsem maximálně spokojený,“ dodal k průběhu soutěže jezdec.

Ve Vyškově byl podpořit tým i spolujezdec Libor Joska, který se již cítí daleko lépe. Otázkou také bylo, zdali Josef Peták dokáže absolvovat celou soutěž bez problémů a nebude mu vadit zranění z nehody v Krkonoších. „Začátek soutěže proběhl naprosto bez problémů. Ke konci soutěže mne však začaly trochu bolet krční svaly a žebra. Ale nijak mne to nevadilo a určitě se s tím dá závodit, což je potěšující před domácí příbramskou soutěží, kterou bych si jen nerad nechal ujít,“ řekl optimisticky Peták.

Dalším startem příbramské smíšené posádky bude domácí SevenOaks Rally Příbram.

Marek Felt

Další články

Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

celý článek >
Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK