Zákruta.cz  >  

Posádka Jiří Volf - Zdeněk Jůrka na letošní Barum rally Zlín

20. srpna 2009

Už jen pár hodin zbývá do startu letošní Barum rally Zlín, na jejíž start se s nezvykle vysokým startovním číslem postaví i brněnský pilot Jirka Volf za volantem Mitsubishi Evo IX v nepřehlédnutelném designu nové verze kultovní počítačové hry, která je právě uváděna na trh pod názvem Need For Speed Shift.

Na vině je Jirkovo nedobrovolné odloučení od závodního volantu, které způsobila loňská nehoda ve vinicích lemujících tratě hustopečské rally, zlomenina obratlů, následná operace a důrazné varování ošetřujících lékařů.

„Měl jsem sice snahu sedat do Eva dříve, loni jsem dokonce barumku i absolvoval se všemi těmi šrouby a destičkami v těle, nicméně prý není radno hladit hada bosou nohou a tak se ze mě stal kromě kratičké účasti na nešťastném pražském rallysprintu spíše divák, případně předjezdec, jako na letošní šumavské a krumlovské soutěži. Začátkem léta jsem však absolvoval druhou operaci, po které jsem si odnesl domů všechny ty z páteře odstraněné součástky a zdá se, že vše funguje, jak má. Doktorům patří můj velký dík a já žasnu, jak se do mě to množství dílů vůbec vešlo. Ta krabička svým obsahem dost připomíná Merkura, kterého jsem jako dítě dostal k Vánocům...“ vysvětluje pauzu Jirka Volf.

„Na startovní číslo 58 na Barum rally sice zvyklý nejsem, ale na druhou stranu – konkurence je obrovská, já se budu nejspíš pomaleji rozjíždět a do soutěže vstupuji v podstatě bez větších ambicí. Respektive - v sobotu budeme postupně hledat rytmus a jistotu a pokud obojí najdeme, pak si v neděli třebas i zazávodíme,“ naznačuje taktiku pro náročnou soutěž.

Hledání souhry a rytmu posádky bude určitě potřeba, neboť dochází ke změně na místě spolujezdce - pravidelného co-pilota, jmenovce Jiřího Volfa nahradí Zdeněk Jůrka, který doposud povětšinou sdílel kokpit Peugeotu po boku Jiřího Vlčka. „Můj jmenovec má pro tuto sezónu bohužel již smluvní závazky zahrnující Barum rally a tak jsem se dohodnul se Zdeňkem. Absolvovali jsme spolu pár kilometrů v civilním voze, aby si trošku zvyknul na můj styl rozpisu a krátký test v závodním Evu. Naši souhru každopádně prověří až první rychlostní zkoušky. Pokud nám to ale půjde stejně dobře jako při několika společných akcích ryze soukromého charakteru, pak o výsledek nemám nejmenší obavu.“

Spolujezdec, který poprvé ochutná v závodním voze atmosféru zlínské soutěže je také plný očekávání. „Doposud jediným společným závodem s Jirkou byla pro mne loňská Finská rally. Tu jsme však spolu absolvovali jako diváci a fandové Martina Prokopa. Každopádně jsem si tam nastavil pomyslnou laťku, neboť nepředpokládám, že bych se s ním v závodním voze mohl bát víc než ve vyhaslém Volkswagenu Jetta z půjčovny dveřmi napřed na tamních šotolinových cestách,“ komentuje dosavadní společné zkušenosti nově vzniklé posádky Zdeněk Jůrka. „Osobně mě na této soutěži kromě náročné tratě, úžasné atmosféry, nadšených diváků a našeho výkonu zajímá ještě jedna věc: jestli se alespoň při závodě vedle Jury, který je vždy a za všech okolností velmi komunikativní (mírně řečeno), dostanu konečně na chvilku ke slovu.“

Oba členové posádky přejí všem fanouškům rallysportu krásné zážitky u tratí letošního ročníku soutěže, která je legendou pro mnoho generací jezdců i diváků. A po návratu z okolí rychlostních zkoušek všechny příznivce rádi přivítají v sousedství servisního zázemí týmu, kde pro ně bude připraven party stan s kompletně vybavenými herními stanovišti hry NEED FOR SPEED SHIFT. Zde budou moci své výkony poměřit s časy, kterých dosáhnou ještě před startem vlastní soutěže piloti, jejichž výkony sledovali po celý den na trati.

„Velmi rádi vás všechny v týmovém stanu našeho partnera potkáme! Ale hlavně věříme v setkání na nedělní cílové rampě,“ dodává navrátilec na rallyové tratě.

Volf Media Service

Další články

Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

celý článek >
Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK