Zákruta.cz  >  

Delimax Team testoval

19. srpna 2009

Na konci minulého týdne představil Delimax Team design vozu Škoda Fabia S2000 se kterou posádka Pavel Valoušek - Zdeněk Hrůza odstartuje v pátek do nejprestižnější automobilové soutěže v České Republice, tedy Barum Czech Rally Zlín. Jen o několik málo dní později měla tato posádka možnost poprvé vyzkoušet vlastnosti závodního speciálu na uzavřené trati.

Stalo se tak v pondělí, na trati nedaleko Mladé Boleslavi. Počasí v průběhu testu bylo skutečně letní, sluníčko hnalo teploty hodně vysoko a trať byla tedy převážně suchá.

Spolujezdec Zdeněk Hrůza komentuje podmínky na trati: „Silnice byla sice z velké části skutečně suchá, přesto v mnoha zatáčkách bylo vytaháno poměrně hodně nečistot v podobě bláta s pískem. Určitě tomu napomohl i fakt, že na této trati testoval před několika dny tovární tým. Pro nás to byla jednoznačná výhoda, podmínky věrně simulovaly trať rychlostní zkoušky.“

Test začal podle plánu ráno v 9:00, jeho konec se ovšem o něco protáhl. Co tento posun způsobilo, komentuje pilot Pavel Valoušek: „Zhruba při třetím průjezdu testovacím úsekem jsem vjel do jedné ze zatáček na vyšší rychlostní stupeň. Tento fakt způsobil, že nám na výjezdu chyběla trakce, auto nám lehce odcestovalo pozadu do trávy a neodvratně jsme mířili na dopravní značku. Mými dveřmi jsme ji srazili. Nestalo se naštěstí nic vážného. Byla to jednoznačně moje jezdecká chyba pramenící z návyků z produkčního Mitsubishi.“

Test začal základním nastavením soutěžního speciálu a Pavel si jej celý den postupně více a více přizpůsoboval svému jezdeckého stylu. Zdeněk absolvoval ve voze pouze několik průjezdů, aby si interiér „osahal“. Následně dostal prostor týmový inženýr, který usedl na horké spolujezdecké sedadlo a pomáhal Pavlovi s nastavením.

Testu byl rovněž přítomen výkonný ředitel společnosti Delimax a.s. Ing. Jan Vrba: „Ráno bylo na posádce ještě vidět, že si na vůz specifikace S2000 zvyká. Přeci jen od loňské barumky uplynul přesně rok. Na Pavlovi velmi oceňuji, že po ranní příhodě test sám na okamžik přerušil a přemýšlel o svém stylu jízdy. Je vidět, že již patří mezi vyzrálé jezdce. Společnost Delimax a.s. se snažila poskytnout posádce co možná nejprofesionálnější podmínky k samotnému zlínskému závodu a tento test byl právě tím vrcholem. Je mi jasné, že prozatím ujetá porce testovacích kilometrů se s továrními týmy, lidmi pravidelně startujícími se speciály S2000 nedá vůbec srovnávat. Jsem ovšem vnitřně velmi rád, že jsme před startem pro Pavla se Zdeňkem udělali skutečné maximum možného. S dnešním testem jsem plně spokojen, kluci pracovali celý den profesionálně a maximálně soustředěně. Auto nepoznamenal za celý den jediný technický problém. Teď naší společnosti nezbývá nic jiného, než držet palce v samotném závodě.“

Posádku nyní čeká odpočinkové úterý pro nabrání potřebných čerstvých sil a od středy se roztočí kolotoč jménem Barum Czech Rally Zlín seznamovacími jízdami naplno.

Malou fotogalerii z testování naleznete na stránkách www.mediasport.cz.

Delimax Team

Další články

Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

celý článek >
Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK