Zákruta.cz  >  

V průběžném vedení Enteria a.s. Rally Cupu Vladimír Barvík

3. srpna 2009

Po celkem osmi odjetých soutěžích v letošním roce je v průběžném vedení nově vzniklého Enteria a.s. Rally Cupu (ERC) pilot Mitsubishi Lanceru Evo IX Vladimír Barvík, který střídá na horkém sedadle spolujezdce Josefa Bartončíka a Pavla Gabrhelíka.

Na druhém místě je s 65-ti body Jan Havel a třetí příčka prozatím patří s minimální ztrátou na druhého Lumíru Firlovi, který získal plný počet bodů v posledních dvou spritových soutěžích.

Enteria a.s. Rally Cup je letos nově vypsaný pro vozy skupin N4 a N3. Mohou se jej účastnit však jen ty posádky, které se rozhodnou absolvovat soutěže pouze s běžně dostupným palivem na čerpacích stanicích, kterými jsou Shell V-Power Racing, OMV Carrera 100 nebo Verva 100.

Nejen, že posádka za rok dokáže ušetřit jízdou na toto palivo klidně i stovky tisíc korun v rozpočtu týmu, ale pokud se jí bude dařit, dostane na konci sezóny dle svého umístění také případnou finanční odměnu. Vítěz získá na konci roku prémii ve výši 15 tisíc korun. Druhý si na konto připíše deset tisíc a třetí pak pět.

Zeptali jsme se vedoucího muže tohoto šampionátu Vladimíra Barvíka, jak je zatím spokojený s průběhem ERC a co mu přinesl. „Spokojenost v týmu je naprosto maximální, jelikož jsme v průběžném vedení ERC,“ řekl na úvod Barvík.

Pohár byl založen především s ohledem na snížení nákladů na rally. Daří se to? „Co se týká úspor, tak musím říci, že po propočtení nákladů na benzín v minulosti a nyní, je možné ušetřit na palivu za celou sezónu až několik stovek tisíc. Rozdíl v cenách mezi palivem na čerpací stanici a závodním vysokooktanovým benzínem je až 120 korun na jediném litru. Každý jezdec si tak umí dobře spočítat, jakou úsporu mu to přinese,“ pokračoval dále Barvík.

V současnosti je v ERC přihlášeno celkem dvanáct jezdců. Není to málo? „Určitě by bylo lepší, kdyby byla větší konkurence. Přihlásit se ale může každá posádka, která splní pravidla daná pro tento šampionát.“

Není vyloučeno, že mnozí se bojí jezdit na běžný benzín, aby neztratili konkurenceschopnost... „Já sám tak závodím už druhým rokem a dokáži zajíždět časy v první desítce absolutního pořadí, takže v tom až tak markantní rozdíl nebude. Není nic jednoduššího než si to vyzkoušet v samotném závodě a každý jezdec může pak sám porovnat, zda je v tom velký rozdíl, čí nikoliv,“ uzavřel povídání zlínský pilot.

Další soutěží Enteria a.s. Rally Cup, kde se bude znovu tvrdě bojovat o body do tohoto seriálu, jsou Rally Krkonoše, které startují v sobotu 8. srpna 2009.

Doposud přihlášení jezdci do ERC 2009:

Jezdec
1.Vladimír Barvík
2.Jan Havel
3.Lumír Firla
4.Milan Liška
5.Martin Rada
6.Jiří Šmíd
7.Jiří Vacek
8.Michal Kraml
9.Libor Votava
10Roman Pešek
11.Michalík Roman
12.Sláva Ducháček

Průběžná klasifikace ERC 2009 po osmi odjetých soutěžích:

JezdecVALŠUMLUŽKRUVYSHUSKOPTŘECelk.
1.Vladimír Barvík2020202080
2.Jan Havel1520151565
3.Lumír Firla200202060
4.Milan Liška15121542
5.Martin Rada128801240
6.Jiří Šmíd10101232
7.Jiří Vacek151530
8.Michal Kraml121527
9.Libor Votava101222
10Roman Pešek10010
11.Michalík Roman0000
12.Sláva Ducháček000

Propozice ERC 2009 naleznete zde.

Richard Vlček ; Zákruta.CZ

Další články

Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

celý článek >
Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK