Zákruta.cz  >  

Fiat Rufa: Bratislavské víťazstvo v triede N4

30. července 2009

Štart na tohtoročnej Impa Rally Bratislava mal pre posádku slovenského Fiat Rufa Rally Teamu zvláštnu príchuť, keďže jej posádka tu v minulom roku zvíťazila.

Vďaka nabitému tímovému programu pricestovala posádka slovenského Fiat Rufa Rally Teamu, Grzegorz Grzyb - Przemyslav Mazur do Bratislavy až vo štvrtok večer a ihneď v piatok ráno sa pustila do obhliadky tratí. Po nich nasledoval veľmi krátky test vozidla Fiat Grande Punto S2000, povinné preberanie a podvečer predstavenie posádok na štartovej rampe. V sobotu ráno nasledoval ostrý štart.

Ten nebol vôbec jednoduchý, keďže Grzyb v jednej zo zákrut na mestskom okruhu vytočil hodiny, čoho následkom bola strata a zaradenie sa až na sedemnástu priečku celkového poradia. Našťastie, táto chyba bola jedinou počas celej súťaže a Grzyb s Mazurom dokázali držať krok s konkurenciou. Dokonca spoločne dokázali na úzkej lesnej, technicky náročnej rýchlostnej skúške Borinka vo všetkých troch prejazdoch poraziť aj trojicu vozidiel špecifikácie WRC.

Nakoniec skončila posádka Fiat Rufa Rally Teamu na štvrtom mieste v celkovom poradí ihneď za trojicou vozidiel špecifikácie WRC a zaslúžene vyhrala skupinu N, ako aj triedu N4. Grzegorz Grzyb celú súťaž zhodnotil nasledovne: „Som rád že sme skončili v celkovom poradí ihneď za vozidlami špecifikácie WRC. Po meste a na Pezinskej Babe sme nemali voči WRC-čkam šancu, pretože máme obmedzovač na 170 km/hod. a WRC-čka majú nad 200. Borinka bola veľmi pekná rýchlostná skúška, kde sa nám podarilo dokázať že na úzkej, technickej trati vieme konkurovať aj WRC-čkam. Bratislavská súťaž bola veľmi dobre pripravená a rád by som poďakoval organizátorom za peknú súťaž.“

Fiat Rufa Rally Team

Další články

Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

celý článek >
Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK