Zákruta.cz  >  

Fiat Rufa: Bratislavské víťazstvo v triede N4

30. července 2009

Štart na tohtoročnej Impa Rally Bratislava mal pre posádku slovenského Fiat Rufa Rally Teamu zvláštnu príchuť, keďže jej posádka tu v minulom roku zvíťazila.

Vďaka nabitému tímovému programu pricestovala posádka slovenského Fiat Rufa Rally Teamu, Grzegorz Grzyb - Przemyslav Mazur do Bratislavy až vo štvrtok večer a ihneď v piatok ráno sa pustila do obhliadky tratí. Po nich nasledoval veľmi krátky test vozidla Fiat Grande Punto S2000, povinné preberanie a podvečer predstavenie posádok na štartovej rampe. V sobotu ráno nasledoval ostrý štart.

Ten nebol vôbec jednoduchý, keďže Grzyb v jednej zo zákrut na mestskom okruhu vytočil hodiny, čoho následkom bola strata a zaradenie sa až na sedemnástu priečku celkového poradia. Našťastie, táto chyba bola jedinou počas celej súťaže a Grzyb s Mazurom dokázali držať krok s konkurenciou. Dokonca spoločne dokázali na úzkej lesnej, technicky náročnej rýchlostnej skúške Borinka vo všetkých troch prejazdoch poraziť aj trojicu vozidiel špecifikácie WRC.

Nakoniec skončila posádka Fiat Rufa Rally Teamu na štvrtom mieste v celkovom poradí ihneď za trojicou vozidiel špecifikácie WRC a zaslúžene vyhrala skupinu N, ako aj triedu N4. Grzegorz Grzyb celú súťaž zhodnotil nasledovne: „Som rád že sme skončili v celkovom poradí ihneď za vozidlami špecifikácie WRC. Po meste a na Pezinskej Babe sme nemali voči WRC-čkam šancu, pretože máme obmedzovač na 170 km/hod. a WRC-čka majú nad 200. Borinka bola veľmi pekná rýchlostná skúška, kde sa nám podarilo dokázať že na úzkej, technickej trati vieme konkurovať aj WRC-čkam. Bratislavská súťaž bola veľmi dobre pripravená a rád by som poďakoval organizátorom za peknú súťaž.“

Fiat Rufa Rally Team

Další články

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

Kupujete si nové nebo bazarové auto? A sjednali jste si havarijní pojištění? Podívejte se na 5 situací, ve kterých dáte za nepojištěné auto majlant.

celý článek >
Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Nehody se čas od času zkrátka stanou. V kterých případech vám pojišťovny ale nebudou chtít vyplatit peníze. Vyvarujte se chyb, které mohou mít zásadní vliv na to, jestli po nehodě dostanete finanční kompenzaci.

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
SOUHLASÍM Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies najdete zde.