Zákruta.cz  >  

Z hustopečských vinic na sedlčanský rallycross

29. června 2009

Mezinárodní mistrovství České republiky v automobilových soutěžích pokračovalo na rychlostních zkouškách v okolí Hustopečí, kde se jel další ročník Agrotec Mogul Rally. Na startu nechyběla ani posádka Pavel Valoušek - Zdeněk Hrůza.

Před slavnostním startem, který probíhal na brněnském výstavišti, se nad největším moravským městem proháněla mračna, která slibovala proměnlivé počasí a pneumatikovou loterii. Pavlu Valouškovi se podařilo zvolit správné obutí, leč hned na první superspeciální zkoušce si situaci výrazně zkomplikoval. „Začátek se nám příliš nepovedl, na výstavišti jsme udělali hodiny a navíc jsme ještě před koncem dostali defekt, takže jsme museli za cílem měnit pneumatiku, což nám rozbilo naplánovanou koncepci do dalších zkoušek,“ prozradil Pavel Valoušek.

Další zkoušky se již odehrávaly na tradičních úsecích mezi vinicemi, kromě hodně špatného počasí pak situaci posádkám komplikovala tma. Náročná první etapa nadělala problémy řadě posádek, Valoušek s Hrůzou ji proklouzli relativně bez větších nesnází. „Jsem rád, že jsme první etapu zvládli dobře, kromě problémů se světelnou rampou bylo vše v pohodě, auto jsme udrželi na cestě a jsme čtvrtí jen deset vteřin za Jaroslavem Orsákem,“ hovořil v cíli otrokovický jezdec.

Sobotní ráno se probudilo do slunečného počasí, po pátečním marastu nebylo ani památky. Pavel Valoušek se chystal na souboj s Jaroslavem Orsákem o třetí příčku, z očekávané bitvy sešlo hned na prvním úseku, když do té doby bronzový Orsák havaroval. Pavel Valoušek poté ve zbývajících zkouškách, nikým neohrožován zepředu i zezadu, dokráčel do cíle k dalšímu bronzovému stupínku v této sezóně.

„Po odstoupení Jarka Orsáka jsme kolem sebe neměli žádného přímého soupeře, rozestupy byly veliké. Proto jsme se rozhodli zvolit opatrnější jízdu, přeci jen jsme těsně před repasí motoru i turba, tak jsme nechtěli nadělat na autě žádné škody. S celkovým třetím místem panuje v týmu spokojenost,“ dodal závěrem Valoušek.

Mezinárodní mistrovství má teď dvouměsíční pauzu. Přestávku před Barum Rally si otrokovický pilot zpříjemní nejen starty na vybraných rallysprintech, ale také premiérově okusí již tuto neděli rallycross na trati v Sedlčanech. „Je to pravda, v neděli se představím s pohárovou Škodou Fabií v rámci divize 1. Když jsem od kluků Pepy Pátla a Ondry Beneše tuto nabídku dostal, tak jsem neváhal ani minutu. Jsem jim moc vděčný, že mi tuto možnost poskytnuli a moc jim za to děkuji,“ prozradil Pavel Valoušek. Kompletní rozhovor o jeho víkendovém startu si můžete přečíst na stánkách www.rallyecross.cz.

-pr-

Další články

Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

celý článek >
Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK