Zákruta.cz  >  

Vlčkovi do smíchu příliš nebylo

27. září 2007

Posádka V-Group Rally Teamu ve složení Jiří Vlček a Pavel Šubrt se zúčastnila devětadvacátého ročníku Fuchs Oil Rally Příbram. Po smolné úvodní etapě posádka nastoupila v rámci druhé etapy a bavila nejen sebe, ale i diváky podél trati.

Dvojice kladenské červené dvěstěšestky, přezdívané „Karkulka“ sjela ze startovní rampy se startovním číslem 25. Ještě před startem do soutěže hýřila dvojice Vlček - Šubrt optimismem. Na startovní rampě neodolali půvabům hostesek, spoře oděných v šatech Mio, a tak zahájili protestní akci. Dokud nedostanou polibek ke štěstí, neodstartují do závodu a budou blokovat startovní rampu. Posádce bylo nakonec vyhověno, přesto jim to však štěstí nepřineslo. Po absolvování úvodního kilometru první rychlostní zkoušky bylo Vlkovi pěkně horko a rozhodně mu nebylo do smíchu. „Když vystříkl na přední sklo olej a objevil se z motorového prostoru oheň, tak mi hodně zvadl obličej. V tu chvíli mě napadla ta nejhorší myšlenka, že máme po autě. Tak a teď nám to shoří a můžu se jít leda tak opít,“ smutnil Jirka Vlček.

Naštěstí si však posádka zahrála na zdatné hasiče a požár s bravurou zvládla. „Ukázalo se, že posádka nemůže být sehraná pouze v závodním voze, ale musí být připravena na všechny možnosti. Myslím si, že se přihlásíme ke sboru dobrovolných hasičů,“ již s úsměvem na tváři pokračoval kladenský Vlk.

Posádka 'Karkulky' se však rozhodla pokračovat dál v rámci SupeRally, a tak nastal boj pro mechaniky z týmu V-Group. Mechanici v čele s Jirkou Kafkou však opravu zvládli na jedničku a především díky nim mohla posádka odstartovat do druhé etapy.

I přes dvacetiminutovou ztrátu absolvovali Vlček se Šubrtem sobotní část úspěšně a dojeli si pro šesté místo ve třídě A6. Několikrát sice Vlk zapomněl, že sedí ve dvoukolce a ne ve wercčku. To se však divákům líbí a rozhodně nebyli proti.

„Když už jsme se rozhodli, že pojedeme i v sobotu, tak proč nejet pro diváky. Nemělo cenu se někam hnát, a tak jsem se snažil maximálně bavit diváky. Pouze se omlouvám všem divákům na konci Vystrkovské erzety. Po odbočení z asfaltu do lesní pasáže jsem totiž jel takovou plíseň, až jsem z toho byl sám znechucen. Ovšem měl jsem na paměti incident z Vyškova, po kterém skončila Karkulka v příkopě, a tak jsem nechtěl něco podobného zopakovat i tady,“ dodal v cíli soutěže kladenský pilot.

V-Group Racing Team Peugeot


Další články

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

Kupujete si nové nebo bazarové auto? A sjednali jste si havarijní pojištění? Podívejte se na 5 situací, ve kterých dáte za nepojištěné auto majlant.

celý článek >
Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Nehody se čas od času zkrátka stanou. V kterých případech vám pojišťovny ale nebudou chtít vyplatit peníze. Vyvarujte se chyb, které mohou mít zásadní vliv na to, jestli po nehodě dostanete finanční kompenzaci.

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
SOUHLASÍM Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies najdete zde.