Zákruta.cz  >  

Peták v Příbrami poděkoval divákům

26. září 2007

Příbramská soutěž, to je domácí půda Josefa Petáka a Aleny Benešové, kteří startují za Hroch Rally Team s vozem Renault Clio S1600. Již před startem měla smíšená dvojice jistý titul republiky ve skupině A a ve třídě. Navíc Peták před startem oznámil, že doma pojede naposledy v rámci velkého mistrovství s Cliem. Od příští sezóny bude totiž vodit po českých tratích vůz Peugeot 207 S2000.

Závodit doma není pro žádnou posádku lehká situace. Navíc u Petáka s Benešovou je to umocněno tím, že rok se daří a další rok znamená smůlu. V loňské sezóně dvojice Hroch Rally Teamu skončila v kotrmelci na Smolotelské rychlostní zkoušce, a tak si chtěl letos jezdec napravit reputaci a soutěž dokončit. „Jet před domácím publikem je nesmírně náročné. Nějak si nemohu zvyknout na situaci, kdy doma u stolu připravujete a upravujete s Alenou rozpis. Radši bych v tuto chvíli byl někde v Příbrami na hotelu,“ přemýšlí nad taktikou do příštích ročníků Josef Peták.

Navíc letos získal dva mistrovské tituly ve velkém mistrovství, a proto by rád pojal Fuchs Oil Rally Příbram jakožto poděkování partnerům, především však divákům za přízeň nejen v letošní sezóně. V absolutní klasifikaci figuroval příbramský jezdec těsně před slovenským účastníkem Gavlákem, který startuje s Mitsubishi Lancer skupiny N, a tak plán příbramské posádky byl jasný. Pokusit se udržet před Gavlákem a skončit v absolutní klasifikaci co nejlépe.

V úvodní sekci patřilo Petákovi s Benešovou osmé místo absolutně a první ve skupině A. Především se však drželi svého plánu, když Gavláka měli se ztrátou tří desetin za svými zády. To do dalších rychlostních zkoušek slibovalo nádherný souboj o konečné umístnění v šampionátu. Ve druhé části etapy příbramská posádka ještě zrychlila a posunula se na výborné páté místo absolutně. Na Gavláka získal sedmačtyřicetiletý pilot více než patnáct vteřin. „Závěr etapy nám vyšel lépe, nežli úvod. Sice figurujeme na pátém místě, ale úplně spokojený nejsem. Nějak mi to dneska nesedlo. Snad to bude zítra lepší,“ zhodnotil kriticky své zápolení v úvodní etapě Peták.

Druhá, sobotní etapa začala pro dvojici startující s Renaultem Clio S1600 lépe. Na Sádecké rychlostní zkoušce nestačil pouze na Pecha, čímž se v celkovém pořadí přiblížil čtvrtému Barvíkovi. Ovšem průjezd Vystrkovským měřeným úsekem znamenal ztrátu drahocenných vteřin. „Vystrovská RZ je krásná, o tom žádná. Ale pro našeho hraboše je to utrpení. Na blátě si auto dělá co chce, pořád hrabe a tím ztrácíme na konkurenci vteřinku po vteřince. Snad se nám podaří udržet Petera Gavláka za sebou. Jinak ostatní rychlostní zkoušky jsou pěkné. Také pořadatele vše zvládají, takže nemám co vytknout,“ hodnotil první sekci sobotní části příbramský jezdec.

Ve druhé sekci druhé etapy si Peták s Benešovou udrželi páté místo absolutně. Na šestého Gavláka měl pilot žluto-modrého vozu k dobru přes pětatřicet vteřin.

Ovšem soutěž končí až za cílovou rampou a toto pravidlo se opět potvrdilo. Při třetím průjezdu Vystrkovem skončil Renault Clio S1600 v hodinách. Staronový šampión skupiny A musel couvat, čímž ztratil bezmála půl minuty a dovolil Gavlákovi se přiblížit na pouhých 5,3 vteřin. Na posledním měřeném úseku však smíšená dvojice ztratila na slovenského jezdce pouze půl vteřiny a udržela páté místo. Po nešťastném vyloučení Honzy Votavy poskočil Josef Peták s Alenou Benešovou na čtvrté místo, které jim zaručilo konečné páté místo v absolutním pořadí. K titulům ve skupině A a ve třídě si tak posádka Hroch Rally Teamu připsala další velký úspěch.

Marek Felt

Další články

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

Kupujete si nové nebo bazarové auto? A sjednali jste si havarijní pojištění? Podívejte se na 5 situací, ve kterých dáte za nepojištěné auto majlant.

celý článek >
Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Nehody se čas od času zkrátka stanou. V kterých případech vám pojišťovny ale nebudou chtít vyplatit peníze. Vyvarujte se chyb, které mohou mít zásadní vliv na to, jestli po nehodě dostanete finanční kompenzaci.

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
SOUHLASÍM Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies najdete zde.