Zákruta.cz  >  

Peták zahájil sprintovou sezónu druhým místem

7. května 2009

Úvodním podnikem MČR v Rally byla o uplynulém víkendu Thermica Rally Lužické Hory s centrem v Hrádku nad Nisou. Na posádky zde čekalo sedm náročných rychlostních zkoušek o celkové délce bezmála sedmdesáti kilometrů.

Se startovním číslem jedna sjela loňská mistrovská posádka ve složení Josef Peták a Libor Joska s vozem Peugeot 207 S2000. Dvojici Hroch Rally Teamu čeká složitá obhajoba loňského prvenství v šampionátu, o čemž svědčilo startovní pole na Lužických Horách, kde se představilo neuvěřitelných 128 posádek.

První rychlostní zkouška startovala přímo v místě dění, na předměstí Hrádku nad Nisou a měřila 16,8 kilometrů, čímž patřila k nejdelší RZ soutěže. Posádku modro-bílého Peugeotu 207 S2000 však čekalo na startu nemilé zdržení. „Před první RZtou jsme stali na startu o patnáct minut déle, nežli byl naplánován původní start. Během této chvíle nám vystydly pneumatiky a museli jsme jet hodně opatrně. Nebylo to nic příjemného. Na druhou stranu musím ocenit zavedení systému, kdy jako předjezdec jede některý ze zkušených jezdců, ať to na Valašsce byl Jirka Volf, či tady v Hrádku Vojta Štajf. Určitě to bylo nesmírným přínosem, což se ukázalo mimo jiné na této rychlostní zkoušce. Způsobilo to pro nás menší komplikace, přesto jsem rád, že to takto funguje, a že pořadatele dokázali ukorigovat lidi,“ vrátil se k předstartovním potížím Peták.

Hradecký měřený úsek zajel nejrychleji Orsák, který druhého Petáka porazil o více než jedenáct vteřin, což se ukázalo jako rozhodující pro celý průběh závodu. „Bohužel první RZ nám nevyšla, i díky zdržení před startem, optimálně a ztratili jsme spoustu času. V dalším průběhu jsem se snažil jet co nejrychleji, ale z náskoku Orsáka jsme stáhli pouze necelé čtyři vteřiny. Navíc jsme se museli soustředit na souboj s Honzou Štěpánkem, který se hodně rychle sžil s Octavií WRC. Naštěstí se dařilo zrychlovat a držet jej za námi. Do poslední rychlostním zkoušky jsme potom šli naplno. Naštěstí to vyšlo a podařilo se udržet více než vteřinový náskok na Štěpánka. Ke konci soutěže, potažmo na páté rychlostní zkoušce nám ale pěkně zatrnulo. Během jízdy se nalomila řadící páka, a tak jsem musel jet hodně opatrně. Podařilo se však závadu provizorně opravit a soutěž jinak bez problémů dokončit,“ popisuje souboj o druhé místo příbramský jezdec.

Posádka ve složení Josef Peták a Libor Joska tak úspěšně navázala na loňské rallysprintové výsledky a připsala si body za druhé místo absolutně. „S výsledkem jsem nesmírně spokojený. Na Lužických Horách se nám líbilo. Byly zde velmi náročné a hezké rychlostní zkoušky. Sice se našla místa, kde se jelo zbytečně až moc rychle, ale najít úplně dokonalé RZ je nesmírně obtížné. Rád bych také poděkoval mechanikům našeho týmu za skvěle odvedenou práci a přípravu závodního vozu,“ s úsměvem na tváři podotkl druhý nejrychlejší jezdec úvodního rallysprintového podniku.

Dalším závodem Hroch Rally Teamu bude Rally Český Krumlov, kde se na místo spolujezdce posadí Alena Benešová.

Marek Felt

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK