Zákruta.cz  >  

Firla - Gillar: "Letos to musíme trefit"

4. prosince 2008

Stejně jako v uplynulých dvou letech, ani v letošním kalendáři orlovského soutěžáka Lumíra Firly nechybí závěrečný podnik sezóny, kterým je tradiční Pražský rallysprint. Lumírovým partnerem na horké sedačce byl při uplynulých dvou účastech jednatel společnosti UNICUT-REKLAMA s.r.o. Patrick Gillar. A ani v letošním roce tomu nebude jinak.

Při úvodním vystoupení v roce 2006 se dvojice představila s Lancerem šesté evoluce, tehdy ještě ve standardním válečném zbarvení. V loňském ročníku pak tým využil pronajatý vůz od přípravce K.I.T. Racing CS. Letos však padla volba opět na týmovou techniku a dvojice se v Praze se představí s tradiční sedmičkou. Ta prošla mimo nutných repasí také kompletní změnou designu a před Pražským rallysprintem tak měli mechanici týmu napilno.

Pražský závod i přes fakt, že až tolik nejde o čas v cíli, nepatřil mezi podniky, s jejichž výsledkem by severomoravská dvojice mohla být v minulosti spokojena. V roce 2006 se Lumírovi s Patrickem líbilo v okolí Strahova natolik, že si při průjezdu zkouškou dali o jedno kolečko více. Zda šlo o plánovaný tah s cílem - auto musí být co nejdéle na očích fanouškům, to odmítá dvojice do dnešních dní prozradit. Faktem je, že kolo navíc znamenalo propad výsledkovou listinou až na samý chvost.

Před loňským vystoupením jezdec i spolujezdec avizovali - „Zrychlíme a bude se pořádně šlapat na plyn.“ I z toho důvodu byla jako soutěžní náčiní zvolena nejnovější evoluce japonského vozu. Chleba se lámal znovu v okolí Strahova. Bílý Lancer proletěl rychlostní zkouškou skutečně rychle a časomíra zaznamenala obdivuhodnou hodnotu. Jedinou vadou na kráse výsledku byl fakt, že zatímco v roce 2006 si kluci dali o kolo více, loni snad z důvodu kompenzace jeden průjezd kolem Strahovského stadionu oproti předepsanému počtu ubrali. Výsledkem byla diskvalifikace a znovu propad na konec výsledkové listiny.

Napilno tak před letošním vystoupením neměli pouze mechanici. I samotná posádka mimo krátkého víkendového testu prošla pečlivou přípravou. Hlavním cílem bylo spolujezdcovo pečlivé studium tripmasteru a proškolení obou členů posádky v počítání do 4. „Letos už to musíme trefit,“ prozrazuje s úsměvem taktiku Patrick Gillar, na jehož bedrech bude přesná evidence průjezdů. „Loni jsem dostal na cílové rampě co proto a letos se chci zdůvodňování PROČ, určitě vyhnout. Navíc alternativy o kolo více, nebo méně jsou vyčerpány a tak nám vlastně ani nic jiného než to konečně trefit přesně nezbývá.“

Oba členové posádky se již na víkendovou soutěž velmi těší. „Pražská atmosféra mě při našich předchozích účastech opravdu nadchla a tak jsem nad letošním startem neváhal ani chvíli. Pro mě je účast na soutěži v roli spolujezdce svým způsobem vánoční dárek. Celou sezónu jakmile to čas jen trochu umožní, se jezdím na soutěže dívat a Praha je tak i jistou formou odměny za nacestované kilometry,“ říká Patrick.

„V Praze chceme jako každý rok poděkovat našim partnerům a fanouškům za celoroční podporu,“ doplňuje Lumír. „Letošní sezóna se mi oproti loňské nepovedla úplně podle představ, které jsem měl na začátku. O to větší díky patří všem, kdo mi celý rok věřili a drželi palce. Je to pro mě skutečně velký závazek pro následující sezónu. Všem partnerům i fanouškům bych touto cestou rád opravdu upřímně poděkoval za důvěru a podporu a v Praze se budu snažit ukázat to nejlepší co ve mně je a přispět svým dílem k rozehřátí těch, kteří neváhají v prosincovém počasí cestovat leckdy i přes celou republiku a fandit. Díky moc a naviděnou v Praze,“ uzavírá.

Petr Medřík

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK