Zákruta.cz  >  

Kitová Fabia z Impromatu obhájila titul

3. listopadu 2008

Po odstoupení v Pelhřimově to s nadějemi Lubomíra Minaříka a Viktora Semely na letošní mistrovský titul nevypadalo zrovna dvakrát růžově. Ztráta dvaceti bodů na vedoucího Jana Dohnala signalizovala, že si posádka kitové fabie již nemůže dovolit další nezdar a musí žluté Clio pravidelně porážet.

Luba s Viktorem naštěstí prokázali, že v pravou chvíli dokáží náležitě přitlačit a ve zbývajících soutěžích seriálu nezaváhali. Podařilo se jim získat dvě vítězství a dvě druhá místa, což s náskokem tří bodů znamená obhájení mistrovského titulu ve skupině A z loňského roku.

Před závěrečným podnikem sezóny ve Vsetíně byla situace mezi oběma favority na titul absolutně vyrovnaná. Stejný počet bodů na kontě znamenal, že ten, kdo z dvojice Minařík – Dohnal dosáhne při Würth-Partr rally na lepší umístění, tomu bude zároveň patřit trůn krále pro rok 2008. Nebylo tedy divu, že se oba jezdci na start valašské soutěže velice pečlivě připravovali a jejich duel se nakonec odehrával pouze v řádu sekund či jejich zlomků.

„Vsetínské RZ byly celkem rychlejšího charakteru a nedalo se zde na soupeře najet příliš vteřinek k dobru. Rozdíly byly proto od začátku minimální a neměli jsme prostor na žádnou chybu. Naštěstí se závod vyvíjel podle našich představ a Honzu Dohnala jsme těsně drželi za zády,“ vrátil se k úvodní sekci vsetínského sprintu Luba.

„Zcela jiná RZ než ostatní byla RZ Kunčice, která se jela po úzkých lesních cestičkách, ztížených blátem a listím. Tahle zkouška se nám opravdu moc líbila a sázel jsem na ni. O to víc mě mrzelo její zrušení v prvním průjezdu kvůli volbám. Ve druhém průjezdu se nám tu podařilo zajet pěkný sedmý čas absolutně, bohužel k přímému porovnání s Honzou nedošlo, protože mu po havárii Milana Pantálka musel být připsán náhradní čas,“ litoval pilot z Podkopné Lhoty. Posádka Minařík – Semela přesto před závěrečnou rundou disponovala čtvrt minutovým náskokem na nejbližší soupeře a bylo jasné, že pokud neudělá vážnou chybu nebo ji nepostihne technický problém, o titul by již přijít neměla. Na posledních dvou zkouškách už proto dvojice kitové Fabie jela spíše takticky a dvěma časy těsně za Dohnalem dotáhla své snažení do úspěšného konce.

„V závěru jsme ještě koketovali s myšlenkou zaútočit na Tondu Tlusťáka, bylo ale jasné že pokud Tonda neudělá nějakou chybu, tak ho bez riskování na dvou posledních RZ nepřeskočíme. Vsadili jsme tedy na jistotu a dojeli si pro vytoužený titul ve skupině A. Letos se ukázalo, že Fabia Kit Car je opravdu špičkové nářadí, které dokáže porazit fabrické vozy a slušně bodovat i do absolutního pořadí. Chtěli bychom moc poděkovat vedoucímu týmu Vlastimilu Brůzlovi, sponzorům, mechanikům a taky rodině, kteří mají velký podíl na získání našeho titulu. Zapomínat samozřejmě nemůžeme na podporu našich fanoušku, kteří nás u trati povzbuzují a ženou za co nejlepším výsledkem. Tento úspěch určitě částečně patří i jim,“ děkuje Luboš, který si ve Vsetíně kromě druhé pozice ve skupině připsal i solidní osmé místo absolutně.

Poslední „sklouznutí“ této náročné, avšak pro tým Impromat Motorsport velmi povedené sezóny, obstará tradiční Pražský rallysprint, konající se v termínu 5. - 6. prosince 2008.

Jiří Dokulil

Další články

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

Kupujete si nové nebo bazarové auto? A sjednali jste si havarijní pojištění? Podívejte se na 5 situací, ve kterých dáte za nepojištěné auto majlant.

celý článek >
Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Nehody se čas od času zkrátka stanou. V kterých případech vám pojišťovny ale nebudou chtít vyplatit peníze. Vyvarujte se chyb, které mohou mít zásadní vliv na to, jestli po nehodě dostanete finanční kompenzaci.

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
SOUHLASÍM Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies najdete zde.