Zákruta.cz  >  

Ach ty časy...!

3. listopadu 2008

Nebylo poslední dobou moc důvodů k tomu, abychom žehrali nad špatným přidělováním náhradních časů. Právě proběhlá Würth Partr Rally Vsetín byla ovšem v tomto směru jen těžko překonatelnou blamáží sportovních komisařů.

„Je-li rychlostní zkouška z jakéhokoliv důvodu přerušena nebo zastavena, mohou sportovní komisaři přidělit každé dotčené posádce čas, který považují za nejspravedlivější,“ praví v tomto směru standardní propozice a tím dávají sportovním komisařům naprosto volnou ruku v rozhodování. Na posledním sprintu ve Vsetíně takto museli rozhodovat nejednou, vysoce kontroverzní rozhodnutí, které dost možná změnilo pořadí na opravdu vysokých příčkách, bylo vydáno po havárii Milana Pantálka na RZ6. Jako poslední tuto RZ před Pantálkovou havárií absolvoval Sláva Ducháček za čas 5:14,0. Nicméně byl posádkám přidělen čas 5:24,0, tedy přesně o 10 sekund horší. Tento zajel Antonín Tlusťák s Citroenem C2 S1600. Podstatným způsobem to zasáhlo do dění v první desítce. Roman Michalík se propadnul ze třetí příčky na čtvrtou s nezanedbatelnou ztrátou, Pavel Ševčík dokonce z pátého na deváté. Jistě, v případě přidělení lepšího času by mohl například Antonín Tlusťák (který tento čas regulérně zajel) tvrdit, že naopak vinou špatného přidělování on přišel o cenné sekundy (i když se oba zmínění jezdci před touto RZ pohybovali před ním).

Pokud zmiňujeme tyto dva piloty, pak musíme v souvislosti s přidělováním časů posoudit i situaci v souboji o titul ve skupině A. Zde se rozhodovalo mezi Lubomírem Minaříkem a Janem Dohnalem, rozhodnout měl přímý souboj na trati, kdy úspěšnější jezdec měl zajištěn titul. Lubomír Minařík zajel RZ6 ještě v plném rytmu za 5:16,0, tedy o 8 sekund rychleji než přidělený čas Antonína Tlusťáka. Jan Dohnal na něj v cíli soutěže ztratil 9,4 sekundy, kromě šesté zkoušky byl mezi nimi největší rozdíl 4,5 vteřiny...

Pokud by zůstalo u této nespravedlnosti vůči třem jezdcům z top ten, bylo by to důvodem „jen“ k žehrání ne nespravedlivé přidělování časů, komisaři ovšem svému rozhodnutí sami nasadili korunu. Silvestr Mikulaštík byl totiž jediný, kdo dostal „privilegium“ mít lepší čas. Sportovní komisaři mu přiřkli čas Ducháčkův a tím vlastně uznali, že ten původní není nijak spravedlivým rozhodnutím. U ostatních dotčených ale své původní rozhodnutí nijak nezměnili. Troufám si tvrdit, že tento způsob přidělování není schopen nikdo z trojice kompetentních rozumně vysvětlit...

Vicky

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
SOUHLASÍM Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy.
Více informací o nastavení cookies najdete zde.