Zákruta.cz  >  

Je to bedna, ale málem jsme se koupali

29. října 2008

Na krásnou krajinu v okolí Vsetína budou letos Jan Jelínek a Miroslav Kotěna z Autoline Rally Teamu vzpomínat v dobrém, třetí místo celkově je vydařenou tečkou za letošní sezonou.

S nástrahami sobotní Würth Partr Rally Vsetín se zlínská posádka v červenobílém Mitsubishi Lacer Evo IX poprala velmi dobře. Na konci soutěže z toho byl třetí nejrychlejší čas celkově a zároveň druhý v bodovaném pořadí českých posádek.

„Vsetín byl příjemný a bez větších komplikací. Jsem moc rád, že jsme sezonu zakončili právě takto a navíc téměř na domácí půdě. Závod jako takový mi seděl, a i když byla nějaká ta menší krizovka a nejel jsem bezsynchronní převodovku, nakonec to dopadlo dobře. S třetím místem jsme velmi spokojeni,“ říká po rally Jan Jelínek.

Členové týmu měli částečně obavy o životnost sériové převodovky, která před tímto rallysprintem mimořádně nahradila bezsynchronní zničenou v Příbrami. Technika ale vydržela i přesto, že s ní Honza chvílemi zápolil.

„To byla asi největší otázka - jestli vydrží sériová převodovka a jak se s tou změnou poperu já. Když jedete ve velké rychlosti před zatáčkou, jednu nohu na plynu a druhou na brzdě, je dost pozdě si vzpomenout, že nejde podřadit bez spojky. Prostě mě to nechtělo pustit. Ale naštěstí se mi to stalo asi jen dvakrát a nebyl z toho žádný větší průšvih,“ komentuje s úsměvem zlínský pilot a přidává podrobnosti o největší krizové situaci. „Jednou jsme ale měli s Mirkem namále a už jsem se zase viděl ve vodě podobně jako v Krumlově. Při druhém průjezdu Vidčemi jsem trochu podcenil zatáčku a vyneslo nás to před nájezdem na most ven směrem do potoka. Naštěstí se auto na poslední chvíli chytlo, zabralo, trochu jsme škrábli most a zůstali na cestě. Každopádně jsem měl v ten moment docela nahnáno, koupat už se mi v té zimě vážně nechtělo. Stačilo jednou.“

Würth Partr rally Vsetín tak posádka devítkového Lanceru dokončila na třetím místě celkově a jako druhá bodovaná z českých. Zároveň to byl poslední letošní závod Autoline Rally Teamu, a proto je na místě otázka - jaká vlastně byla letošní sezona?

„Jeli jsme v podstatě celý velký mistrák a několik sprintů. A myslím, že přes některé nezdary a technické problémy byly i pěkné výsledky. Opět nás to někam posunulo, hodně jsme se naučili a věřím, že i divákům a fanouškům u trati se náš výkon alespoň trochu líbil. Asi nejvíc jsme si užili například letošní Hustopeče, kde jsme skončili třetí. Naopak mě dost mrzí Barumka, protože tam jsme museli kvůli docela banální závadě odstoupit pár RZ před cílem ze skvělého 11. místa jako první enko v poli. Ale o tom je rally a určitě bych chtěl touto cestou moc poděkovat za celoroční práci a podporu všem fanouškům, klukům v APID racing servisu - konkrétně Mirkovi Jandíkovi, Zdeňovi Málkovi, Honzovi Hejtmánkovi, Staňovi Petruškovi a dalším. Určitě by to také nebylo ono bez řízků a technického zabezpečení Pavla Turečka a spousty dalších, kteří nám nějak pomáhali. A samozřejmě obrovský dík patří i autobazaru Autoline a všem dalším partnerům, kteří nám umožňují závodit na této úrovni,“ uzavírá letošní sezonu Honza Jelínek. „Teď nás čeká asi jako každého příprava a jednání ohledně další sezony, která bude opět velmi náročná. Speciálů S2000 přibývá a bojovat o pozice v první desítce bude o to složitější.“

Ondřej Carda

Další články

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

Kupujete si nové nebo bazarové auto? A sjednali jste si havarijní pojištění? Podívejte se na 5 situací, ve kterých dáte za nepojištěné auto majlant.

celý článek >
Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Nehody se čas od času zkrátka stanou. V kterých případech vám pojišťovny ale nebudou chtít vyplatit peníze. Vyvarujte se chyb, které mohou mít zásadní vliv na to, jestli po nehodě dostanete finanční kompenzaci.

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
SOUHLASÍM Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies najdete zde.