Zákruta.cz  >  

Peták s Benešovou druzí na Barumce

4. září 2012

Posádka Hroch Rally Teamu ve složení Josef Peták a Alena Benešová má za sebou jeden z nejtěžších, zároveň ale i jeden z nejsmutnějších ročníků Barum Rally. Příbramská dvojice odjela do Zlína s cílem uspět v rámci ROPRO Clio R3 Czech Trophy a zabojovat v hodnocení dvoukolek. V cestě jim stála nejen těžká konkurence v podobě zahraničních posádek a domácí špičky v čele s Janem Černým, ale také náročné tratě a nevyzpytatelné počasí.

Přesto posádka žluto-modro bílého Renaultu Clio R3 Maxi vstoupila do soutěže výborně. Po úvodních třech rychlostních zkouškách figurovali Peták s Benešovou na výborném druhém místě ve dvoukolkách. Rychlejší byl pouze favorizovaný Consani s Renaultem Megane RS. „Přes těžké podmínky jsme měli závod slibně rozjetý již od začátku. Sice jsme při prvním průjezdu Pindulou ztratili přes pět vteřin kvůli před námi startujícímu Kangurovi, kterého postihl defekt pneumatiky. I tak jsme se ale drželi v popředí hodnocení dvoukolek. S dopolední sekcí jsem byl spokojený. Pouze na jedné RZ se nám nepodařilo zvolit vhodné obutí a na prvním Trojáku jsme chytili defekt levé přední pneumatiky. Poslední kilometry do cíle jsme tak museli absolvovat po ráfku,“ řekl Josef Peták.

V sobotní odpolední části se sice před posádku startující v rámci ROPRO Clio R3 Czech Trophy dostal Jan Černý, ale i tak mohl být Peták s výkonem spokojený. „Nejtěžší částí zlínské soutěže bylo sobotní odpoledne a večer, kdy jsme mimo jiné museli absolvovat čtyři měřené úseky bez servisu. Nepočítali jsme s tím, že bychom mohli etapu končit za tmy, a tak jsme neměli sebou světelnou rampu. Na Tesáku nás navíc překvapila hustá mlha, kdy místy nebylo vidět snad ani na deset metru. Tahle RZ byla jednoznačně nejtěžší z celé letošní Barum Rally. V cíli etapy jsme tak především byli rádi, že jsme ji dokončili bez větších potíží a navíc i na dobré pozici,“ uzavřel hodnocení sobotní etapy příbramský jezdec.

Do závěrečné etapy nastupovali Peták s Benešovou s jasným cílem. Udržet si třetí příčku mezi dvoukolkami a první v rámci ROPRO Clio R3 Czech Trophy. V cíli úvodního měřeného úseku navíc musel ze závodu odstoupit do té doby vedoucí Consani, a tak se posádka clia posunula na druhou příčku. Tu si také na následujících dvou měřených úsecích s přehledem uhlídala. Bohužel poté přišla na řadu třináctá RZ, do které již Peták s Benešovou kvůli nehodě Kopáčka neodstartovali. V celkovém hodnocení dvoukolek tak příbramská dvojice obsadila druhé místo a navíc si připsala cenné vítězství v rámci ROPRO Clio R3 Czech Trophy, kde si pojistila průběžné vedení v šampionátu.

„V neděli jsme věděli, že první dvě posádky již nemůžeme dohonit, a tak jsme se rozhodli udržet vedoucí postavení v rámci ROPRO Clio R3 Czech Trophy a třetího místa mezi dvoukolkami. V cíli halenkovické RZ navíc odstoupil do té doby vedoucí Consani, a tak nezbývalo nic jiného, než zvolit klidné tempo a dojet do cíle slibně rozjetého závodu. Bohužel, když jsme přijeli na start třinácté RZ, dozvěděli jsme se smutnou zprávu. Moc nás to mrzí, protože těch neštěstí bylo letos v rally už příliš. Celý náš tým je z této události velmi smutný. Chtěli bychom tak vyjádřit upřímnou soustrast všem pozůstalým usmrceného diváka a zraněnému divákovi držíme palce k brzkému uzdravení,“ řekl závěrem Josef Peták.

Marek Felt

Další články

Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

celý článek >
Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK