Zákruta.cz  >  

Karel Trojan na AquaCity Rally Tatry těžce havaroval

15. září 2008

Na rýchlostnej skúške RS 5 - Uloža havarovala posádka štartového čísla 3 Karel Trojan - Petr Řihák súťažiaca za Czech National Team na vozidle Mitsubishi Lancer EVO IX.

Čo sa vlastne stalo v inkriminovanom okamihu, sme sa spýtali samotného aktéra Karla Trojana. „Šmykla sa mi noha na brzdovom pedáli a cca v 150 kilometrovej rýchlosti sme vyleteli do lesa. Tu sme so sebou zobrali nejaké statné stromy a skončili sme cca 40 metrov mimo trate.

Bola to moja najťažšia havária v kariére. Som v podstate v poriadku, mám len opuchnuté rameno a celý som nejaký ubolený. Horšie je na tom Petr. Najhorší okamih nastal bezprostredne po havárii. Ostalo ticho a Petr nereagoval. V takomto momente človek myslí na najhoršie. Verím, že Petr bude zakrátko v poriadku.“

Na zdravotný stav posádky sme sa spýtali hlavného lekára súťaže MUDr. Petra Michaloviča: „Po prvotnom ošetrení rýchlou lekárskou pomocou na mieste nehody bola posádka prevezená do nemocnice v Levoči. Tu bolo pri vyšetreniach zistené, že jazdec Karel Trojan má narazenú krčnú chrbticu, hlavu, hrudník a pravé rameno. Po ošetrení bol prepustený z nemocnice. Horšie je na tom spolujazdec Petr Řihák, ktorý má sériovú zlomeninu šiesteho až deviateho rebra na pravej strane, utrpel otras mozgu s krátkodobým bezvedomým a z tohto dôvodu ostal na pozorovaní v Levočskej nemocnici.“

-pr-

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK