Zákruta.cz  >  

Karel Trojan na AquaCity Rally Tatry těžce havaroval

15. září 2008

Na rýchlostnej skúške RS 5 - Uloža havarovala posádka štartového čísla 3 Karel Trojan - Petr Řihák súťažiaca za Czech National Team na vozidle Mitsubishi Lancer EVO IX.

Čo sa vlastne stalo v inkriminovanom okamihu, sme sa spýtali samotného aktéra Karla Trojana. „Šmykla sa mi noha na brzdovom pedáli a cca v 150 kilometrovej rýchlosti sme vyleteli do lesa. Tu sme so sebou zobrali nejaké statné stromy a skončili sme cca 40 metrov mimo trate.

Bola to moja najťažšia havária v kariére. Som v podstate v poriadku, mám len opuchnuté rameno a celý som nejaký ubolený. Horšie je na tom Petr. Najhorší okamih nastal bezprostredne po havárii. Ostalo ticho a Petr nereagoval. V takomto momente človek myslí na najhoršie. Verím, že Petr bude zakrátko v poriadku.“

Na zdravotný stav posádky sme sa spýtali hlavného lekára súťaže MUDr. Petra Michaloviča: „Po prvotnom ošetrení rýchlou lekárskou pomocou na mieste nehody bola posádka prevezená do nemocnice v Levoči. Tu bolo pri vyšetreniach zistené, že jazdec Karel Trojan má narazenú krčnú chrbticu, hlavu, hrudník a pravé rameno. Po ošetrení bol prepustený z nemocnice. Horšie je na tom spolujazdec Petr Řihák, ktorý má sériovú zlomeninu šiesteho až deviateho rebra na pravej strane, utrpel otras mozgu s krátkodobým bezvedomým a z tohto dôvodu ostal na pozorovaní v Levočskej nemocnici.“

-pr-

Další články

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

Kupujete si nové nebo bazarové auto? A sjednali jste si havarijní pojištění? Podívejte se na 5 situací, ve kterých dáte za nepojištěné auto majlant.

celý článek >
Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Nehody se čas od času zkrátka stanou. V kterých případech vám pojišťovny ale nebudou chtít vyplatit peníze. Vyvarujte se chyb, které mohou mít zásadní vliv na to, jestli po nehodě dostanete finanční kompenzaci.

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
SOUHLASÍM Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies najdete zde.