Zákruta.cz  >  

Karel Trojan na AquaCity Rally Tatry těžce havaroval

15. září 2008

Na rýchlostnej skúške RS 5 - Uloža havarovala posádka štartového čísla 3 Karel Trojan - Petr Řihák súťažiaca za Czech National Team na vozidle Mitsubishi Lancer EVO IX.

Čo sa vlastne stalo v inkriminovanom okamihu, sme sa spýtali samotného aktéra Karla Trojana. „Šmykla sa mi noha na brzdovom pedáli a cca v 150 kilometrovej rýchlosti sme vyleteli do lesa. Tu sme so sebou zobrali nejaké statné stromy a skončili sme cca 40 metrov mimo trate.

Bola to moja najťažšia havária v kariére. Som v podstate v poriadku, mám len opuchnuté rameno a celý som nejaký ubolený. Horšie je na tom Petr. Najhorší okamih nastal bezprostredne po havárii. Ostalo ticho a Petr nereagoval. V takomto momente človek myslí na najhoršie. Verím, že Petr bude zakrátko v poriadku.“

Na zdravotný stav posádky sme sa spýtali hlavného lekára súťaže MUDr. Petra Michaloviča: „Po prvotnom ošetrení rýchlou lekárskou pomocou na mieste nehody bola posádka prevezená do nemocnice v Levoči. Tu bolo pri vyšetreniach zistené, že jazdec Karel Trojan má narazenú krčnú chrbticu, hlavu, hrudník a pravé rameno. Po ošetrení bol prepustený z nemocnice. Horšie je na tom spolujazdec Petr Řihák, ktorý má sériovú zlomeninu šiesteho až deviateho rebra na pravej strane, utrpel otras mozgu s krátkodobým bezvedomým a z tohto dôvodu ostal na pozorovaní v Levočskej nemocnici.“

-pr-

Další články

Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

celý článek >
Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK