Zákruta.cz  >  

Volf - Takto jsem si Barumku nepředstavoval, ale cíl je o to cennější

2. září 2008

Jirka Volf se o víkendové Barum rally Zlín opět vrátil mezi své kolegy závodníky a pokusil se zařadit i do české špičky po dvouměsíční pauze, způsobené poraněním páteře po havárii v Hustopečích. Jaký byl průběh soutěže vám přináší teamová tisková zpráva z pohledu členů teamu.

Jirko, jak hodnotíš letošní Barum rally?: „Před Barum rally nebylo nic jisté. Vybouchnul hlavní a vedlejší finanční partner. Můj zdravotní stav také nebyl stabilizovaný a já jen věřil, že doktor po CT a RTG Barumku nezarazí. Jeho slova jsem si vzal k srdci a vyjádření ´postupná zátěž´ a ´budete se k tomu muset chovat slušně´ dodržoval jak to jen šlo. Příprava proběhla jak fyzická tak psychická. Přičemž shodit 7kg nabrané váhy po operaci se mě ještě dnes nepovedlo :-). Do prvního dne jsem šel až moc opatrně, na městské super RZ jsme jeli na jistotu, přesto jsem se nevyhnul chybě, v podobě líznutí obrubníku v dobrždění za retardér, naštěstí až v posledním kole, takže ztráta z defektu pneumatiky byla minimální. Sobota se nesla v duchu - opatrná jízda a uvidíme co moje záda vydrží. Bohužel jsme řešili úplně jiné problémy, až do neděle, než zdravotní = TECHNICKĚ. Bilance letošní Barumky je: 3x uložení ramene vytržená z nápravnice, 3x defekt a 1x diferenciál zadní nápravy, který naštěstí kluci rozpoznali v 10té minutě předposledního servisu. Výměna diferenciálu trvala neplánovaných 12minut, a proto jsme 20s inkasovali jako penalizaci. Přesto děkuji mechaniků, že nás vrátili opět do startovního pole. Měl jsem tiché přání se pohybovat v pořadí kopírující minulé roky (10-15místo). Technické problémy a moje opatrnost to ale nedovolovaly. Přesto s 22tým místem absolutně, 8 mezi českými posádkami a 4tým z vozů Mitsubishi N4 nemůžu být spokojen. V dané konkurenci mistrovství světa a technické náročnosti soutěže, která je asi maximálním zatížením jak techniky, tak posádky toto bylo opravdu v dané konstelaci maximum možného,“ přibližuje průběh Jiří Volf.

Jak hodnotí Barumku spolujezdec a jmenovec Jirka Volf - spolujezdec? : „Jsem spokojen, cílem byl cíl a to se povedlo. Vzhledem k technickému stavu jezdce a následné problémy vozu nedovolovaly víc. V autě byla pohodová nálada, úsměvy nejenom na nadšené diváky, ale také na naše výkony v některých zatáčkách, které Jura komentoval slovy: “sorry, ale je přece nutné jezdit také pro diváky, když jich přišlo tolik„. Těším se teď do Příbrami, protože pro Juru je to druhá domácí soutěž, a to slibuje i velikou zábavu, rychlost, nasazení a to je to, proč vlastně závodíme,“ vtipkuje spolujezdec Jirka Volf.

Soutěžní vůz připravuje zlínský APID Mirka Jandíka, který k víkendovému vystoupení Jirky Volfa doplňuje svoje pocity ze soutěže: „Pro náš team je Barum rally domácí podnik, a proto jsme se snažili připravit auta co nejlépe. Bohužel Honza Jelínek odstoupil na banální závadu mechanizmu řazení z velice dobře rozjeté soutěže a Jirku potrápila technika také. Vše se ale dokázalo v servisu vyřešit a musím poděkovat mechanikům, že udrželi Jirkovo auto v závodě,“ líčí situaci Miroslav Jandík.

V současnosti Jirka Volf nemá nic jisté, z důvodů nedostatku finančních zdrojů je ohrožený start na Rally Příbram, a proto Jirka hořečnatě pracuje na sponzorech aby tento start zrealizoval. Jak to dopadne se dozvíte před Rally Příbram.

Volf Media Service

Další články

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

celý článek >
Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

BMW Motorrad R 5 Hommage: Nová motorka je esencí krásy a jednoduchosti

BMW Motorrad R 5 Hommage: Nová motorka je esencí krásy a jednoduchosti

BMW R 5 Hommage přenáší esence motocyklů jako takových do moderní éry. Kombinuje totiž prvky používané na historických motocyklech, které propojuje s moderním světem tzv. customů, tedy motocyklů stavěných na zakázku.

reklama
reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK